Prieš trejus metus skandalingai pagarsėjęs ir griežtu papeikimu baustas buvęs Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės vadas Genadijus Kuznecovas paskirtas VSAT vado pavaduotoju. Įsakymą dėl G.Kuznecovo skyrimo praėjusią savaitę pasirašė vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys.
© VSAT
G.Kuznecovas užėmė jį baudusio pareigūno vietą

2004 m. vasarį tuometiniam VSAT Pagėgių rinktinės vadui G.Kuznecovui buvo skirtas griežtas papeikimas. Pareigūnų veiklą tyręs VRM generalinis inspektorius Julius Jasaitis tąkart nustatė, kad G.Kuznecovas, per tuometinį VSAT vadovą Algimantą Songailą skandalingai pagarsėjusios Renatos Smailytės paprašytas, kelis kartus be eilės per sieną liepė praleisti nurodytus automobilius, taip nusižengdamas tarnybinei etikai bei pažeisdamas VSAT įstatymą.

Tačiau minėti pažeidimai netapo kliūtimi G.Kuznecovui po trejų metų užtimti aukštesnes pareigas.

“Praėjusį penktadienį G.Kuznecovas paskirtas VSAT vado pavaduotojo pareigose, kurias laikinai ėjo beveik devynis mėnesius. Praeitų metų rugsėjį iš minėtų pareigų pasitraukus Vaclovui Zabarauskui, atsilaisvino ši pareigybė ir VSAT vadas Saulius Stripeika pateikė man G.Kuznecovo kandidatūrą, kurį pirmiausia buvau paskyręs laikinai į minėtas pareigas”, - DELFI pirmadienį aiškino ministras R.Šukys.

Anot ministro, prieš skiriant G.Kuznecovą VSAT vadovo pavaduotoju “nustatyta tvarka buvo užklausta specialiųjų tarnybų informacijos ir gautas atsakymas, jog jokių kliūčių šiam asmeniui užimti minėtas pareigas nėra”.

Beje, G.Kuznecovui nuobaudą 2004 m. buvo skyręs tuometinis laikinai VSAT vado pavaduotojo pareigas laikinai ėjęs V.Zabarauskas.

Vadinasi, dabar G.Kuznecovas paskirtas į V.Zabarausko pareigas. Teigiama, jog V.Zabarauskas iš tarnybos pasitraukė savo noru ir įsidarbino “Lietuvos geležinkeliuose”.

R.Šukys pasitiki G.Kuznecovu

R.Šukys teigė žinojęs apie G.Kuznecovui prieš trejus metus skirtą nuobaudą, tačiau per beveik metų laikotarpį, kuomet G.Kuznecovui buvo patikėta laikinai eiti VSAT vado pavaduotojo pareigas, įsitikinęs, jog minėtas pareigūnas daugiau tokių nusižengimų nedarys.

“Šiuo metui buvo apsispręsta, kad G.Kuznecovas tinkamas eiti pareigas, tarnybinės nuobaudos laikas seniai pasibaigęs, teisinėje valstybėje galioja principai, kad asmuo negali būti baudžiamas du kartus, ar juo labiau - visą gyvenimą. Esu įsitikinęs, kad jis tokių nusižengimų daugiau niekada nepadarys, jis įrodė, kad gali tą darbą dirbti”, - teigė R.Šukys.

Paklaustas, ar svarstė kitas galimas kandidatūras į minėtas VSAT vado pavaduotojo pareigas, R.Šukys teigė, jog VSAT vadas S.Stripeika kitų kandidatūrų nebuvo pateikęs.

“Tarnybos vadas kitų kandidatūrų nebuvo pateikęs, bet esu susipažinęs su ne vieno pareigūno asmens byla, įvertinau visų galimybes ir sprendimas priimtas įvertinus daugelį dalykų”, - teigė R.Šukys.

Karjera VSAT – pagal pažintis?

Žiniasklaidoje anksčiau skelbta, esą Valstybės sienos apsaugos tarnyboje karjeros laiptais greičiausia kilti turint pažinčių.

Dienraštis “Lietuvos žinios” rašė, jog aukšti postai be konkursų esą tapo lengvai prieinami tarnybos vado Sauliaus Stripeikos pažįstamiems.

Prieš metus Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT) pradėjęs vadovauti Pakrančių apsaugos rinktinės vadas Saulius Stripeika nusprendė kardinaliai pakeisti pasienio korpusą. Jo įsakymais esą aukšti postai buvo skirti pareigūnams, su kuriais generolas anksčiau dirbo policijoje ir VSAT.

Kad būtų lengviau šiuos asmenis paskirti, vos pradėjęs vadovauti VSAT S.Stripeika, kaip rašė dienraštis, išleido įsakymą, kuriuo buvo pakeistos jo pirmtakų pasirašytos taisyklės dėl atrankos į laisvas aukštesnes pareigas. Šios taisyklės sudarė generolui puikias sąlygas į darbą VSAT priimti pareigūnus neskelbiant konkurso. Vadui pakanka įsakyme parašyti, jog žmogus perkeliamas laikinai, - ir viskas sutvarkyta.

Taikant tokį modelį aukštas VSAT Operatyvinės veiklos valdybos viršininko postas atiteko pulkininkui Antanui Montvydui. Su juo S.Stripeika susipažino dar 1993-iaisiais, kai dirbo gimtosios Akmenės policijos Kriminalinės paieškos poskyrio jaunesniuoju inspektoriumi.

“Lietuvos žinios” rašė, jog, matyt, S.Stripeikos lūkesčius atitiko ir dabartinis jo pavaduotojas operatyviniam darbui Sigitas Virketis. Su šiuo pareigūnu generolas taip pat susipažino Akmenės policijoje. Vėliau jis buvo S.Stripeikos pavaduotojas VSAT Šiaulių rinktinėje.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

A. Čekuolio receptas ilgam ir energingam gyvenimui (66)

Palikęs televiziją, žurnalistas, rašytojas Algimantas Čekuolis toliau rašo knygas ir beria...

Ekonomikos žvaigždė: rusų oligarchai į užsienį išvežė pusę šalies turto (93)

Turtingi rusai ofšoruose laiko tiek pat turto, kiek visi Rusijos gyventojai turi šalies viduje kartu...

T. Janonis. „Valstiečiai“, apsidairykite, kas vyksta jums už nugaros (51)

Valdantiesiems šokinėjant iš laimės, kad pavyko pradėti urėdijų reformą, urėdai laiko...

Artėjančio rudens prognozė: šalnos ir šalčiai – dar rugsėjį (87)

Rugsėjį jau galime sulaukti šalnų ir šalčių, tiesa, bent sniego tikimybė, laimei, išlieka...

Ketvirtadalis balsavusiųjų už „Brexit“ mano, kad buvo apmauti (12)

Naujausia apklausa atskleidė, kad jei referendumas dėl „Brexit“ vyktų dabar – Jungtinė...

Gyvai / Po sproginėjančių baterijų skandalo grįžta „Samsung Note“ (22)

Trečiadienio vakarą JAV, Niujorke, pristatytas naujausias „Samsung“ telefonas, tai...

Greitai paruošiama vakarienė: kepame žuvį (2)

Kai pietų ar vakarienės norisi čia ir dabar, puikiausia išeitis – greitai paruošiama...

Uždaromas ir „Swedbank“ skyrius Vilniaus centre (26)

Sostinės Gedimino prospekte ilgus metus veikęs vieno iš didžiausių šalies komercinių bankų...

„Iš viršaus“: kas laimėjo „Cavaliers“ ir „Celtics“ mainuose? (1)

Pastarąją naktį įvykę Klivlando „Cavaliers“ ir Bostono „Celtics“ mainai iššaukė...

Kosmetologė patarė, kokia turėtų būti ideali kasdienė odos priežiūra (12)

Trečiadienio popietę DELFI TV Gyvai konferencijoje viešėjusi „ Sothys “ partnerė...