Vidaus reikalų ministro teigimu, „tendencijos gatvėse“ pernai bei šių metų pradžioje nebuvo priklausomos nuo policijos pareigūnų atlyginimų dydžio. „2008 metais, kai pareigūnų algos kilo, taip pat sėkmingai kilo ir nusikalstamumo statistika“, – penktadienį pristatydamas naujus statistinius duomenis aiškino Raimundas Palaitis, nors nepamiršo pridurti, kad „taupyti viešojo saugumo sąskaita – pakankamai pavojinga“.
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)
Spaudos konferencijoje R. Palaitis aiškino, kad „kai kurių profsąjungų vadų“ teiginiai, jog mažesni policijos pareigūnų atlyginimai galėtų atsiliepti didesniais nusikalstamumo rodikliais, „neturėtų būti, sakykim, šantažo įrankis“.

„Tai kuriozas, tai ne taisyklė, bet nusikalstamumas augo kartu su atlyginimais“, – tvirtino R. Palaitis. Anot jo, šiemet pirmąjį ketvirtį, palyginti su ketvirtuoju praėjusių metų ketvirčiu, nusikalstamumas sumenko apie 3 proc., nors mažintos ir pareigūnų algos.

Policijos generalinio komisaro Vizgirdo Telyčėno teigimu, pateikiami geresni duomenys „rodo, kad žmonės dirba nė kiek ne prasčiau“. „Visi pasiryžę dirbt“, – aiškino V. Telyčėnas.

Jis pridūrė, kad tai, jog pareigūnų protestais buvo „į visuomenę pateiktas toks signalas“ nėra blogas dalykas.

„Sunkmečiu nusikalstamumas turi tendenciją augti, taupyti viešojo saugumo kaina yra pavojinga“, – kalbėjo ir R. Palaitis. Tačiau, anot jo, „viską sudėjus“ situacija Lietuvoje vertintina kaip „kontroliuojama“.

Jis skaičiavo, kad šiemet, palyginti su ketvirtuoju praėjusių metų ketvirčiu, vidutinis pareigūnų atlyginimų mažėjimas pirminėje grandyje buvo 2,4 proc. „Pakankamai nedidelis“, – įvertino ministras, aiškindamas, jog „sakoma, kad 700 Lt sumažėjo, bet tai – vienetai“. Vis dėlto jis neslėpė, kad „iš tikrųjų reikia pasakyti, kad atlyginimai sumažėjo“.

R. Palaitis aiškino, kad „darbo grupė ieško tų 10 mln. Lt, kurių reikia 1-9 kategorijos pareigūnų algoms“, tačiau tvirtino, kad kol kas „šaltinis vienas – investicinės programos“.

Vidaus reikalų ministro teigimu, mažinant investicijas, reikėtų stabdyti Anykščių komisariato, Marijampolės areštinės statybas, Alytaus viešosios policijos nuovados, Daugų nuovados remontą, stabdyti kompiuterinės įrangos ir programų pirkimą.

Lietuvoje pastaruoju metu vyko ne viena pareigūnų protesto akcija. Verbų sekmadienį ugniagesiai, policininkai, muitininkai, Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai Vilniaus Gedimino prospekte surengė eitynes ir mitingą.

Balandžio 2 dieną prie Vyriausybės buvo surengta įspėjamoji protesto akcija „Basas pareigūnas – nesaugūs žmonės“.

Trečiadienį paskelbta, kad dialogą su Vyriausybe pradėję statutiniai pareigūnai atideda balandžio 25 dieną planuotą dar vieną protesto akciją.

Premjeras Andrius Kubilius jau nebeginčija, kad pareigūnų darbo užmokestis šiemet sumažėjo. Pasak jo, ši Vyriausybė esą paveldėjo painią vidaus reikalų sistemos pareigūnų darbo užmokesčio tvarką.

„Policijos statutiniams pareigūnams šiemet darbo užmokesčio fondas yra ne tik kad ne mažesnis nei pernai, bet didesnis. Pernai jis sudarė 408 mln. litų, o šiemet – 415 mln. litų, bet paaiškėjo, kad pernai atlyginimams papildomai bent 30 mln. litų buvo skirta iš Policijos plėtros programos“, – teigė A. Kubilius.

Premjeras su pareigūnų atstovais sutarė, kad specialiai sudaryta darbo grupė iki balandžio 30 dienos peržiūrės vidaus reikalų sistemai skiriamą finansavimą – valdymo išlaidas ir investicijų programas – ir ras sprendimų, leisiančių padidinti šalies statutinių tarnautojų darbo užmokesčio fondą tiek, kad pirminės grandies pareigūnų realus darbo užmokestis nemažėtų.

Naujoji Vyriausybė, palyginus su praėjusiais metais, sumažino šalies policijos biudžetą 64,785 mln. litų. 2009 metų policijos biudžetas yra 792,831 mln. litų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kaip „Brexit“ sužlugdė sėkmingą verslą (8)

Kente bankrutavus dešimtmečius gyvavusiai žemės ūkio bendrovei, be darbo palikusiai pustrečio...

Musulmonų dvasininkas atskleidė, kuo „Islamo valstybė“ vilioja jaunus Europos musulmonus (36)

Europoje surengti trys nauji teroristiniai išpuoliai. Praėjus kelioms valandoms po to, kai per...

Specialistai stebėjo greitkelį ties Kaunu: apstulbino vairuotojų įžūlumas

Pastaruoju metu greitkelyje A1 ties Kaunu buvo vykdyti didelio masto tyrimai. Buvo ne tik...

Sukčiavimo schemų TOP 10 (5)

Nuo trumposios žinutės iki netikrų sąskaitų, nuo apgaulingų investicijų iki tapatybės...

Iš atostogų – ne tik su gerais įspūdžiais, bet ir su nemaloniomis odos ligomis

Iš atostogų kartais parsivežami ne tik geri įspūdžiai, bet ir odos ligos . Gydytoja...

Orai: vasara pasiduoda (26)

Artimiausiomis dienomis vasara nepažers jokių staigmenų: dangumi vis plauks debesų virtinės, tad...

Grikių pudingas – tobuliems veganiškiems pusryčiams

Grikių ir chia sėklų pusryčiai , paruošiami iš vakaro, yra tikrai neįtikėtinas atradimas....

„Celtics“ ir „Cavaliers“ įvykdė grandiozinius mainus: K. Irvingas keliasi į Bostoną (4)

Vėlyvą naktį iš antradienio į trečiadienį Lietuvos laiku NBA lygą supurtė didžiausi šios...

Šeši kūno riebalų tipai: ką reikia apie juos žinoti?

Nepaisant to, ką bando įteigti jus žavinčios dietos ir dėmesį prikaustančios antraštės, ne...