Vakar apsilankęs Pakruojyje Prezidentas Rolandas Paksas galėjo triumfuoti. Prie kultūros rūmų nebuvo nė vienos žvakutės, o salėje nė vieno plakato su protestu.
R.Paksas keliauja po Lietuvą - karikatūra
© DELFI
Pilnutėlėje salėje sėdėjo vien senyvo amžiaus žmonės, kai kurie rankose laikė gėles. Keliems priešiškai nusiteikusiems asmenims buvo pasiūlyta palikti salę, nes, kaip teigė pats Pakruojo meras Jonas Juozapaitis, jie yra "ne iš Pakruojo rajono".

Šį kartą Paksas susitikti su žmonėmis atvyko su gausesne palaikymo komanda. Jį lydėjo Pakruojyje išrinktas Seimo narys socialdemokratas Vytautas Einoris. Šis parlamentaras kartu su dar trimis Seimo Socialdemokratų frakcijos kolegomis skandalingai pagarsėjo dėl vizito į Baltarusiją. Šio apsilankymo metu socialdemokratai peikė Lietuvą ir gyrė Baltarusijos tvarką.

Prezidentūros atstovai vakar vykusiame susitikime turėjo kuo pasigirti. Prezidento patarėjas Sigutis Jačėnas perskaitė Seimo Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų) frakcijos atstovo Rolando Pavilionio pareiškimą. Šiame pareiškime kritikuojamas Seimo pirmininkas, NS lyderis Artūras Paulauskas, o parlamentinės komisijos, tyrusios grėsmes nacionaliniam saugumui, išvados vadinamos "pirmoko lygio" prielaidomos ir spėlionėmis.

Pavilionio tekste užsipulta ir žiniasklaida - ji kaltinama kurstanti "masinę psichozę". Kolegos pareiškimą parėmė ir Einoris. Dar prieš prabylant Prezidentui, jis pareiškė, kad Pavilionio pareiškimas atspindi jo mintis.

Socialdemokratas taip pat teigė nebalsuosiąs už Seime rengiamą apkaltą Prezidentui. "Dabar krankliai, krankiam ir dejuojam, ką apie mus galvoja užsienyje, o viskas vyksta taip, kaip mūsų kaime sakydavo: "Jonas muša, Jonas rėkia", - sakė Einoris.

Vis dėlto, prabilus Paksui, iš salės pasigirdo keletas replikų: "Prisišikai, išsiplauk!", "Lietuvą pardavei", "Melagis esi". Tačiau šias replikas laidęs vyriškis netrukus buvo išvestas iš salės.

Kalbėdamas Prezidentas nepasakė nieko naujo. Jis kartojo ir ankstesniuose susitikimuose išsakytas mintis. Tačiau atsirado ir naujas niuansas - Paksas susirinkusiesiems pareiškė, kad už atsistatydinimą jam buvo siūlyti pinigai. Prezidentas išvardijo visus savo nuopelnus, o skandalo pradžia pavadino naujo saugumo vado kandidatūros pateikimą.

Salėje atsistojusi moteris pažadėjo visų motinų, kurių sūnūs buvo vieni pirmųjų, atsisakę tarnauti sovietinėje armijoje, vardu "kumščiais užmušti Laurinkų". Salėje sėdėjo ir Eugenijus Jonika, kaltinamas šnipinėjimu prieš Lietuvą.

Pakruojiečiai Prezidento klausinėjo, kokią kompromituojančią medžiagą apie Paulauską turi Pakso rėmėjas Jurijus Borisovas. Paksas atsakė nežinąs, nes jam esą uždrausta su Borisovu bendrauti. Žmonės linkėjo Prezidentui ginti Lietuvą nuo landsbergininkų ir klausė, kur gauti Borisovo laikraštį. Skirstydamiesi iš susitikimo pakruojiečiai džiaugėsi: "Va, įrodėme, kad esame raudonas rajonas".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nacionalinio parko saugotojai savo kieme nepastebėjo nelegalaus statinio: iki tragedijos buvo vienas žingsnis (24)

Trakų istorinio nacionalinio parko (TINP) valdomame Užutrakio dvare vos per plauką išvengta...

A. Tapinas. Mūsų gėda tarp intrigantų ir impotentų (136)

Penktadienį Vilniaus oro uoste vėl nusileidus pirmajam lėktuvui, viešoje diskusijoje pasigirdo...

Tyrėjų akiratyje – kredito unijos, kurios be klientų žinios pervedinėjo pinigus (5)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ( FNTT ) tiriamos kredito unijos „Baltija“ ir Namų...

„Via Baltica“ rekonstrukcija: kelininkai ir gyventojai iškasė karo kirvį (6)

Planas rekonstruoti„ Via Baltica “ kelyje esančias sankryžas sukėlė didelį kai kurių...

Isteriją Vokietijoje sukėlusios JAV sankcijos Rusijai – gera proga nulipti nuo Maskvos vamzdžio? (144)

Vokietijoje netyla prieštaringos diskusijos dėl naujųjų JAV sankcijų Rusijai. Kairiojo sparno...

V. Adamkus: tokia ES nebegalės egzistuoti (129)

Keista stebėti, kaip kai kurie ES šalių lyderiai perima Vladimiro Putino retoriką ar net gina...

Gyvybę išgelbėjęs stebuklas Šiauliuose: praeivis sugavo pro langą krentančią mergaitę (36)

Šiauliuose pirmadienis prasidėjo dramatiškai – pro vieno bendrabučio langą iškrito mažametė...

Saldžių mandarinų galite užsiauginti tiesiog ant palangės

Kvapnūs, sultingi, saldūs mandarinai Lietuvoje „auga“ ne tik parduotuvėse… Jų derliaus...

Prakalbo apie svarbiausią jaunimo bruožą: po Antrojo pasaulinio karo tokie žmonės buvo engiami (3)

Didelis greitis, staigūs manevrai ir įspūdingos figūros ore – Lietuvoje sparčiai populiarėja...