R.Paksas dar prisimena "karčią patirtį"

Liberalų sąjungos pirmininkas, Vilniaus meras Rolandas Paksas neketina kandidatuoti į Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) vadovus.
"Aš nenorėčiau kelti savo kandidatūros į tą postą. Manau, galėtų pasireikšti kiti žmonės", antradienį po susitikimo su prezidentu Valdu Adamkumi sakė R. Paksas.

Šį sprendimą jis motyvavo savo ankstesniąja "karčia patirtimi", derinant LSA ir sostinės vadovo darbą. Savivaldybių asociacijos pirmininkas bus renkamas birželį.

Antradienį V. Adamkus priėmė naujuosius Lietuvos rajonų merus, atstovaujančius Liberalų sąjungai. Susitikime dalyvavo Vilniaus, Palangos, Kaišiadorių, Plungės ir Visagino merai. Klaipėdos vadovas, liberalų vicepirmininkas Eugenijus Gentvilas į Prezidentūrą neatvyko, nes dabar išvykęs į Ugandą.

Iš viso liberalai turi 6 miestų ir rajonų merus.

Merai ir šalies vadovas aptarė vietos savivaldos problemas, vietos institucijų teisių didinimą, perduodant joms apskričių funkcijas, tokias kaip žemės tvarkymo ar pastatų priežiūros, merų tiesioginių rinkimų perspektyvas.

Pasak prezidento atstovės spaudai Violetos Gaižauskaitės, V. Adamkus ne kartą yra pabrėžęs būtinybę didinti savivaldos teises ir šį raginimą dar kartą pakartojo praėjusią savaitę savo metiniame pranešime.

Susitikime nebuvo kalbama apie Liberalų sąjungos raginimą vienytis dešiniojo centro ir centro politinėms jėgoms.

V. Gaižauskaitės teigimu, šalies vadovas yra santarvės šalininkas. "Jei yra gera idėja ir visiems priimtinos programinės nuostatos, džiugu, kad apie jas vienijasi įvairios partijos", sakė atstovė spaudai.

Panašų raginimą vienytis dešiniosioms jėgoms yra paskelbę ir konservatoriai.

Trečiadienį prezidentas tęs susitikimus su partijomis, laimėjusiomis daugiausia mandatų per savivaldybių rinkimus ir priims Naujosios sąjungos lyderį Artūrą Paulauską. Artimiausiu metu numatomi V. Adamkaus susitikimai su LDDP ir socialdemokratų atstovais.

Kovo pabaigoje Prezidentūroje jau lankėsi Valstiečių partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

NATO ministrai peržiūrės tarptautinių batalionų Baltijos šalyse kūrimo procesą

NATO gynybos ministrai trečiadienį susitiks Briuselyje, kur peržiūrės tarptautinių batalionų Baltijos šalyse ir Lenkijoje kūrimo procesą.

Šių veidų Seime nebematysime (70)

Sekmadienį rinkėjai duris užvėrė dar vienam būriui politikos senbuvių – dužo viltys tų, kurie dar turėjo galimybių išsaugoti Seimo nario mandatą. Neperrinktų parlamentarų nuotaikos įvairios – vieni džiaugsis pasiilgta laime, kiti – ieškosis darbo ir pildys artimųjų svajones.

Orai: bus vos geriau, bet labai trumpai (1)

Savaitei įpusėjus gūsingas vėjas dangumi vis gins debesis, tačiau kritulių jau bus mažiau. Šiek tiek sausesniu oru pasimėgauti galėsime tik iki penktadienio. Tądien vėl pasipils gausus lietus, dar labiau sustiprės vėjas.

K. Smirnovas apie pergalę prieš A. Butkevičių: kovojau taktiškai, taktiškai ir laimėjau (202)

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su išrinktu Seimo nariu Kęstučiu Smirnovu, laimėjusiu prieš premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio apygardoje.

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (67)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.