R.Ozolas - prieš "Lietuvos energijos" reorganizavimo įstatymą

 (10)
Centro sąjungos lyderis Romualdas Ozolas ragina prezidentą Valdą Adamkų nepasirašyti praėjusią savaitę Seime priimto "Lietuvos energijos" reorganizavimo įstatymo ir grąžinti jį Seimui svarstyti.
Gegužės 18 dieną valdančiųjų konservatorių ir krikščionių demokratų daugumos balsais priimtas specialiosios paskirties akcinės bendrovės "Lietuvos energija" reorganizavimo įstatymas reglamentuoja elektros gamintojų atskyrimą nuo elektros perdavimo ir paskirstomųjų tinklų.

Be kita ko, įstatymu numatoma iš SPAB "Lietuvos energija" atskirti Lietuvos elektrinei Elektrėnuose priskirtą turtą.

R. Ozolas kreipimesi prezidentui pabrėžia, kad svarstant įstatymo projektą, nebuvo pateikta deramų argumentų tokiam "Lietuvos elektrinės" turto atskyrimui.

Anot R. Ozolo, Europos Sąjunga to nereikalauja, be to, "Lietuvos elektrinė" veikia pelningai, 1998 metais gavusi daugiau kaip 153,4 mln. litų gryno pelno, 1999 metais - 180,2 mln. Lt. gryno pelno, šiemet per pirmąjį ketvirtį - beveik 38 mln. Lt. pelno.

"Lietuvos elektrinė yra pagrindinis Ignalinos atominės elektrinės saugaus veikimo energetinis garantas, nacionalinio ūkio elektros energijos pagrindinis šaltinis, sustabdžius dabartinius IAE blokus. Kodėl tokios svarbos mūsų objektas atiduodamas nežiniai arba - greičiausiai - kokiai nors užsienio monopolijai?", retoriškai klausia R. Ozolas.

Jo teigimu, "išjungus iš sistemos "Lietuvos elektrinę", jos gaminama energija neišvengiamai brangtų".

Be to, "Lietuvos elektrinės" išjungimas iš strateginę reikšmę ūkiui ir suverenitetui turinčių energetikos objektų IAE, Elektrėnų šiluminės ir Kruonio hidroakumuliacinės skaičiaus turėtų kur kas ilgalaikiškesnes ūkines ir politines pasekmes" negu "Mažeikių naftos" koncerno privatizavimas, kuris "Rusijos primestą mūsų finansų krizę transformavo į gilią visos valstybės ūkio krizę".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Išankstinis balsavimas praėjo sklandžiai (1)

Išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture praėjo sklandžiai, skundų apie rimtus pažeidimus negauta, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.

Nori negerti, bet nebegali: kada įvyksta lemtingas pokytis (147)

Dar tik pusė aštuntos, o prie kioskelio būriuojasi kompanija. „Baltus arklius reik baidyt“, – į labo ryto palinkėjimą atsako gyviausias.

Kur dingsta rinkimų atlyginimams skirti pinigai: pirmininkai apšvarino savo narius? (147)

Rinkimų apylinkių komisijų nariai neseniai gavo atlyginimą už rugsėjo mėnesį. Atlyginimai, žinoma, nedideli, tačiau kai kurių komisijų nariai skundžiasi, kad dėl to kaltas ne tik mažas finansavimas, tačiau ir nesąžiningi komisijų pirmininkai, kurie sau išsimoka daug didesnes algas.

Seimas svarstys siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams (11)

Seimas svarstys kelių parlamentarų siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams – tokioms pataisoms po pateikimo pritarta šią savaitę.

„Baltosios pirštinės“ׅ: per pastarąsias 2 dienas – apie 40 pranešimų apie rinkimų pažeidimus (30)

Vos apie 20 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus buvo gauta antrąją išankstinio balsavimo antrajame Seimo rinkimų ture dieną. Lygiai tiek pat skundų buvo gauta ir trečiąją, kai balsavimas buvo vykdomas tik specialiuosiuose paštuose ir namuose, praneša „Baltosios pirštinės“