Rolandas Paksas tapo Vilniaus miesto meru

 (3)
Vilniaus miesto meru antrą kartą išrinktas Rolandas Paksas. Sekmadienį pirmajame naujosios tarybos posėdyje opozicija atsisakė dalyvauti balsavime, ir R.Paksas išrinktas 30-čia daugumos bloko balsų. R.Pakso kandidatūrą parėmė Vilniaus miesto taryboje daugumą turinti liberalų, konservatorių bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) koalicija, kuri turi 30 mandatų iš 51.
Liberalai Vilniaus mieste laimėjo daugiausiai mandatų - 18, 7 mandatus laimėjo konservatoriai, o LLRA - 5.

21 mandatą Vilniaus miesto taryboje turi į bloką susivieniję Naujosios sąjungos, socialdemokratų, centristų bei LDDP atstovai.

Pasak Lietuvos dienraščių, posėdžio pradžioje opozicija pareiškė, kad jis yra neteisėtas, ir siūlė merą rinkti ketvirtadienį.

Liberalų sąjungos (LS) atstovas spaudai Jonas Čekuolis sakė BNS, kad opozicijos atstovai dalyvavo diskusijose, balsų skaičiavimo komisijos veikloje, tik atsisakė balsuoti.

Į mero postą buvo pasiūlyta viena kandidatūra - LS pirmininkas, ekspremjeras R.Paksas, Vilniaus savivaldybei jau vadovavęs 1997-1999 metais. Tuomet R.Paksas buvo konservatorius.

Pirmuoju mero pavaduotoju išrinktas liberalas Vilniaus Gedimino technikos universiteto docentas Algirdas Kudzys, kitą vicemero postą užėmė į LS iš konservatorių perėjęs Juozas Imbrasas. Jis iki pastarojo meto buvo sostinės meras.

Miesto valdyboje po dvi vietas atiteko konservatoriams ir LLRA, trims komitetams vadovaus liberalai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

A. Jokubaitis. F. Nietzsche tik juokiasi (63)

Norint suprasti dabartines Europos Sąjungos politinės krizės priežastis, reikia suprasti šios politinės organizacijos istoriją. Europos Sąjunga turi du skirtingus savo istorijos etapus.

Išankstinis balsavimas praėjo sklandžiai (5)

Išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture praėjo sklandžiai, skundų apie rimtus pažeidimus negauta, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.

Nori negerti, bet nebegali: kada įvyksta lemtingas pokytis (207)

Dar tik pusė aštuntos, o prie kioskelio būriuojasi kompanija. „Baltus arklius reik baidyt“, – į labo ryto palinkėjimą atsako gyviausias.

Kur dingsta rinkimų atlyginimams skirti pinigai: pirmininkai apšvarino savo narius? (182)

Rinkimų apylinkių komisijų nariai neseniai gavo atlyginimą už rugsėjo mėnesį. Atlyginimai, žinoma, nedideli, tačiau kai kurių komisijų nariai skundžiasi, kad dėl to kaltas ne tik mažas finansavimas, tačiau ir nesąžiningi komisijų pirmininkai, kurie sau išsimoka daug didesnes algas.

Seimas svarstys siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams (15)

Seimas svarstys kelių parlamentarų siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams – tokioms pataisoms po pateikimo pritarta šią savaitę.