Rokiškio rajono mokytojų streikas plečiasi

 (1)
Rokiškio rajone jau streikuoja 14 mokyklų, o nuo ketvirtadienio streikuos dar ir 5 vaikų lopšeliai darželiai. Nesulaukdami konkrečių savivaldybės planų sumokėti vėluojančius atlyginimus, rajone neterminuotą streiką tęsia apie 700 mokytojų. Lygiai prieš savaitę jį pradėjo 11 mokyklų pedagogai.
Kaip BNS sakė Juozo Tūbelio gimnazijos streiko komiteto pirmininkė Laima Kvedaravičienė, streikuojantys mokytojai nutarė neboikotuoti birželio 1 dieną vyksiančio privalomojo abitūros lietuvių kalbos egzamino raštu.

"Derybose dėl mokytojų dalyvavimo egzamine pirmadienį streiko komitetas sutiko padaryti nuolaidą, ir minimalus mokytojų skaičius dalyvaus lietuvių kalbos egzamino vertinimo komisijose", sakė L. Kvedaravičienė.

Pirmadienį vykusiame lietuvių kalbos egzamine žodžiu streikuojantys mokytojai nedalyvavo. Egzaminui vadovavo savivaldybės švietimo tarnybos sudarytos komisijos, sudarytos iš mokyklų vadovų ir nestreikuojančių mokytojų pensininkų.

Antradienį mokslo metai baigiasi dešimtokams, o birželio 2 dieną jie turi laikyti pirmąjį matematikos egzaminą.

Šio egzamino vertinimo komisijose streikuojantys pedagogai taip pat sutinka dalyvauti.

Švietimo ir mokslo ministerija, reglamentavusi egzaminų vedimo tvarką streikuojančiose mokyklose, pirmadienį dar nebuvo atsiuntusi įsakymo, kaip šių mokyklų dešimtokai baigs mokslo metus ir laikys egzaminus.

Streikuojančiose mokyklose negali posėdžiauti pedagogų tarybos, kurios duoda leidimą dešimtokams laikyti egzaminus.

Anot L. Kvedaravičienės, nors pedagogų tarybos neposėdžiaus, tačiau mokyklų direktoriai greičiausiai pasirašys įsakymus, ir dešimtokams bus leista laikyti egzaminus.

Rokiškio rajono pedagogai streikuoja dėl smarkiai vėluojančių atlyginimų. Dabar kai kurių mokyklų pedagogams mokami tik kovo mėnesio atlyginimai.

Rokiškio rajono metų biudžetas yra 41 mln. litų, tačiau rajonas turi apie 20 mln. litų skolų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

VRK susipažins su ikiteisminio tyrimo medžiaga byloje dėl galimo balsų pirkimo Šilutėje

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariai penktadienį Generalinėje prokuratūroje susipažins su ikiteisminio tyrimo medžiaga dėl galimo balsų pirkimo Šilutėje. Iki šiol su šia medžiaga yra susipažinę tik keturi komisijos nariai, paskirti į Šilutės atvejo tyrimo grupę.

Lietuvai prisieks paskutinieji šių metų šauktiniai

Penktadienį Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje prisieks paskutinieji šių metų nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai.

Teisėjų taryba vėl spręs dėl neblaivaus avariją sukėlusio teisėjo atleidimo (1)

Teisėjų taryba antrą kartą spręs dėl patarimo prezidentei atleisti iš pareigų galbūt neblaivų vairavusį teisėją Valerijų Paškevičių. Jį norima atleisti iš pareigų pažeminus teisėjo vardą.

S. Skvernelis penktadienio susitinka su G. Landsbergiu (18)

Konsultacijas dėl koalicijos formavimo vykdantys „valstiečiai“ plečia jų formatą – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vienas iš lyderių Saulius Skvernelis pakvietė susitikti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininką Gabrielių Landsbergį.

Socialdemokratų prezidiumas svarstys, ar dalyvauti koalicijoje su „valstiečiais“ (3)

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) prezidiumas penktadienį aptars Seimo rinkimų rezultatus ir svarstys, ar dalyvauti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) formuojamoje valdančiojoje koalicijoje.