Rokiškio rajone streikuoja per 600 mokytojų

 (1)
Nesulaukę konkrečių savivaldybės planų sumokėti vėluojančius atlyginimus, streiką antradienį pradėjo devynių Rokiškio rajono mokyklų mokytojai. Trečiadienį prie streikuojančių žada prisidėti Juodupės gimnazija.
Prie streikuojančių mokytojų, jei nebus pasiūlytas vėluojančių atlyginimų mokėjimo planas, po savaitės žada prisijungti ir vaikų darželių personalas.

Rokiškio rajono metų biudžetas yra 41 mln. litų, tačiau rajonas turi apie 20 mln. litų skolų.

Rajono pajamos siekia apie 3 mln. litų per mėnesį - tiek, kiek reikia mokytojų, biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimams bei socialinių pašalpų išmokoms.

Įspėjimus darbdaviams apie galimą neterminuotą streiką Rokiškio rajono mokyklų mokytojai įteikė praėjusią savaitę.

Kaip BNS sakė profesinių sąjungų kūrimo Rokiškio mokyklose iniciatorė, Juozo Tūbelio gimnazijos mokytoja Teresė Gailiūnienė, Rokiškio rajone egzaminai vyksta tose mokyklose, kur ir buvo numatyta. Sudarytos vykdymo ir vertinimo komisijos, kuriose dalyvauja specialistų grupės iš mokyklų vadovų ir mokytojų, kurie jau išėję į pensiją ir nedalyvauja streike.

"Mokytojams labai keista, kad valstybės tarnautojų šitaip nemyli Vyriausybė ir jai nerūpi susidariusi situacija. Šiuo metu, matyt, vykdomas eksperimentas, kiek mokytojas gali išbūti be pinigų", sakė T. Gailiūnienė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimo rinkimai praūžė: dabar R. Karbauskis formuos koaliciją (87)

Seimo rinkimai praūžė, laikas susumuoti rezultatus. Per pirmą ir antrą turą pergalę nuskynė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, formaliai iškovojusi 54 mandatus Seime, bet priskaičiavus du save išsikėlusiuosius, kurie save sieja su partijos sąrašu – 56.

G. Landsbergis: Mes paprastai tokias partijas... Žinote, kaip vadiname (171)

Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovams konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis linki išminties ir suvokti ant jų pečių krentančią atsakomybę.

A.Butkevičius neskuba skelbti apie pasitraukimą iš partijos pirmininko pareigų (8)

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius žada pirmadienį paskelbti, kiek dar vadovaus partijai. Savo galimais įpėdiniais jis įvardija Vilniaus vicemerą Gintautą Palucką, Jonavos merą Mindaugą Sinkevičių.

Konservatoriai išlaikė pozicijas Vilniuje, bet žlugo Kaune (39)

Konservatoriai per šiuos Seimo rinkimus išlaikė pozicijas Vilniuje, užsitikrinę pergalę septyniose iš vienuolikos apygardų, tačiau triuškinamai pralaimėjo savo citadelėje Kaune, nugalėti „valstiečių“.

Rinkimus į Seimą didele persvara laimėjo „valstiečiai" (22)

Seimo rinkimus laimėjo Ramūno Karbauskio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LŽVS), pirminiais duomenimis, iš viso parlamente užsitikrinusi 54 mandatus.