Rokiškio mokytojai ruošiasi ilgam streikui

 (1)
Rokiškio rajono mokyklų mokytojai antradienį įteikė darbdaviams pranešimus apie kitą savaitę prasidėsiantį neterminuotą streiką.
Pirmadienį Rokiškio savivaldybėje vyko konferencija "Rokiškio rajonas gresiančio socialinio sprogimo išvakarėse", kurioje, nesulaukę konkrečių savivaldybės planų sumokėti vėluojančius atlyginimus, mokytojai nutarė rengti neterminuotą streiką.

Konferencijoje dalyvavo Prezidentūros, Finansų ministerijos atstovai, premjero patarėjai, visų į savivaldybės tarybą įeinančių partijų atstovai Seime, savivaldybės vadovai, mokyklų atstovai.

"Konferencijoje trūko įsigilinimo į mūsų problemą. Mes bene vienintelis Lietuvos rajonas, esantis tokioje sunkioje padėtyje. Be Vyriausybės įsikišimo tikrai nieko nebus", BNS sakė profesinių sąjungų kūrimo Rokiškio mokyklose iniciatorė J. Tūbelio gimnazijos mokytoja Teresė Gailiūnienė.

Pirmadienį premjeras Andrius Kubilius su Rokiškio rajono meru Vidmantu Kanopa aptarė savivaldybės įsiskolinimus rajono mokytojams.

A. Kubilius Rokiškio rajono merui pasiūlė pirmiausia racionalizuoti švietimo sistemą, kad išlaidos vienam moksleiviui rajone prilygtų Lietuvos vidurkiui.

Anot premjero, akivaizdu, kad susidariusi situacija rajone - savivaldybės problema, ir ją išspręsti gali tik pati savivaldybė.

Pasak T. Gailiūnienės, neterminuotame streike, kuris prasidės gegužės 23 dieną, dalyvaus tik tos rajono mokyklos, kuriose veikia profesinės sąjungos, o tokių rajone dabar yra penkiolika.

T. Gailiūnienė BNS tvirtino, jog abiturientai nebus palikti likimo valiai ir egzaminus laikys.

"Šiandien mes vėl sėsime už derybų stalo su vicemeru, švietimo tarnyba ir tarsimės, kur mokiniai laikys egzaminus. Egzaminai vyks, tik jie nevyks toje švietimo įstaigoje, kuri streikuoja. Šis klausimas nepaliktas Dievo valiai, mes palikome visą savaitę vadovams išspręsti šią problemą", sakė T. Gailiūnienė.

Rokiškio rajono metinis biudžetas sudaro 41 mln. litų, tačiau rajonas turi apie 20 mln. litų skolų.

Rajono pajamos siekia apie 3 mln. litų per mėnesį, tai yra lygiai tokia pat suma, kokios reikia mokytojų, biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimams bei socialinių pašalpų išmokoms.

Gegužės 8 dieną, tikėdamiesi atgauti jau du mėnesius vėluojančius atlyginimus, 11-kos Rokiškio rajono mokyklų mokytojai surengė trijų valandų įspėjamąjį streiką.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai bus niūrūs (1)

Dangus šią savaitę dažniausiai bus labai niūrus. Nuo lietaus atsikvėpti galėsime bene tik vieną dieną – ketvirtadienį. Speigas į mūsų šalį dar neskuba, priešingai, oras kasdien bus vis šiltesnis. Tad jei ne vėjas ir krituliai paskutinės spalio dienos būtų labai neblogos.

Užsienio žiniasklaidoje – sąmyšis: laužo galvą, kas Lietuvoje laimėjo rinkimus (642)

Seimo rinkimus Lietuvoje laimėjusi ir kone 56 mandatus užsitikrinusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) užminė mįslę užsieniečiams.

Socialdemokratai pasiruošę kalbėti dėl koalicijos (108)

Socialdemokratų rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas sako, jog socdemai kalbėsis su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) dėl galimybės formuoti valdančiąją koaliciją.

„Valstiečiai“ konsultacijas su galimais koalicijos partneriais planuoja pradėti antradienį (42)

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sudarė darbo grupę konsultacijoms su socialdemokratais ir konservatoriais, pokalbius tikimasi pradėti antradienį.

Susipažinkite: mokslininkai, galvijų augintojai ir kiti naujojo Seimo nariai (843)

Suskaičiavus Seimo rinkimų antrojo turo rezultatus paaiškėjo, ką į šalies parlamentą išrinko Lietuvos piliečiai. Po kelių savaičių parlamentarų kėdes užims žmonės, daugelio kurių pavardės yra menkai težinomos, nors į Seimą išrinkti naujokai antrajame ture įveikė ir patyrusius politikos vilkus.