Rokiškio mokytojai pradeda neterminuotą streiką

 (2)
Neterminuotą streiką, nesulaukę konkrečių savivaldybės planų sumokėti vėluojančius atlyginimus, antradienį pradeda devynių Rokiškio rajono mokyklų mokytojai.
Praėjusią savaitę Rokiškio rajono mokyklų mokytojai darbdaviams įteikė įspėjimus apie galimą neterminuotą streiką.

Kaip BNS sakė profesinių sąjungų kūrimo Rokiškio mokyklose iniciatorė J. Tūbelio gimnazijos mokytoja Teresė Gailiūnienė, savivaldybė nepajėgi viena išspręsti šios problemos, todėl rajono mokytojai, nesitikėdami radikalių sprendimų, ryžosi streikui.

"Mums daug žada, tačiau pažadai turi būti konkretūs. Kai tik mes susitarsime konkrečiai ir pinigai mums bus pradėti mokėti, mes streiką nutrauksime", sakė T. Gailiūnienė.

T. Gailiūnienė BNS tvirtino, jog abiturientai nebus palikti likimo valiai ir egzaminus laikys.

"Egzaminai vyks tose mokyklose, kuriose ir buvo numatyta. Sudarytos vykdymo ir vertinimo komisijos, kuriose dalyvaus specialistų grupės iš mokyklų vadovų, mokytojų, kurie jau išėję į pensijas bei nedalyvauja streike", sakė T. Gailiūnienė.

Gegužės 23 dieną vyksiančiame biologijos bei 27 dieną - istorijos egzaminuose streikuojantys mokytojai nedalyvaus.

"Jei reikalai nepajudės, ir mes nesurasime bendros kalbos, tada žiūrėsime kaip bus daroma su kitais egzaminais", sakė T. Gailiūnienė.

Prie streikuojančių mokytojų, jei nebus pasiūlytas vėluojančių atlyginimų mokėjimo planas, po savaitės žada prisijungti ir darželiai.

Rokiškio rajono metinis biudžetas sudaro 41 mln. litų, tačiau rajonas turi apie 20 mln. litų skolų.

Rajono pajamos siekia apie 3 mln. litų per mėnesį, tai yra lygiai tokia pat suma, kokios reikia mokytojų, biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimams bei socialinių pašalpų išmokoms.

Gegužės 8 dieną, tikėdamiesi atgauti jau du mėnesius vėluojančius atlyginimus, 11-kos Rokiškio rajono mokyklų mokytojai surengė trijų valandų įspėjamąjį streiką.

Rokiškio rajono švietimo darbuotojų rengiamoms akcijoms pritaria Šiaulių miesto darbuotojų profesinė sąjunga bei dėkoja "už puikų profsąjunginio darbo pavyzdį visai Lietuvai".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Pergalė atrodė visai arti: dvi priežastys, kodėl pralaimėjo konservatoriai (38)

Atsinaujinę konservatoriai pralaimėjo Seimo rinkimus. Pralaimėjo po ketverių metų socialdemokratų, Darbo partijos bei „Tvarkos ir teisingumo“ koalicijos valdymo. Pralaimėjimas net didesnis nei buvo po ekonominės krizės, kai Andriaus Kubiliaus buvo tapusi nepopuliarių sprendimų sinonimu.

Orai bus niūrūs (1)

Dangus šią savaitę dažniausiai bus labai niūrus. Nuo lietaus atsikvėpti galėsime bene tik vieną dieną – ketvirtadienį. Speigas į mūsų šalį dar neskuba, priešingai, oras kasdien bus vis šiltesnis. Tad jei ne vėjas ir krituliai paskutinės spalio dienos būtų labai neblogos.

Užsienio žiniasklaidoje – sąmyšis: laužo galvą, kas Lietuvoje laimėjo rinkimus (696)

Seimo rinkimus Lietuvoje laimėjusi ir kone 56 mandatus užsitikrinusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) užminė mįslę užsieniečiams.

Socialdemokratai pasiruošę kalbėti dėl koalicijos (111)

Socialdemokratų rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas sako, jog socdemai kalbėsis su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) dėl galimybės formuoti valdančiąją koaliciją.

„Valstiečiai“ konsultacijas su galimais koalicijos partneriais planuoja pradėti antradienį (43)

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sudarė darbo grupę konsultacijoms su socialdemokratais ir konservatoriais, pokalbius tikimasi pradėti antradienį.