R.Lopata: V.Putinas susiduria su paramos savo šalyje problema

 (126)
Rusijos premjero Vladimiro Putino vadovaujamos partijos „Vieningoji Rusija“ rezultatai parlamento rinkimuose iš pirmo žvilgsnio tarsi liudija sumažėjusią gyventojų paramą dabartinei valdžiai, tačiau realiai V. Putino ir Dmitrijaus Medvedevo įtaka liko ta pati, mat Rusijoje opozicija ne visuomet yra tikra oponuojanti jėga.
Vladimiras Putinas
© AP/Scanpix

Taip Rusijos parlamento rinkimų rezultatus vertina politologai Evaldas Nekrašas ir Raimundas Lopata. Pastarasis, be kita ko, pažymi, kad V. Putiną remia ir partija „Teisingoji Rusija“, pelniusi 13,22 proc. balsų. Jeigu gandai apie tai, kad „Teisingoji Rusija“ sukurta siekiant pritraukti nusivylusių rinkėjų balsus, atimant juos iš aršių Kremliaus oponentų, yra teisingi, tai V. Putinas parlamente turės stiprią daugumą.

„Jeigu „Vieningoji Rusija“ gavo apie 50 proc., o jos politinių technologų sukurta „Teisingoji Rusija“, su kurios vadovu prieš rinkimus buvo įdomiai pasielgta, gavo 13 proc., tai šitai užtikrina daugumą. Jeigu preziumuojame, kad tos dvi partijos yra Kremliaus partijos, tai gavo normalią daugumą. Tiesiog sužaista demokratija“, - DELFI sakė R. Lopata.

Pasak politologo, jeigu šis scenarijus teisingas, tai liudija V. Putino siekį pademonstruoti, kad Rusija yra demokratiška.

Tačiau R. Lopata sako, kad V. Putinas vis tiek susiduria su paramos savo šalyje problema – tą liudija jo nušvilpimas per mišrių kovos menų kovotojų rungtynes bei atsiradęs poreikis skaidyti balsus per kelias partijas.

Politologas E. Nekrašas taip pat pažymi, kad premjeras V. Putinas, besiruošiantis tapti prezidentu, patiria tam tikrą iššūkį, bet, jo nuomone, tas iššūkis nėra toks didelis, mat tikra opozicija jo režimui susidaryti neturi vilties.

„Buvo signalų, kad požiūris į V. Putiną (per sporto varžybas jis, atrodo, buvo nušvilptas) smarkiai prastėja, mat daug kam nepatiko tai, kaip dėl būsimo kandidato į prezidentus susitarė du žmonės – V. Putinas ir D. Medvedevas. Be to, paaiškėjo, tiksliau pats V. Putinas atsargiai užsiminė, kad tai buvo žinoma prieš ketverius metus. Todėl nesumenkinčiau parlamento rezultatų pokyčių, bet turėčiau galvoje ir tai, kad tos kitos partijos, kurios patenka į parlamentą, yra tokia kvaziopozicija“, - DELFI sakė E. Nekrašas.

„Patys rezultatai neabejotinai reiškia „Vieningosios Rusijos“ pralaimėjimą, bet, deja, kyla klausimas, ar galima manyti, kad Rusija tampa demokratiškesnė, nors, atrodo, rinkimų rezultatų klastojimo atvejų buvo mažiau“, - svarstė politologas.

DELFI primena, kad preliminariais duomenimis Rusijos parlamento rinkimuose V. Putino „Vieningoji Rusija“ iškovojo 49,54 proc. balsų, komunistai – 19,6 proc., „Teisingoji Rusija“ - 13,22 proc., liberaldemokratai – 11,66 proc.

Per praėjusius rinkimus „Vieningoji Rusija“ buvo iškovojusi 64,3 proc. balsų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

10 būdų, kaip taupo Lietuvos pensininkai (3)

Šių metų balandžio mėnesį vidutinė socialinio draudimo senatvės pensija Lietuvoje buvo 273, 92 euro. Daugumai dirbančių žmonių tokią sumą per mėnesį išleidžia vien maistui, o ką jau kalbėti apie būsto paskolą ar nuomą, komunalinius mokesčius bei atostogas. Lietuvos pensininkus galima vadinti tikrais taupymo ekspertais. Pateikiame 10 būdų kaip Lietuvoje taupo senjorai, rašo „Lietuvos žinios“.

Palygino Palangą, Turkiją ir Bulgariją: kur atostogauti labiausiai apsimoka (33)

Vis daugiau lietuvių savo atostogas planuoja ne tik gimtosios šalies pajūryje, Turkijoje ar Graikijoje, bet ir Bulgarijoje.

V. Pranckietis vyksta į JAV (19)

Kitą savaitę, pirmadienį, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis išvyksta į Vašingtoną (JAV).

Viceministrė: Svarstoma pertvarkyti Darbo biržą (22)

Darbo biržą numatoma pertvarkyti, vietoj pagrindinės būstinės ir 10-ties teritorinių padalinių įkuriant vieną struktūrą ir sumažinant administracijos darbuotojų. Pertvarką numatoma įgyvendinti iki 2018 metų rudens, sako socialinės apsaugos ir darbo viceministrė

Nukaldintas T. Matulionio atminimo medalis (2)

Sekmadienį Vilniaus Katedros aikštėje įvyks arkivyskupo Teofiliaus Matulionio beatifikacija, kurią tiesiogiai transliuos LRT. Pirmą kartą šalies istorijoje paskelbimas palaimintuoju vyks Lietuvoje. Šia istorine proga iškilmėse dalyvaus piligrimai, Lietuvos ir kaimyninių šalių vyskupai bei kunigai. Istorinei progai atminti „Monetų namai“ bendradarbiaudami su Kaišiadorių vyskupija, išleidžia atminimo medalį Palaimintajam Teofiliui Matulioniui, teigiama pranešime spaudai.