R.Lopata: V.Putinas susiduria su paramos savo šalyje problema

 (126)
Rusijos premjero Vladimiro Putino vadovaujamos partijos „Vieningoji Rusija“ rezultatai parlamento rinkimuose iš pirmo žvilgsnio tarsi liudija sumažėjusią gyventojų paramą dabartinei valdžiai, tačiau realiai V. Putino ir Dmitrijaus Medvedevo įtaka liko ta pati, mat Rusijoje opozicija ne visuomet yra tikra oponuojanti jėga.
Vladimiras Putinas
© AP/Scanpix

Taip Rusijos parlamento rinkimų rezultatus vertina politologai Evaldas Nekrašas ir Raimundas Lopata. Pastarasis, be kita ko, pažymi, kad V. Putiną remia ir partija „Teisingoji Rusija“, pelniusi 13,22 proc. balsų. Jeigu gandai apie tai, kad „Teisingoji Rusija“ sukurta siekiant pritraukti nusivylusių rinkėjų balsus, atimant juos iš aršių Kremliaus oponentų, yra teisingi, tai V. Putinas parlamente turės stiprią daugumą.

„Jeigu „Vieningoji Rusija“ gavo apie 50 proc., o jos politinių technologų sukurta „Teisingoji Rusija“, su kurios vadovu prieš rinkimus buvo įdomiai pasielgta, gavo 13 proc., tai šitai užtikrina daugumą. Jeigu preziumuojame, kad tos dvi partijos yra Kremliaus partijos, tai gavo normalią daugumą. Tiesiog sužaista demokratija“, - DELFI sakė R. Lopata.

Pasak politologo, jeigu šis scenarijus teisingas, tai liudija V. Putino siekį pademonstruoti, kad Rusija yra demokratiška.

Tačiau R. Lopata sako, kad V. Putinas vis tiek susiduria su paramos savo šalyje problema – tą liudija jo nušvilpimas per mišrių kovos menų kovotojų rungtynes bei atsiradęs poreikis skaidyti balsus per kelias partijas.

Politologas E. Nekrašas taip pat pažymi, kad premjeras V. Putinas, besiruošiantis tapti prezidentu, patiria tam tikrą iššūkį, bet, jo nuomone, tas iššūkis nėra toks didelis, mat tikra opozicija jo režimui susidaryti neturi vilties.

„Buvo signalų, kad požiūris į V. Putiną (per sporto varžybas jis, atrodo, buvo nušvilptas) smarkiai prastėja, mat daug kam nepatiko tai, kaip dėl būsimo kandidato į prezidentus susitarė du žmonės – V. Putinas ir D. Medvedevas. Be to, paaiškėjo, tiksliau pats V. Putinas atsargiai užsiminė, kad tai buvo žinoma prieš ketverius metus. Todėl nesumenkinčiau parlamento rezultatų pokyčių, bet turėčiau galvoje ir tai, kad tos kitos partijos, kurios patenka į parlamentą, yra tokia kvaziopozicija“, - DELFI sakė E. Nekrašas.

„Patys rezultatai neabejotinai reiškia „Vieningosios Rusijos“ pralaimėjimą, bet, deja, kyla klausimas, ar galima manyti, kad Rusija tampa demokratiškesnė, nors, atrodo, rinkimų rezultatų klastojimo atvejų buvo mažiau“, - svarstė politologas.

DELFI primena, kad preliminariais duomenimis Rusijos parlamento rinkimuose V. Putino „Vieningoji Rusija“ iškovojo 49,54 proc. balsų, komunistai – 19,6 proc., „Teisingoji Rusija“ - 13,22 proc., liberaldemokratai – 11,66 proc.

Per praėjusius rinkimus „Vieningoji Rusija“ buvo iškovojusi 64,3 proc. balsų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Valstiečiams pavyko: socialdemokratai padarė kulvirstį (14)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei socialdemokratų koalicija iš pirmo žvilgsnio neatrodė labai stabili, jos tvarumu abejojo ir premjeras Saulius Skvernelis, tačiau ketvirtadienį įvykęs balsavimas dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų parodė, kad, nors ir girgždėdama, koalicija važiuoja pirmyn.

Pavesta nustatyti kriterijus, kas ir kiek slėptuvių privalo turėti (9)

Vidaus reikalų ministerijoje posėdžiavusi Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) nutarė siūlyti Vyriausybei patvirtinti kriterijus, pagal kuriuos būtų galima sudaryti sąrašą tų įstaigų, kurioms reikalinga turėti slėptuves operacijų valdymo centrams.

Emigrantas šauktinis: jeigu grįšiu į Lietuvą, rizikuoju prarasti viską (204)

Septynerius metus Londone gyvenantis 25-erių lietuvis Vaidotas (tikrasis vardas redakcijai žinomas - DELFI) piktinasi ir sako esantis nusivylęs dėl to, kad turi mesti viską ir grįžti į Lietuvą, nes buvo pašauktas į privalomąją karo tarnybą.

Ėmė ginti A. Širinskienę: buvo norima padaryti problemą (68)

Seimo „valstiečiai“ neįžvelgia jokio kriminalo tame, kad Seimo narė Agnė Širinskienė prieš ketvirtadienio Seimo plenarinį posėdį užregistravo dar neatėjusius į salę du savo kolegas – frakcijos seniūną Ramūną Karbauskį ir parlamentarą, sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą.

„Valstiečių“ reformos ar muilo burbulai? (23)

Valdančiųjų oponentai ir ekspertai abejoja švietimo reformos sėkme, taip pat mano, kad, įsigaliojus naujajam Darbo kodeksui, netrukus atsiras iniciatyvų jį tobulinti, teikti pataisas.