R.Lopata: V.Putinas susiduria su paramos savo šalyje problema

 (126)
Rusijos premjero Vladimiro Putino vadovaujamos partijos „Vieningoji Rusija“ rezultatai parlamento rinkimuose iš pirmo žvilgsnio tarsi liudija sumažėjusią gyventojų paramą dabartinei valdžiai, tačiau realiai V. Putino ir Dmitrijaus Medvedevo įtaka liko ta pati, mat Rusijoje opozicija ne visuomet yra tikra oponuojanti jėga.
Vladimiras Putinas
© AP/Scanpix

Taip Rusijos parlamento rinkimų rezultatus vertina politologai Evaldas Nekrašas ir Raimundas Lopata. Pastarasis, be kita ko, pažymi, kad V. Putiną remia ir partija „Teisingoji Rusija“, pelniusi 13,22 proc. balsų. Jeigu gandai apie tai, kad „Teisingoji Rusija“ sukurta siekiant pritraukti nusivylusių rinkėjų balsus, atimant juos iš aršių Kremliaus oponentų, yra teisingi, tai V. Putinas parlamente turės stiprią daugumą.

„Jeigu „Vieningoji Rusija“ gavo apie 50 proc., o jos politinių technologų sukurta „Teisingoji Rusija“, su kurios vadovu prieš rinkimus buvo įdomiai pasielgta, gavo 13 proc., tai šitai užtikrina daugumą. Jeigu preziumuojame, kad tos dvi partijos yra Kremliaus partijos, tai gavo normalią daugumą. Tiesiog sužaista demokratija“, - DELFI sakė R. Lopata.

Pasak politologo, jeigu šis scenarijus teisingas, tai liudija V. Putino siekį pademonstruoti, kad Rusija yra demokratiška.

Tačiau R. Lopata sako, kad V. Putinas vis tiek susiduria su paramos savo šalyje problema – tą liudija jo nušvilpimas per mišrių kovos menų kovotojų rungtynes bei atsiradęs poreikis skaidyti balsus per kelias partijas.

Politologas E. Nekrašas taip pat pažymi, kad premjeras V. Putinas, besiruošiantis tapti prezidentu, patiria tam tikrą iššūkį, bet, jo nuomone, tas iššūkis nėra toks didelis, mat tikra opozicija jo režimui susidaryti neturi vilties.

„Buvo signalų, kad požiūris į V. Putiną (per sporto varžybas jis, atrodo, buvo nušvilptas) smarkiai prastėja, mat daug kam nepatiko tai, kaip dėl būsimo kandidato į prezidentus susitarė du žmonės – V. Putinas ir D. Medvedevas. Be to, paaiškėjo, tiksliau pats V. Putinas atsargiai užsiminė, kad tai buvo žinoma prieš ketverius metus. Todėl nesumenkinčiau parlamento rezultatų pokyčių, bet turėčiau galvoje ir tai, kad tos kitos partijos, kurios patenka į parlamentą, yra tokia kvaziopozicija“, - DELFI sakė E. Nekrašas.

„Patys rezultatai neabejotinai reiškia „Vieningosios Rusijos“ pralaimėjimą, bet, deja, kyla klausimas, ar galima manyti, kad Rusija tampa demokratiškesnė, nors, atrodo, rinkimų rezultatų klastojimo atvejų buvo mažiau“, - svarstė politologas.

DELFI primena, kad preliminariais duomenimis Rusijos parlamento rinkimuose V. Putino „Vieningoji Rusija“ iškovojo 49,54 proc. balsų, komunistai – 19,6 proc., „Teisingoji Rusija“ - 13,22 proc., liberaldemokratai – 11,66 proc.

Per praėjusius rinkimus „Vieningoji Rusija“ buvo iškovojusi 64,3 proc. balsų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Lyties keitimo įteisinimas: ministras nežino, nuo ko pradėti (18)

Prieš mėnesį vyriausybė Sveikatos apsaugos ir Teisingumo ministerijoms pavedė iki rugsėjo parengti projektus, kurie įteisintų Lietuvoje lyties keitimą. Praėjus mėnesiui nuo pavedimo, sveikatos apsaugos ministras net nežino, nuo ko pradėti. Seimo Sveikatos komiteto pirmininkė mano, kad yra svarbesnių reikalų. Sprendžiant iš kalbų ir darbų, dabar valdančiųjų sveikatos formuotojų galvos apimtos panacėjos nuo visų bėdų – alkoholio draudimo.

Z. Vaigauskas: rinkimų rezultatai pradės plaukti netrukus (1)

Užsidarius rinkimų apylinkėms, Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas sako, kad pirmieji rezultatai bus pradėti gauti netrukus po 20 val. Kada bus gauti paskutiniai rinkimų rezultatai iš visų apylinkių, jis neprognozavo.

Jau greitai į Lietuvą turėtų atkeliauti šiltesni orai (31)

Šiek tiek džiugesni turėtų būti antradienio orai, LRT RADIJUI sako sinoptikas Vytautas Sakalauskas. Tuomet turėtume sulaukti 10–15 laipsnių šilumos. Tiesa, neišvengsime ir lietaus.

Iki 17 val. balsuoti rikimuose atvyko 20,56 proc. rinkėjų (22)

Vyriausioji rinkimų komisija praneša, kad Jonavos ir Šakių rajonų savivaldybėse, kuriose šių savivaldybių gyventojai renka merus, bei vienmandatėje Anykščių-Panevėžio apygardoje, kurioje piliečiai renka Seimo narį, 17 val. duomenimis, balsavo 20,56 proc. rinkėjų.

Druskininkų maras plinta: iš paskos žengia ir valstiečiai (211)

Klaipėdoje pradėtas leisti nemokamas laikraštis „Bundanti Klaipėda“. Laikraštis skelbiasi nepriklausomu, tačiau ir leidėjas, ir vyriausioji redaktorė priklauso Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS).