Balandžio 28 d. Lietuvos krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė susitikime su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidento Barako Obamos vyriausiuoju patarėju nacionalinio saugumo klausimais Jamesu Loganu Jonesu aptarė esminius Lietuvos ir JAV strateginės partnerystės klausimus tarptautinio saugumo srityje.
Rasa Juknevičienė
© A.Didžgalvio nuotr.

Susitikime JAV prezidento vyriausiasis patarėjas J. L. Jonesas sakė, kad JAV administracija turi strateginį interesą Europoje, todėl dialogo ir konsultacijų svarbiausiais strateginiais klausimais tarp Amerikos ir Europos pastaruoju metu yra daugiau nei kada nors anksčiau. Tai pasakytina ir apie Vidurio ir Rytų Europą, kuriai Amerika skiria ypatingą dėmesį.

Jis patvirtino, kad JAV siekia išlaikyti efektyvų NATO branduolinį atgrasymą tol, kol bus branduolinį ginklą turinčių valstybių. Lietuvai labai svarbu, kad net ir vykstant įvairioms tarptautinėms diskusijoms apie branduolinės ginkluotės panaudojimo aplinkybes, NATO viduje visos šalys būtų vienodai apsaugotos.

Kaip skelbia Krašto apsaugos ministerija, kalbėdamas apie Afganistaną, aukštas JAV pareigūnas, buvęs NATO sąjungininkių pajėgų Europoje vyriausiasis vadas J. L. Jonesas pažymėjo, kad šioje šalyje jaučiamas progresas ir amerikiečiai tikisi, kad kitų metų viduryje bus galima pradėti sąjungininkų pajėgų išvedimą iš tų Afganistano provincijų, kuriose patys afganistaniečiai gali perimti atsakomybę už šalies saugumą ir krašto valdymą. Lietuvos krašto apsaugos ministrė trumpai informavo J. L. Jonesą apie Lietuvos karių, dalyvaujančių tarptautinėje misijoje Afganistane, atliekamas užduotis, karinį bendradarbiavimą su JAV kariais.

Lietuvos krašto apsaugos ministrės R. Juknevičienės ir JAV prezidento vyriausiojo patarėjo J. L. Joneso pokalbyje buvo paliesta ir santykių su Rusija tema. JAV pareigūnas išreiškė nuomonę, kad šiuo metu santykiuose jaučiama pozityvi tendencija. Pasak jo, Rusija vis labiau yra linkusi bendradarbiauti ir susitarti dėl konkrečių klausimų, įskaitant ir sankcijas Iranui.

Šį susitikimą R. Juknevičienė apibūdino kaip labai draugišką, patvirtinantį, jog JAV politinė vadovybė išlaiko geranorišką ir pozityvų saugumo užtikrinimo požiūrį kalbant apie Vidurio ir Rytų Europą, taip pat ir Lietuvą.

Po susitikimo su JAV vyriausiuoju patarėju nacionalinio saugumo klausimais J. L. Jonesu Lietuvos krašto apsaugos ministrė susitiko su JAV nacionalinės gvardijos biuro vadu generolu Craigu McKinley, kuriam pristatė Baltijos valstybių bendradarbiavimo tikslus ir prioritetus, konkrečius projektus, aptarė JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos ir Lietuvos krašto apsaugos sistemos bendradarbiavimą.

Tą pačią dieną krašto apsaugos ministrė dalyvavo darbo pietuose su Stephenu Flanganu, Strateginių ir tarptautinių studijų centro (angl. Center for Strategic and International Studies) viceprezidentu, kuris yra ir naujosios NATO strateginės koncepcijos analitikų grupės atstovas. Susitikime buvo aptartas naujosios NATO strateginės koncepcijos rengimo procesas, NATO darbotvarkė, JAV ir Rusijos santykių peržiūrėjimo politikos klausimai.

Saugumo studijų centro Vašingtone Atlanto Tarybos (The Atlantic Council) diskusijoje ministrė R. Juknevičienė kalbėjo Šiaurės ir Baltijos šalių ir Lenkijos bendradarbiavimo tema. Susirinkusieji aptarė daugiašalius projektus ir iniciatyvas, bendradarbiavimo perspektyvas šiame regione.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijos propagandos gniaužtuose atsidūrusios šalies atstovė: žmonės mąsto, emigruoti ar dar palaukti (133)

Jauna moteris, buvusi kandidatė Moldovos prezidento rinkimuose Maia Sandu yra pasiryžusi...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias (1)

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Žvaigždžių gretos byra: Europos čempionatas – be būrio elitinių žaidėjų

Savaitgalį vos per 24 valandas iš Europos krepšinio čempionato žaidėjų sąrašo buvo...

Ekonomistų nuomonės dėl bankų įtakos išsiskyrė (58)

Įtakingiausiais Lietuvoje laikomi ekonomistai sutaria, kad kita didžiulė pasaulinė ekonomikos...

Į susišaudymo Vilniuje sūkurį pateko ir S. Stavickis-Stano (48)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis, tarp...

Vilniuje esančioje Antakalnio gatvėje aidėjo šūviai papildyta 20.44 (56)

Šiandien Vilniuje aidėjo šūviai. Antakalnio gatvėje esančioje kavinėje tarp susipykusių...

Pajūryje siūlo užsienio turistus sutraukiantį poilsį: lietuviai nebevertina to, ką turime (6)

Didžiausio šalies kurorto pašonėje esantis Palangos kempingas baigia savo antrąjį sezoną.

Vilniaus viešnamiuose – meilės pažinčių svetainėse ieškančios užsienietės (31)

Iš jaunų merginų prostitucijos pralobti užsigeidę sutuoktiniai nutarė eiti lengviausiu keliu –...

Duonos gamintojai pasišovė išsaugoti lietuviškos ruginės duonos tradicijas (1)

Lietuva nuo seno visame pasaulyje garsėja ruginės duonos gamybos tradicijomis. Vis dėlto...

Įvardijo, kiek asmenų „Karklėje“ sučiupo su narkotikais: skaičiai stebina (64)

Savaitgalį vykusio festivalio „ Karklė Live Music Beach “ dalyvius patikrinę policininkai ir...