Rinkimų dieną - į Vilnių su kombainais

Vilkaviškio rajono žemdirbiai, spausdami Žemės ūkio ministeriją, savivaldybės rinkimų dieną su žemės ūkio technika ketina traukti į Vilnių. Nuo pirmadienio protestuojantys Suvalkijos krašto žemdirbiai kasdien į Virbalio miestelio pagrindinę aikštę suvažiuoja su žemės ūkio technika.
Žemės ūkio kooperatyvo "Suvalkijos cukriniai runkeliai" valdybos pirmininkas Vidmantas Brazys BNS korespondentui sakė, kad traktoriai, mėšlo kratytuvai ir kita žemės ūkio technika jau parengta blokuoti kelią Marijampolė - Kybartai, tačiau žemdirbiai vis dar laukia Žemės ūkio ministerijos sprendimo.

V. Brazys teigė, jog piketuojantys žemdirbiai reikalauja leidimo sudaryti runkelių supirkimo sutartis su tuo fabriku, kuris yra arčiausiai.

"Jei mes gyvename Marijampolės rajone, tai kodėl turėtumėme runkelius vežti į Kėdainius ar Panevėžį? Dažnas žemdirbys runkelius veža smulkiąja technika, arkliais - kiek į kitą rajoną privežiosi?", klausė V. Brazys.

Anot jo, cukrinių runkelių supirkimui Marijampolės cukraus fabrike priešinasi Lietuvos cukraus rinką siekianti kontroliuoti Danijos bendrovė "Danisco Sugar".

"Jei Žemės ūkio ministerija atstovauja tik danams, ne žemdirbiams, nieko nepadarysi", sakė V. Brazys.

Antradienį Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdyje buvo tartasi dėl Marijampolės cukraus fabriko zonos cukrinių runkelių augintojų kvotos, kur buvo nuspęsta, jog Žemės ūkio ministerija turi paskirstyti kvotą taip, kad būtų parankiau žemdirbiams.

Tačiau žemdirbiams buvo nurodyta, kad jų reikalavimams turi pritarti Žemės ūkio rūmų prezidiumas, tik tokiu atveju žemės ūkio ministras priims atitinkamą sprendimą.

Suvalkijos žemdirbiai vis dar laukia atsakymo, tačiau jei jo nesulauks iki savaitės pabaigos, ketina su visa žemės ūkio technika patraukti į Vilnių.

"Jei iš Vilniaus ponams sunku atvažiuoti pasižiūrėti, teks mums važiuoti", sakė V. Brazys.

Praėjusiais metais "Danisco Sugar" pareiškė, kad bus uždaromi Marijampolės ir Pavenčių cukraus fabrikai, ir tuomet jų kvota buvo perduota Panevėžio ir Kėdainių cukraus fabrikams.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Interpeliacijas krašto apsaugos ir žemės ūkio ministrams remia tik opozicija (1)

Valdančiųjų frakcijų atstovai trečiadienį ketina palaikyti krašto apsaugos ministro socialdemokrato Juozo Oleko ir žemės ūkio ministrės „darbietės“ Virginijos Baltraitienės atsakymus į interpeliacijos klausimus.

Emigracijos tragedija turi ir nematomą pusę: specialistai Lietuvai žada labai liūdną ateitį (248)

Emigracijos mastai stulbina. Kas valandą iš Lietuvos išvyksta 4–5 žmonės. Per dieną – beveik 100. Per metus šalį palieka per 35 tūkst. lietuvių.

K. Komskis gina brolį: taip galėjo pasitaikyti bet kuriam medžiotojui (162)

Pasklidus žiniai, kad vakar medžioklės metu Seimo nario Kęsto Komskio brolis nušovė pasieniečių tarnybinį šunį, parlamentaras pripažįsta, kad incidentas labai nemalonus ir tikrai netyčinis, įvykdytas ginantis. Anot parlamentaro, nepaisant to, brolis medžiotojas Arvydas Komskis savo veiksmų neišsižada ir ketina bendradarbiauti su visomis tarnybomis.

V. Baltraitienė: J. Miliaus atleidimas yra politizuotas premjeras atleidimą vadina teisėtu (27)

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė sako, jog Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus atleidimas yra politizuotas ir kol kas neaišku, kas nuo spalio 5 dienos laikinai vadovaus tarnybai.

Nedrausmingiems parlamentarams siūloma nurėžti algas (26)

Seimo nariui, be svarbios pateisinamos priežasties nedalyvavusiam Seimo posėdžiuose, kuriuose iš anksto buvo numatyti ir numatytu laiku įvyko balsavimai dėl teisės aktų priėmimo, to mėnesio atlyginimą siūloma sumažinti po 5 procentus už kiekvieną praleistą posėdį. Taip pat po 5 procentus siūloma sumažinti parlamentaro algą už kiekvieną praleistą komiteto ir komisijos posėdį.