Rinkėjai nebalsavo už miglotos reputacijos kandidatus

Pasak jo, į naująsias miestų ir rajonų savivaldybių tarybas nepateko nė vienas iš kandidatų, iki nepriklausomybės atkūrimo 1990 metais teistų už sunkius nusikaltimus, pavyzdžiui, išžaginimus ar kūno sužalojimus.

Anot Z. Vaigausko, tokių asmenų partijų rinkimų sąrašuose buvo keliolika.

Be to, būta keliolikos kandidatų, kurie praeityje teisti už nesunkius nusikaltimus ar antisovietinę veiklą. Z. Vaigauskas sakė BNS neturįs duomenų apie jų rezultatus rinkimuose.

Be to, kai kurių partijų sąrašuose balotiravosi du asmenys, oficialiai pripažinę praeityje bendradarbiavę su sovietiniu KGB, bei devyni asmenys, teismo pripažinti kaltais po nepriklausomybės atkūrimo.

Prie jų pavardžių kandidatų sąrašuose buvo nuorodos apie jų bendradarbiavimą su užsienio valstybių specialiosiomis tarnybomis bei teistumą.

Iš devynių kandidatų, teistų per pastarąjį dešimtmetį, išrinkti tik keturi.

Neišrinkti penki kandidatai Panevėžio rajono, Šakių, Šilutės ir Mažeikių rajonų bei Pagėgių rinkimų apygardose, atstovavę Lietuvos valstiečių partijai, Centro sąjungai, Tėvynės liaudies partijai bei "Socialdemokratijai 2000".

Z. Vaigauskas sakė neturįs duomenų, ar išrinktas nors vienas asmuo, įtariamas susijęs su nusikalstama veikla.

Praėjusią savaitę Valstybės saugumo departamentas informavo prezidentą ir partijas apie kandidatų sąrašuose esančius asmenis, kurie, operatyviniais duomenimis, yra įtariami nusikalstama veikla, tačiau bylos jiems dar neiškeltos.

Remiantis nekaltumo prezumpcija, šie asmenys nebuvo įvardyti.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

„Nematoma Lietuvos istorija“: nevaldoma situacija Panevėžyje (2)

1999-ųjų sausį Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos skyriaus vyriausiąjį prokurorą Gintautą Sereiką pakirtę šūviai Lietuvos visuomenę supurtė lyg elektrošokas.

Ramzį nušovęs K. Komskio brolis paleistas į laisvę (49)

Tarnybinį pasieniečių šunį nušovęs Arvydas Komskis ketvirtadienį po pietų paleistas į laisvę, jam skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

L. Linkevičius ir A. Ažubalis – apie didžiausią Lietuvos problemą (39)

Lietuvos interesai geriausiai įgyvendinami, kai Lietuva glaudžiai bendradarbiauja su JAV ir Lenkija. Tai laikoma tarsi Lietuvos užsienio politikos aksioma.

Keturi Komskių broliai ir jų keistai susiklostę gyvenimai (348)

Po to, kai Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio brolis Arvydas Komskis antradienį iš medžioklinio šautuvo nušovė bėglių pėdsakais sekusį tarnybinį belgų aviganį Ramzį, Komskių pavardė linksniuojama visoje Lietuvoje.

Parlamentarai: K. Komskis kišasi į tyrimą (153)

Seimo vicepirmininkas „tvarkietis“ Kęstas Komskis, kreipęsis į prokurorus su prašymu perimti ikiteisminį tyrimą dėl jo brolio nušauto pasieniečių šuns, kišasi į tyrimą ir daro spaudimą teisėsaugai, mano BNS kalbinti parlamentarai.