Nuo šiol Lietuvos kriminalinės policijos biuras teigia pradedantis dirbti pagal amerikietišką FTB (Federalinių tyrimo biuro) modelį - stiprinama centrinė kriminalinė policija, kuri ypatingą dėmesį sutelks į šiuolaikinio nusikalstamumo užkardymą.
Kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis
© DELFI / Tomas Vinickas

"Lietuviškasis FTB imsis būtinų priemonių kovai su organizuotomis nusikalstamomis grupėmis (tarp jų ir mobiliomis), sieks nustatyti ir išieškoti organizuotų nusikalstamų struktūrų neteisėtai sukauptą ekonominį potencialą, griaus nusikalstamo verslo ir vidaus organizacinę infrastruktūrą bei ryšius, kitus organizuotos nusikalstamos veiklos pagrindus", - rašoma pirmadienį paskelbtame Policijos departamento pranešime.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis BNS sakė, kad Lietuvos kriminalinės policijos biuras kontroliuos ir koordinuos teritorinių policijos komisariatų atliekamus tyrimus. Taip pat sustiprintos Kriminalinės policijos biuro sritys, tiriančios su narkotikais, terorizmu, nusikaltimais elektroninėje erdvėje susijusius nusikaltimus. Taip pat vienu iš pagrindinių kriminalinės policijos uždavinių tampa nusikalstamu būdu įgyto turto išieškojimas.

Biuras teiks policijos įstaigoms visą reikiamą pagalbą tiriant nusikalstamas veikas - tai leis tobulinti teritorinių policijos įstaigų veiklą, efektyvinti nusikalstamų veikų užkardymą ir tyrimą, laiku nustatyti galimas grėsmes ir tinkamai į jas reaguoti.

Lietuvos kriminalinės policijos biuras įsteigtas 2001 metais, vykdant tuometinę Policijos departamento reorganizaciją. Dabar planuojant pertvarką identifikuotos ir išskirtos svarbiausios veiklos sritys, ypatingą dėmesį skiriant Europos Sąjungos ir Lietuvos valstybės nubrėžtiems prioritetams: nelegalios narkotikų apyvartos, terorizmo, nusikaltimų elektroninėje erdvėje, kontrabandos tyrimai.

Teigiama, kad po pertvarkos bus stipriai keičiamas ir tobulinamas darbo su slaptai bendradarbiaujančiais asmenimis organizavimas, be to, dar labiau sustiprintas tarptautinis bendradarbiavimas.

Be to, Lietuvos kriminalinės policijos biure nuo liepos 1 dienos įsteigiamas Turto sugrąžinimo padalinys, padėsiantis įgyvendinti nacionalinę turto sugrąžinimo strategiją ir vykdyti efektyvų tarptautinį bendradarbiavimą nustatant ne tik nepagrįsto praturtėjimo atvejus bet ir identifikuojant rizikos reiškinius įvairiose verslo bei ūkio srityse.

Pasak pranešimo, Lietuvos kriminalinės policijos biure įsteigtas Turto sugrąžinimo padalinys sieks glaudaus tarpinstitucinio bendradarbiavimo, padėsiančio išjudinti nusikalstamo pasaulio ekonominį pamatą. Pagrindiniai minėto padalinio iššūkiai - sutelkti visų kriminalinės žvalgybos institucijų ir mokesčių administratorių jėgas efektyviai nepagrįsto teisėtomis pajamomis įgyto turto paieškai bei tokiam turtui išieškoti valstybės naudai.

Vyriausybės nutarimu Lietuvos kriminalinės policijos biuras paskirtas nacionaline turto sugrąžinimo tarnyba, pavedant organizuoti operatyvų susižinojimą bei produktyvų bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir užsienio valstybių kompetentingų įstaigų vykdant nusikalstamu ar kitu neteisėtu būdu įgyto turto nustatymą ar tokio turto paiešką.

Nuo liepos 1 dienos stiprinamas Kovos su terorizmu skyrius rinks, kaups, apdoros ir analizuos duomenis apie terorizmo apraiškas šalyje, vykdys terorizmo grėsmių kriminalinę žvalgybą bei teroro aktų prevenciją. Padalinys atliks nusikalstamų veikų, susijusių su terorizmu, ikiteisminius tyrimus.

Su neteisėta narkotikų apyvarta kovojančiam Kriminalinės policijos biuro padaliniui nuo šiol deleguojamos papildomos funkcijos, t.y. monitoringas informacijos susijusios ne tik su neteisėta narkotikų apyvarta, bet ir susijusios su organizuotu bei sunkiu nusikalstamumu.

Vykdant Lietuvos kriminalinės policijos biuro veiklos optimizavimą ypatingas dėmesys skirtas kovai su nusikalstamumu elektroninėje erdvėje.

Pasak Policijos departamento, pasaulinė ir Lietuvos praktika rodo, kad nusikalstamos veikos elektroninėje erdvėje vykdomos itin organizuotai, kompiuteriniais virusais užkrėstų kompiuterių tinklus, ypač orientuotus į pinigų iš interneto bankininkysčių sistemų vagystes, dažniausiai organizuoja ir kontroliuoja organizuotos nusikalstamos grupuotės. Todėl stiprinama Nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimo valdyba, ją sudarys trys skyriai: interneto stebėjimo, techninės paramos ir tyrimo. Vietoj šiuo metu valdyboje esančių 13 etatų bus įsteigti 23 etatų, steigiamas naujas Interneto stebėjimo skyrius, kuri nuolat rinks ir analizuos internete prieinamą informaciją apie kriminalinės žvalgybos objektus, tiek susijusius su nusikalstamumu elektroninėje erdvėje, tiek su organizuotu nusikalstamumu, tiek ir su kitų rūšių nusikalstamumu.

Techninės paramos skyrius teiks techninę paramą Lietuvos kriminalinės policijos biuro atliekamuose ikiteisminiuose ir kriminalinės žvalgybos tyrimuose. Ikiteisminius tyrimus skyrius atliks tik dėl nusikalstamų veikų, kurių tyrimas ypač techniškai sudėtingas, dėl rezonansinių nusikalstamų veikų bei nusikalstamų veikų, kurių tyrimas formuos tokių veikų tyrimo praktiką šalyje.

Policijos darbuotojų motyvacijai gerinti ir siekiant sudaryti patrauklias darbo sąlygas, rasta galimybė 121 Kriminalinės policijos biuro darbuotojui padidinti darbo užmokestį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Mama parodė, ką Turkijoje siaučiantis virusas padarė jos vaikui: oda luposi gabalais (24)

Turkij os turizmui – neramios dienos. Nuo liepos vidurio nesiliauja pranešimai apie Koksaki...

D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką (5)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas likus kiek daugiau nei savaitei iki Europos...

1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti uz centus (101)

Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

O. Pikul-Jasaitienė – apie susišaudymu įtariamą ir paieškomą brolį: tikiuosi, kad čia nesusipratimas (19)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Antradienio popietę...

Ministerija nenori tylėti apie 404 eurų algą mokytojams: uždirba kur kas daugiau (336)

Po to, kai DELFI paviešino skaičius, kiek mokytojų Lietuvoje trūksta iki mokslo metų pradžios...

„WikiLeaks“ atsisakė publikuoti slaptą informaciją apie Rusijos valdžią (45)

Pačiame pernykštės JAV prezidento rinkimų kampanijos įkarštyje nutekintą medžiagą...

Atskleistos susišaudymo Vilniuje aplinkybės: paskelbta O. Pikul-Jasaitienės brolio J. Barono paieška (22)

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas pakomentavo...

Išnarpliojo, ką slepia politikų apranga (7)

Statistinis šiuolaikinio politiko portretas – vidutinio amžiaus vyras, vilkintis kuklų,...

„Oze“ vietoj „Prismos“ įsikurs „Maxima“ (31)

Lietuviškas prekybos tinklas „ Maxima “ laimėjo derybas dėl iš Lietuvos pasitraukusio prekybos...

Niekada nesiskolinusią moterį užgriuvo solidi skola (6)

Viena Raguvėlės miestelio gyventoja gyvena kaip ant adatų. Dar liepos pabaigoje ji gavo...