Religinių bendrijų mokyklos finansavimo palauks

 (13)
Seimas ketvirtadienį po pakartotinio balsavimo pritarė prezidento Valdo Adamkaus pasiūlytoms Švietimo ir Religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymų pataisoms.
Balandžio viduryje Seimo priimtose pataisose buvo numatyta, kad religinės nevalstybinės švietimo įstaigos bus finansuojamos taip pat, kaip ir valstybės ar savivaldybių švietimo įstaigos.

Prezidentas šiuos įstatymus Seimui grąžino pakartotiniam svarstymui, pateikdamas savo pataisas, kuriose numatoma, kad religinių švietimo įstaigų finansavimas atidedamas iki kitų metų rugsėjo 1 dienos.

Dėl prezidento siūlymų ketvirtadienį Seime kilo karštos diskusijos. Opozicinė LDDP pritarė prezidento siūlymui, tuo tarpu konservatoriai ir ankstesnių pataisų iniciatoriai krikščionys demokratai buvo nusiteikę priešiškai.

Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis, kalbėdamas plenariniame posėdyje, netiesiogiai paragino atmesti prezidento veto, teigdamas, kad finansavimo atidėjimas iki kitų metų rugsėjo pratęstų tradicinių religinių bendruomenių mokyklų diskriminaciją.

"Tie, kurie prezidentui taip patarė, manau, žinojo, kad iškils šių mokyklų išlikimo problema", sakė konservatorių lyderis V. Landsbergis.

Tačiau parlamentarai nubalsavo už prezidento pataisas.

V. Adamkus pasiūlė religinių švietimo įstaigų finansavimą atidėti iki 2001 rugsėjo 1 dienos, nes šių metų biudžete tam nenumatyta lėšų.

Prezidentas iš esmės pritarė įstatymų pataisose numatytiems principui finansuoti religinių bendruomenių mokyklas, kuriomis turėtų būti įgyvendinamas socialinis teisingumas, nes ir nevalstybinėse, ir valstybinėse ar savivaldybių mokyklose vaikų tėvai vienodai moka nustatytus mokesčius.

Prieš dvejus metus grupė Seimo narių apskundė Konstituciniam Teismui Švietimo įstatymo kai kurias nuostatas, įskaitant ir dėl nevalstybinių švietimo įstaigų finansavimo.

Teismas šį skundą ketina nagrinėti gegužės mėnesį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Po susitikimų su partijų lyderiais D. Grybauskaitė: formuoti valdančiąją koaliciją turėtų LVŽS

Pirmadienį susitikusi su daugiausia balsų Seimo rinkimuose gavusių partijų lyderiais, prezidentė Dalia Grybauskaitė įvertino rinkimų rezultatus.

R. Karbauskis: rezultatas toks, kad abu svarbiausi postai turi priklausyti mums nuolat atnaujinama (132)

Seimo rinkimuose pergalę nuskynusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis pirmadienį dalyvauja DELFI konferencijoje, kur atsako į aktualiausius klausimus.

R. Žemaitaitis: „Tvarka ir teisingumas“ neplanuoja jungtis su kitomis partijomis (5)

Partija „Tvarka ir teisingumas“ neketina jungtis su Darbo partija, sako laikinasis šios partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.

V. Tomaševskis į valdžią nesiveržia (4)

Lietuvos lenkų rinkimų akcija–Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) galėtų dirbti valdančiojoje koalicijoje su rinkimų laimėtojais Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), tačiau tai nėra pagrindinis tikslas, sako LLRA-KŠS lyderis europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.

G. Landsbergis po pokalbio su D. Grybauskaite: „valstiečiams“ teks pasirinkti papildyta (340)

Iškart po susitikimo su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderiais, šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos vadovus.