R.Dapkutė neigia slėpusi ryšius su KGB

Vilniaus miesto taryboje liberalams atstovaujanti Rita Dapkutė neigia nuslėpusi savo ryšius su užsienio slaptosiomis tarnybomis.
Antradienį spaudos konferencijoje R. Dapkutė tvirtino, jog kandidatuodama į Vilniaus miesto tarybą, nenuslėpė savo ryšių su specialiosiomis tarnybomis.

Pildydama kandidatų į tarybos narius anketą, į klausimą, ar ne pagal Lietuvos užduotis bendravo su užsienio specialiosiomis tarnybomis, R. Dapkutė atsakė "ne". Spaudoje pastaruoju metu ji apkaltinta slėpusi savo ryšius, nes, kaip teigta spaudoje, ją bandė verbuoti KGB, ji taip pat konsultavosi su FTB agentu.

Savivaldybės tarybos narė spaudos konferencijoje aiškino, jog 1990 metais jai dirbant Aukščiausioje Taryboje, KGB bandė ją užverbuoti ir siūlė už tai pinigus, tačiau ji iš karto kreipėsi į Lietuvos saugumą, kur jai buvo patarta nenutraukti ryšių, bet apie tai nuolat pranešti.

"Saugumo tarnyba nutarė, kad nereikia atsisakyti", sakė R. Dapkutė.

Ji spėjo, kad KGB dabar gali turėti jos bylą, nes per pora mėnesių vykusį bendravimą, kurį stebėjo Lietuvos saugumo darbuotojas, informaciją ji teikė raštu. Vėliau bendravimas su KGB netikėtai nutrūko. Pasak R. Dapkutės, informacija, kurią ji pateikdavo KGB agentui, buvo derinama su Lietuvos saugumu.

Ji prisiminė, kad jos buvo klausiama apie Aukščiausios Tarybos apsaugos skyriaus vadą Artūrą Skučą, taip pat domimasi, kiek savanorių registruojasi į kariuomenę.

R. Dapkutė atsisakė paskelbti ją verbavusio KGB agento pavardę.

"Jei tas žmogus yra kažkur čia, tai Lietuvos saugumo reikalas daryti su juo taip, kaip jie galvoja", sakė R. Dapkutė.

Savo sutikimą KGB agentui teikti klaidingą informaciją R. Dapkutė aiškino tėvų įskiepyta neapykanta sovietinės santvarkos represinei struktūrai.

"Norėjau viską padaryti, kad jį pasodintų, naiviai tikėjau, kad Lietuvos saugumas jį sučiups ir įstatymiškai su juo susidoros", sakė dabartinė Vilniaus savivaldybės deputatė.

Ji taip pat pripažino kalbėjusis su FTB agentu, kaip elgtis, jei bus verbuojama KGB, tačiau to bendradarbiavimu ji nelaiko, nes agentas yra geras jos draugas Amerikos lietuvis.

"Supraskite, kad prieš trylika metų aš buvau pakankamai jauna, ir po pirmųjų dviejų kelionių (į Lietuvą) pakankamai išgąsdinta", sakė R. Dapkutė.

Ji pripažino, jog jai pačiai yra keista, kad tuomet jai buvo duotas leidimas Lietuvoje gyventi 10 mėnesių, nors prieš tai ji buvo sulaikyta bandant be leidimo išvykti iš Vilniaus ir už tai, kad į Lietuvą buvo bandyta įvežti nemažai religinės literatūros. Ji teigė niekaip negalinti to paaiškinti.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Sunkumai dėl darbo – ne visiems išeinantiems Seimo nariams: kai kam vartai į šiltą vietą jau atverti (31)

Seimo pirmininkės pavaduotojui ir kol kas dar Seimo nariui, bet neperrinktam Vydui Gedvilui, panašu, kad nereikės ilgai sukti galvos ieškantis naujo darbo. Vartai į gana šiltą ir užtikrintą darbo vietą jam yra plačiai atidaryti.

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame batalione bus ir tankų, ir šarvuočių, sako J.Olekas (32)

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

R. Karbauskis: į premjerus siūlysime S. Skvernelį (113)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad partija apsistojo ties vienu kandidatu į premjerus ir Vyriausybei vadovauti siūlys sąrašo rinkimuose lyderį Saulių Skvernelį, pranešė LRT televizijos naujienų taryba.

R. Karbauskis: kai šnekiesi telefonu, netrukus sužino beveik visi (200)

Seimo rinkimus laimėjusių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis trečiadienio popietę Vyriausybėje susitiko su premjeru, socialdemokratų vadovu Algirdu Butkevičiumi.

Laiminti rinkimus kalba (12)

Tai pirmi rinkimai, kuriuose politikai prisipažino, kad gramatika tapo valstybinės reikšmės klausimu, nulėmusiu ne vieno kandidato likimą, tad mums, kalbos žmonėms, bent jau šiuo klausimu rinkimai buvo sėkmingi – laimėjo kalba.