Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad Radviliškio rajono savivaldybės biudžetinės įstaigos „Švietimo ir sporto paslaugų centras“ (ŠSPC) direktorius Vaidotas Jakavičius pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas.
Radviliškio rajono savivaldybė
© R. Česėno nuotr.

Tyrimą VTEK atliko nepritarusi Radviliškio rajono savivaldybės atstovų atlikto V. Jakavičiaus tarnybinio patikrinimo išvadai. VTEK tyrimo metu nustatytų duomenų visuma rodo, kad ŠSPC vadovas negalėjo išlikti objektyvus ir nešališkas dalyvaudamas sprendžiant asociacijai, kurios veikloje jis dalyvauja, naudingus klausimus.

V. Jakavičius nuo 2012 m. yra panaudos būdu Šeduvos aerodromą valdančios asociacijos „Šiaulių aeroklubas“ narys. Šių metų sausį jis atliko šiame aerodrome esančio valstybinio turto apžiūrą ir pasirašė apžiūros pažymas. Tai V. Jakavičius padarė kaip ŠSPC direktorius. Pažymose jis pateikė įvertinimą, kad turtas pasenęs, bet naudoti tinkamas.

Tuomet Radviliškio rajono savivaldybės administracija parengė sprendimo projektą, kuriuo savivaldybės tarybos nariams siūlyta perimti šį savivaldybės nuosavybėn. Savo pritarimą siūlomam sprendimo projektui – perimti Šeduvos aerodromą – V. Jakavičius išsakė dalyvaudamas Radviliškio rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose. Nei savivaldybės administracijos direktoriaus, nei tarybos narių V. Jakavičius neinformavo apie jam kylantį interesų konfliktą, nepareiškė nusišalinantis, neišėjo iš posėdžių patalpos. Investicijų ir turto komitete V. Jakavičius teigė, kad aerodromo turtas iki šiol pagal galimybes buvo išlaikomas iš asociacijų narių mokesčių, nes valstybė į šį turtą nieko nebuvo investavusi. Nors V. Jakavičius nėra tarybos narys ir komitetuose dalyvavo be balso teisės, jo buvimas ir pasisakymai galėjo daryti įtaką tarybos narių apsisprendimui.

Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) siūlymu, savivaldybė, sutikdama perimti minėtąjį turtą, panaudos būdu turėtų jį išnuomoti dabartiniam jo valdytojui. Tačiau savivaldybei atsisakius, turtas būtų perduodamas VĮ Turto bankui ir parduotas tretiesiems asmenims. Šių metų balandį KKSD informavo Radviliškio rajono savivaldybę, kad Šeduvos aerodromo turtas jai perduotas nebus. Atsižvelgdama į tai, Radviliškio rajono savivaldybės taryba panaikino šių metų sausį savo priimtą sprendimą, kuriuo sutiko perimti Šeduvos aerodrome esantį valstybės turtą valdyti nuosavybės teise.

VTEK primena, kad valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys tarnybines pareigas privalo atlikti nešališkai, tinkamai ir objektyviai. Teisės aktų nustatyta tvarka ir priemonėmis jie turi vengti interesų konflikto ir elgtis taip, kad nė nekiltų abejonių apie tokio konflikto buvimą. Valstybinėje tarnyboje dirbantiems asmenims draudžiama ne tik dalyvauti rengiant, svarstant ir priimant interesų konfliktą keliančius sprendimus, bet ir kitaip juos paveikti.

Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus pripažinti pažeidę valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami, priimami, skiriami ar renkami į aukštesnes pareigas. Už šio įstatymo pažeidimą iš pareigų atleisti asmenys trejus metus nuo atleidimo iš pareigų dienos negali būti priimami, skiriami ar renkami į pareigas valstybinėje tarnyboje. Jeigu asmuo per vienerius metus nuo dienos, kai buvo pripažintas pažeidęs šio įstatymo reikalavimus, nebuvo dar kartą pripažintas padaręs šio įstatymo pažeidimą, laikoma, kad jis šio įstatymo nėra pažeidęs.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Į populiarumo viršūnes braunasi primiršta šventė: išleidžia tūkstančius eurų (22)

Jei anksčiau prabangiausia šeimos švente buvo įvardijamos vestuvės , tai pastaruoju metu į...

Hobis tapo antrąja profesija (5)

Garsiausiame Pietų Dzūkijos turguje, veikiančiame Lazdijų rajono Veisiejų miesto pakraštyje,...

Orai: įspūdingą karštį nuplaus liūtys (1)

Panašu, kad šį savaitgalį vėl sulauksime panašios karščio kulminacijos kaip ir praėjusį:...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (22)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Sutemus į „Karklę“ sugūžėjo minios: konfiskuoja ir alkoholį, ir narkotikus papildyta 23:40 (71)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (23)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (8)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (17)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (11)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...

Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (75)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...