Radviliškio rajone liepsnoja draustinio miškas

Šiaulių ugniagesiai Radviliškio rajone Šaukoto seniūnijoje ketvirtadienį prieš vidurdienį tiesė beveik kilometro ilgio vandens pumpavimo liniją, kad galėtų užgesinti degantį Bargailių mišką.
Gaisras miške kilo prieš pietus trečiadienį.

Bargailių miškas yra dalis Praviršulio tyrulio botanikos ir zoologijos draustinio.

Ugnį gesinti labai sunku, kadangi aplinkui pelkės, ir ugniagesiai negali privažiuoti prie gaisravietės.

Ketvirtadienį atvykę Šiaulių ugniagesiai specialiais siurbliniais automobiliais tiesė 800 metrų ilgio vandens pumpavimo liniją ir ugnį bandys gesinti vandeniu.

Trečiadienį degė apie 250 ha draustinio. Ugnį gesino Raseinių, Šiaulių, Radviliškio ugniagesiai, apie pusšimtis "Geležinio vilko" karių. Kadangi ugniagesiai negalėjo privažiuoti, ugnis buvo gesinama žemėmis.

Praviršulio tyrulio draustinyje yra spanguolynų, gyvena briedžių, šernų, elnių stirnų, yra į Raudonąją knygą įrašytų tetervinų lizdų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prezidentūroje bus apdovanoti Konstitucijos egzamino nugalėtojai (1)

Antradienį Prezidentūroje Vilniuje vyks jubiliejinio dešimtojo Konstitucijos egzamino nugalėtojų apdovanojimų ceremonija.

„Valstiečiai“ pradeda konsultacijas su konservatoriais ir socialdemokratais (3)

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sudarė darbo grupę konsultacijoms su socialdemokratais ir konservatoriais, pokalbius žadama pradėti antradienį.

Aukščiausiasis Teismas imsis Darbo partijos bylos (1)

Aukščiausiasis Teismas antradienį pradės nagrinėti Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ bylą.

Pergalė atrodė visai arti: dvi priežastys, kodėl pralaimėjo konservatoriai (325)

Atsinaujinę konservatoriai pralaimėjo Seimo rinkimus. Pralaimėjo po ketverių metų socialdemokratų, Darbo partijos bei „Tvarkos ir teisingumo“ koalicijos valdymo. Pralaimėjimas net didesnis nei buvo po ekonominės krizės, kai Andrius Kubilius buvo tapęs nepopuliarių sprendimų sinonimu.

Orai bus niūrūs (3)

Dangus šią savaitę dažniausiai bus labai niūrus. Nuo lietaus atsikvėpti galėsime bene tik vieną dieną – ketvirtadienį. Speigas į mūsų šalį dar neskuba, priešingai, oras kasdien bus vis šiltesnis. Tad jei ne vėjas ir krituliai paskutinės spalio dienos būtų labai neblogos.