Radiacinė padėtis Lietuvoje įprasta

 (3)
"Šalies teritorijoje spinduliavimo lygis neviršija foninių reikšmių", teigiama penktadienį paskelbtame ministerijos pranešime spaudai.

Baltarusijos Valstybinio hidrometeorologijos komiteto radiacinės kontrolės ir aplinkos monitoringo centras penktadienį informavo Lietuvos Aplinkos ministeriją, kad radiacinė situacija toje šalyje įprasta bei pateikė tai patvirtinančius duomenis.

Su Lietuva besiribojančioje Baltarusijos teritorijoje vidutinis jonizuojančio spinduliavimo intensyvumas neviršija foninių reikšmių.

Tačiau teritorijose, stipriai užterštose avarijos Černobylio AE metu (Mogiliovo ir Gomelio srityse) tebėra padidintas radioaktyvumo lygis.

Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) gavo Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) patvirtinimą, kad radiacinė situacija Baltarusijoje ir Ukrainoje nekelia grėsmės. TATENA toliau stebi situaciją.

Pradėjus degti miškams ir durpynams teritorijose, užterštose po avarijos Černobylio jėgainėje 1986 metais, būta nuogąstavimų, kad ugnies išlaisvintos radioaktyvios medžiagos pasieks ir Lietuvą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Laiminti rinkimus kalba

Tai pirmi rinkimai, kuriuose politikai prisipažino, kad gramatika tapo valstybinės reikšmės klausimu, nulėmusiu ne vieno kandidato likimą, tad mums, kalbos žmonėms, bent jau šiuo klausimu rinkimai buvo sėkmingi – laimėjo kalba.

S. Skvernelis Vyriausybėje susitiko su A. Butkevičiumi (53)

Seimo rinkimus laimėjusių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis trečiadienio popietę Vyriausybėje susitiko su premjeru, socialdemokratų vadovu Algirdu Butkevičiumi.

NATO patvirtina apie du rusų karo laivus, įplaukusius į Baltijos jūrą (199)

Į Baltijos jūrą neseniai įplaukė du Rusijos kariniai laivai, trečiadienį patvirtino NATO.

V. Landsbergis: nežinau, ar partijos lyderis nebus verčiamas daryti kitaip, negu jis galvoja (692)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų gretose galimai koalicijai su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga priešinasi šios partijos patriarchas Vytautas Landsbergis, neoficialiai teigia partijos politikai.

P. Urbšys: dalis konservatorių siekia į intrigas įtraukti D. Grybauskaitę (112)

Dalis konservatorių, nenorintys dalyvauti koalicijoje su „valstiečiais“, su pažymų iš Valstybės saugumo departamento (VSD) reikalavimu bando į politines intrigas įtraukti specialiąsias tarnybas bei šalies vadovę, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) derybininkas Povilas Urbšys.