R. Smetona švietimo reformą vadina "šėtoniška"

Spaudos konferencijoje ketvirtadienį Jungtinės frakcijos seniūnas, Lietuvos nacionaldemokratų partijos (LNDP) pirmininkas R. Smetona griežtai kritikavo švietimo sistemos reformos planus, susijusius su vidurinio mokslo profiliavimu bei mokyklų performavimu į pradines, pagrindines (dešimtmetes) ir vidurines.

R. Smetona teigė, kad šiai reformai dar neatėjo laikas, nes valstybė neturi lėšų ją įvykdyti.

Pasak nacionaldemokrato, nors neretai išlaidos švietimui sudaro pusę savivaldybių biudžeto, šių lėšų nepakanka, kad būtų pradėtas įgyvendinti švietimo ir mokslo ministro Kornelijaus Platelio "stumiamas" mokyklų optimizavimo planas.

Anot R. Smetonos, jis abejoja, ar šis planas užtikrins lygių teisių į mokslą principą. Kaip pavyzdį R. Smetona įvardijo jo gimtojo Ukmergės rajono Užulėnio kaimo moksleivio problemą.

Toks moksleivis, norėdamas siekti vidutinio mokslo, turės vietoj dabar už kelių kilometrų esančios Taujėnų vidurinės mokyklos vykti į už 30 kilometrų esančią vidurinę mokyklą Ukmergėje.

R. Smetonos teigimu, iš 10 kaimo mokyklų vidutiniškai tik dvi turi autobusus, o jiems įsigyti savivaldybių biudžetuose lėšų nenumatyta.

"Iš kur, gal su parašiutais nuleis tuos autobusus, ar labdarą gaus iš Švedijos?", retoriškai klausė R. Smetona.

Anot jo, šis švietimo reformos planas "yra labai sudėtingo ir šėtoniško plano dalis".

"Tai Lietuvos kaimo nususinimo, kaimo žmonių išviliojimo iš kaimo dalis", sakė nacionaldemokratas. Jo teigimu, pirmoji šio plano dalis yra ekonominė, pagrįsta siekiais iš dabartinio trečdalio kaime gyvenančių Lietuvos žmonių "pagal Europos Sąjungos standartus" palikti tik penkis procentus.

R. Smetona kvietė kaimo mokyklų vadovus ir mokytojus "nedaryti jokių veiksmų, simuliuoti, sabotuoti ministro Platelio nurodymus", "su viltimi, kad keisis politinės jėgos Seime, nueis ministras Platelis su visa jo optimizavimo- profiliavimo programa".

R. Smetona taip pat sakė be išlygų paremsiąs opozicijos inicijuojamą interpeliaciją švietimo ir mokslo ministrui.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Nešvarūs žaidimai: už skambių pareiškimų – gudrus skyrybų planas (20)

Į viešumą kyla vis daugiau skandalingų spėjimų, kodėl galėjo subyrėti viena gražiausių Holivudo porų – Angelina Jolie ir Bradas Pittas. Anot biografo, skyrybas A. Jolie galėjo planuoti ilgą laiką, o viešai sutrypti B. Pittą – gudraus plano dalis.

Savaitgalio orai: dvi skirtingos dienos

Antrasis rudens mėnuo šį savaitgalį mums padovanos šiltus orus, tačiau poilsio dienos bus kontrastingos. Šeštadienį vėjas nurims, daug kur nušvis saulė. Sekmadienį per šalį keliaus lietaus debesys ir vėl bus vėjuota.

Konservatorius A. Navickas seka A. Pitrėnienės pėdomis: klaidos bado akis (340)

Feisbuke išplitęs švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės lankstinukas su klaida žodyje „ačiū“, panašu, ne vienintelis neraštingumo pavyzdys šios rinkimų kampanijos metu. DELFI pasiekė laiškas su konservatoriaus, ilgamečio redaktoriaus Andriaus Navicko reklamine skrajute.

Policija sako pasiekusi rimtų poslinkių tyrime dėl kibernetinių atakų prieš institucijų tinklalapius (11)

Policija teigia pasiekusi rimtų poslinkių ikiteisminiame tyrime dėl plataus masto kibernetinių atakų, šį pavasarį įvykdytų prieš Lietuvos valstybės institucijų tinklalapius.

Prabilo dar vienas brolis iš Komskių šeimos: pateikė tragiškos medžioklės detalių (1193)

Antradienį pasieniečių šuns Ramzio nušovimu pasibaigusiai medžioklei vadovavo medžiotojų klubo „Rambynas“ vadas Zenonas Komskis – vienas iš brolių Komskių ketverto. Jis DELFI tvirtino, kad šuo nušautas ne iš piktybiškų paskatų.