„Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas Rolandas Paksas suka tautininkų pramintais takais. Kalbėdamas partijos kongrese politikas išdėstė pavojus, kurie gresia Lietuvai iš Europos Sąjungos pusės.
© DELFI / Tomas Vinickas

R. Paksas akcentavo kalbos, tautos, kultūros aspektus, gąsdino dėl homoseksualų teisių plėtros, pasisakė už referendumą dėl euro bei už mirties bausmę žudikams sadistams.

Susirūpino Europos likimu

Pradėdamas savo kalbą R. Paksas iš pradžių sveikino su artėjančią Vasario 16-ąja bei citavo tarpukario Lietuvos prezidentą Aleksandrą Stulginskį, kad laisvės klausimą gali išspręsti tik pati lietuvių tauta, „tad toj kovoj tik ja remtis“. Tačiau politikas iškart pabrėžė, kad šiais laikais atsirado tobulesnių būdų užkariauti tautas nei pasitelkus uniformuotą kariauną ir ginklus.

„Pastaruoju metu kova vyksta visuomenės ekonominės sanglaudos, jos finansų, sąmonės ir pasąmonės frontuose, o tradicinius karo ginklus pakeitė kryptingas valstybės ūkio ir finansų įtakojimas, žmogaus supratimo ir emocijų apie įvykius formavimas ir tai ne teorija. Mes, kaip partija, ir aš, kaip žmogus, patyrėme tai 2003-2004 m.”, - aiškino R. Paksas.

Remdamasis A. Stulginskiu, „tvarkiečių“ lyderis aiškino, kad Europoje turėtų būti daugiau Lietuvos ir lietuviškumo. Politikas beveik visą savo kalbą skyrė Europos Sąjungos ateičiai, nors pabaigoje keliais sakiniais užsiminė, kad nori būti patvirtintas partijos kandidatu į prezidentus, nors daugelis teisininkų sako, kad teisiškai tai neįmanoma, mat Seimas nebalsavo dėl Konstitucijos pataisų.

Apie pusvalandį trukusioje kalboje R. Paksas pabrėžė, kad vieningos Europos idėja kadaise sujungusi lygiateises valstybes šiandien neva yra aktuali kaip niekad, nes esą šiuo metu Europos Sąjungos narės nėra lygiateisės.

Paremdamas savo teiginius, R. Paksas taip pat rėmėsi Didžiosios Britanijos premjeru Davidu Cameronu bei legendiniu rašytoju George'u Orwellu, parašiusiu „Gyvulių ūkį“ ir „1984”.

„Prisimenam dar vieną britą, rašytoją G. Orwellą: kasdien bus vis sunkiau gyvento tokioje bendrijoje, kurioje yra lygūs ir lygesni. Tolesnis gyvenimas tokiomis daugeliui valstybių primetamomis nevienodomis žaidimo taisyklėmis, yra pats tiesiausias kelias į Europos Sąjungos iškrikimą“, - sakė R. Paksas, pabrėžęs, kad Europa stovi kryžkelėje tarp federalizmo ir valstybių savarankiškumo.

Prognozuoja blogus laikus

R. Paksas leido suprasti remiantis valstybių savarankiškumą. Jo teigimu, kuo bus garsesnės kalbos apie federalizmą, tuo tautos labiau norės palikti Europos Sąjungą. Politikas aiškina, kad Lietuva įstojo į kitokią Europos Sąjungą negu ji yra šiandien.

Europos Sąjunga palengva tampa dirbtine institucija. Joje dirbtinai kuriamos pareigybės, kuriomis siekiama pridengti savo pirmapradę idėją ir veidą prarandančio darinį. Dirbtinai kuriamos problemos, kurios bendrijos nariams nėra svarbios. O apie svarbius dalykus stengiamasi politkorektiškai nutylėti. Kaip ir tai, kad tokios Europos Sąjungos, jeigu ji nesikeis, likimas yra nulinis. Kaip dirbtinės esperanto kalbos. Prisimenate, buvo tokia sukurta. Kodėl neprigijo esperanto? Nes kalbai reikia tautos, reikia kultūros, reikia istorijos“, - gąsdino politikas.

„Jokia valiuta, neturinti savo apibrėžtis kilmės, teritorijos, savo praeities, neturės gyvybės ir yra pasmerkta pražūčiai“, - pridūrė R. Paksas.

Jis tyčiojosi, kad Europos Sąjungos institucijos neva bando nustatyti, kokios dydžio agurkai ar obuoliai turi būti auginami šalyse narėse, kad diskutuojama ne apie problemas, o koks apšvietimas turi būti vištų fermose ir kiek laiko per dieną jos turi vaikščioti lauke.

Regi pavojus šeimai

R. Paksas užsiminė, kad darosi labai sunku kalbėti apie šeimą taip, kaip supranta jis ir jo bendražygiai. Panašiai kaip tautininkai, kai kurie konservatoriai ar Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, „tvarkietis“ aiškino, esą Europa bando agresyviai diktuoti kitokį supratimą apie šeimą.

Politikas nepraleido progos pakalbėti ir apie netradicinės lytinės orientacijos asmenų teises. R. Paksas pareiškė, kad tarptautiniai dokumentai visuomet yra svarbūs, tačiau „mes gyvename ne Indijoje“, o įstatymai ir tarptautiniai susitarimai nėra šventa karvė bei visuomet gali būti persvarstyti.

Jo nuomone, tarptautinius įsipareigojimus gali prireikti keisti, jeigu didžioji dalis visuomenės mano, kad galbūt nereikia euro arba kad žudikams sadistams privalo būti skiriama mirties bausmė.

R. Paksas siūlė Lietuvai nebūti kuklia guvernante prie turtingesniųjų stalo ar braškių rinkėja, bet valstybe tvirtu stuburu. Anot jo, tam reikia pasipriešinti Europos Sąjungai, kuri neva nori įvesti kultūrinį vienodumą visose šalyse.

„Europos Sąjungos propaguojamas lytiškumo, homoseksualumo bei tradicinės šeimos sampratos griovimo doktrinos iš esmės turi būti eliminuotos iš Europos Sąjungos darbotvarkės“, - piktinosi R. Paksas.

Į kongresą susirinkusius „tvarkiečius“ pasveikinti atvyko kai kurių politinių partijų atstovai. Kongrese dalyvavo Darbo partijos atstovė, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, socialdemokratų europarlamentaras Zigmantas Balčytis, Vilniaus meras Artūras Zuokas, Seimo narys Linas Balsys, pretendentė į prezidentes Kristina Brazauskienė, liberalcentristų pirmininkas Artūras Melianas, tautininkų atstovas Julius Panka, disidentas Antanas Terleckas, signataras Egidijus Bičkauskas ir kiti atstovai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (116)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Antiglobalizmas – naujasis kvailių socializmas (29)

Remiantis nusistovėjusia ekonomikos teorija, globalizacija „pakelia visas valtis“ ir turi...

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (15)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (22)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Įtampa Vokietijoje auga: prieš rinkimus – spaudimas automobilių gamintojams (3)

Vokietijos pastangos atsitiesti po vadinamojo „dyzelgeito“ skandalo gali labai greitai virsti...

Vilniaus oro uoste po rekonstrukcijos nusileido pirmasis keleivinis lėktuvos (3)

Vilniaus oro uoste po daugiau nei mėnesį trukusios kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: 13 žmonių žuvo, apie 100 sužeisti sunkvežimiui taranavus minią atnaujinta 6:54 (800)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Siūlo iššūkį: 30 dienų be cukraus ar kavos ką galima pasiekti (42)

30 dienų be cukr aus, miltų ar kav os. 30 dienų iš eilės nueiti po 8 tūkst. žingsnių ar...

Išpuolis Barselonoje: sulaikyti du įtariamieji (277)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...