Pirmadienį į Generalinę prokuratūrą oficialiam naujų įtarimų pareiškimui atvyko koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis. Nauji įtarimai siejami su parlamentaro „darbiečio“ Vytauto Gapšio epizodu.
Raimondas Kurlianskis
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

R.Kurlianskį atlydėjo advokatas Kazys Pėdnyčia, verslininkas su žurnalistais nebendravo, neatsakė į BNS klausimą, ar duos parodymus pagal naujus kaltinimus.

„Darbo daug, mums visi klientai vienodi, visos bylos vienodai svarbios“, – žurnalistų paklaustas, kodėl delsė dėl naujų įtarimų pareiškimo, atsakė K.Pėdnyčia.

Generalinės prokuratūros prokuroras Justas Laucius teisme žurnalistams sakė, kad oficialūs įtarimai, susiję su šiuo politiku, verslininkui iki šiol nebuvo pateikti vien dėl jo dviejų advokatų didelio užimtumo. Prokuroras išsamiai nedetalizavo naujų įtarimų R.Kurlianskiui, tačiau minėjo, kad jie susiję su prekyba poveikiu.

„Nuo birželio 2 dienos yra piliečiui R.Kurlianskiui surašytas papildomas įtarimas, jam inkriminuoti įtarime papildomi epizodai keli. Epizodai, susiję su Seimo nario Vytauto Gapšio papirkimu, taip pat ir su prekyba poveikiu, kalbant apie veiksmus, susijusius su Seimo nariu V.Gapšiu. Tik yra atsitikę taip, kad dėl advokatų negalėjimo, vienokių ar kitokių priežasčių nedalyvavimo, mes jau antra savaitė vis su šiuo įtarimu, kaip sakoma, liaudiškai tariant, tampomės ir niekaip negalim ponui Kurlianskiui įteikti“, – žurnalistams pirmadienį sakė J.Laucius.

Prokuroras minėjo, kad veikos susijusios su didelės vertės papirkimu ir didelės vertės prekyba poveikiu.

Jis vylėsi, kad advokatų užimtumas atslūgs ir bus realizuota R.Kurlianskio teisė žinoti, kuo yra įtariamas.

Paklaustas, ar bus kreipiamasi į Seimą dėl V.Gapšio neliečiamybės panaikinimo, J.Laucius atsakė, kad tai yra generalinio prokuroro kompetencija – peržiūrėjęs bylos medžiagą jis įvertins, ar pakanka duomenų tokiam prašymui.

„Šiuo metu įtariamųjų yra tiek, kiek yra. Galbūt jų galėtų atsirasti daugiau, tačiau kai kurie iš jų yra saugomi imuniteto nuo patraukimo baudžiamojon atsakomybėn“, – sakė prokuroras. Jis netikslino nei politikų asmenybių, nei einamų pareigų.

V.Gapšio namuose ir darbo vietoje Seime teisėsauga yra atlikusi kratas. Jis apklaustas specialiuoju liudytoju. Šis statusas suteikiamas esant duomenų apie galimą nusikaltimą, bet nesant galimybės pateikti įtarimų. V.Gapšys, kaip Seimo narys, turi teisinę neliečiamybę. Ją panaikinti gali tik Seimas.

Tuo metu Vilniaus apygardos teismas pirmadienį išnagrinėjo Generalinės prokuratūros skundą nepratęsti suėmimo politinės korupcijos byloje įtariamam R.Kurlianskiui. Nutartis bus skelbiama trečiadienį.

Verslininkas į teismo posėdį atvyko su savo advokatu Romualdu Mikliušu, prieš posėdį bendrauti su žurnalistais jis nepanoro, po posėdžio skubiai pasišalino iš teismo.

Skundą nagrinėjo trijų teisėjų kolegija. Apygardos teismo sprendimas dėl kardomosios priemonės verslininkui bus galutinis ir neskundžiamas.

Generalinė prokuratūra skundu prašė panaikinti Vilniaus miesto apylinkės teisėjo nutartį, kuria atmestas prokuratūros prašymas leisti pratęsti suėmimo terminą dviem mėnesiams. Pateiktame skunde taip pat prašoma teismo leisti pratęsti įtariamajam suėmimo terminą dviem mėnesiams, šį terminą skaičiuojant nuo tos dienos, kai Vilniaus apygardos teismas priimtų savo sprendimą.

Prokuroras J.Laucius po posėdžio žurnalistams sakė, kad apylinkės teismo nutartis nepratęsti suėmimo yra neteisėta ir nepagrįsta, duomenų skirti suėmimą yra pakankamai.

„Skundą pateikusio prokuroro manymu, dabar sunkiais nusikaltimais įtariamam asmeniui skirtos kardomosios priemonės yra nepakankamos siekiant užtikrinti jo dalyvavimą baudžiamajame procese, apriboti galimybes trukdyti tyrimui, daryti poveikį su tyrimu susijusiems asmenims ar sunaikinti, paslėpti ikiteisminiam tyrimui reikšmingus daiktus“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Šiuo metu R.Kurlianskiui skirtos šios kardomosios priemonės: 25 tūkst. eurų piniginis užstatas, namų areštas dviem mėnesiams bei rašytinis pasižadėjimas neišvykti, uždraudžiant bendrauti su nurodytais įtariamajam asmenimis, tarp jų ir su buvusiu liberalų lyderiu Eligijumi Masiuliu.

Gegužės 31 dieną Vilniaus miesto apylinkės teismas atmetė prokuroro prašymą pratęsti suėmimą R.Kurlianskiui dviem mėnesiams. Politikų papirkimu įtariamas R.Kurlianskis tą pačią dieną paleistas į laisvę.

Teismas nurodė, jog R.Kurlianskis nuo 22 val. iki 6 val. turi būti savo gyvenamojoje vietoje. Teisėjas sakė, kad R.Kurlianskis bus įspėtas, jog už namų arešto sąlygų pažeidimus jam gali būti skirta kita kardomoji priemonė, pavyzdžiui, suėmimas arba intensyvi priežiūra.

Gegužės 12 dieną sulaikytas R.Kurlianskis įtariamas papirkimu, prekyba poveikiu ir neteisėtu disponavimu valstybės paslaptimi. Teisėsauga įtaria, kad jis perdavė 106 tūkst. eurų kyšį tuometiniam Liberalų sąjūdžio lyderiui E.Masiuliui ir per Seimo narį „darbietį“ V. Gapšį už kyšius siekė paveikti Darbo partijos narius.

R.Kurlianskis yra kelias televizijas valdančio „Laisvo ir nepriklausomo kanalo“ grupės valdybos pirmininkas ir naujienų portalą alfa.lt valdančios „Alfa Media“ valdybos pirmininkas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Miestelis Airijoje, kuriame lietuviams net nebereikia anglų kalbos (151)

Dėl lietuvių kiekio Airijos šiaurėje esantis Monachano miestelis jau vadinamas mažąja Lietuva....

Lietuvai – galimybė prisitraukti pinigų iš Lenkijos (59)

Politinis neapibrėžtumas Lenkijoje verčia tenykštį verslą žvalgytis į užsienį, o Lietuva...

Nyderlanduose užkirstas kelias potencialiam teroristiniam išpuoliui nutrauktas roko grupės koncertas (24)

Nyderlanduose vienas ispanas buvo sulaikytas netoli roko koncerto vietos vairuojantis dujų balionų...

Sąžiningai pasielgusi vairuotoja liko apgauta „teisininkės“: eismo įvykio nė nebuvo (10)

Darydama automobilio dureles kitos mašinos dureles įbrėžusi klaipėdietė sulaukė netikėtų...

O gerti kefyrą naktį – normalu? (14)

Apie naudingąsias šio gėrimo savybes daug prirašyta. Net autoritetingiausi mokslininkai šiam...

Atskleista, kaip atsirado virusai (5)

Įdomus Antarktidos mikrobas gali pateikti užuominų apie vieną iš pačių didžiausių evoliucijos...

Orai: paskutinį vasaros savaitgalį – šioks toks pagerėjimas (22)

Antroje savaitės pusėje orai bus vėjuotesni, vieną šalies pusę lietus merks labiau nei kitą....

Liūdna žinia: L. Lekavičius dėl traumos priverstas praleisti Europos čempionatą (134)

Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad per rungtynes su Islandija Lukas Lekavičius patyrė sunkesnę...

Ženklai, jog patys to nežinodami galite sirgti skrandžio opalige (1)

JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų duomenys rodo, kad skrandžio opa kada nors gyvenime...

Diskusijas kursto viena įtartina filmo „Valkirija“ scena: T. Cruise'as dėvi figūrą formuojančius apatinius? (7)

Tomas Cruise'as sulaukė vaiduoklių iš praeities. Socialiniame tinkle „Twitter“ gerbėjai...