R. Karoblis ragina ES stiprinti pajėgumus prieš hibridines grėsmes

 (26)
Europos Sąjungos (ES) pajėgumų prieš hibridines grėsmes stiprinimas turi būti vienas bendrijos prioritetų, per ES gynybos ministrų susitikimą Briuselyje teigė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.
Raimundas Karoblis
© DELFI / Domantas Pipas

„Nuolatinės kibernetinės atakos, įskaitant praėjusios savaitės atvejį, taip pat prieš sąjungininkų karius nukreiptos „fake news“ tik patvirtina, jog tikslingas ES pajėgumų stiprinimas prieš hibridines grėsmes turi būti tarp svarbiausių ES gynybos politikos prioritetų“, – pabrėžė ministras.

Anot ministerijos, R.Karoblis taip pat iškėlė būtinybę konkrečiai įvardyti šių grėsmių šaltinį, sakydamas, kad kovoti su hibridinėmis grėsmėmis „neįvardijus, iš kur jos kyla, – neįmanoma“.

Ministrai ketvirtadienį aptarė progresą įgyvendinant ES globaliąją strategiją, taip pat ES iniciatyvas saugumo ir gynybos srityje bei bendradarbiavimo su NATO stiprinimą.

Kibernetinių pajėgumų stiprinimą, kaip vieną svarbiausių ES ir NATO bendradarbiavimo sričių, akcentavo ir vienoje susitikimo sesijų dalyvavęs NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas. Jis pabrėžė, kad įgyvendinant bendras gynybos stiprinimo iniciatyvas, NATO būtinas visiškas ES šalių politinis palaikymas.

Briuselyje Europos gynybos agentūros (EGA) Ministrų valdyba pritarė agentūros Ilgojo laikotarpio apžvalgai, numatančiai tolesnio Europos gynybos pajėgumų vystymo gaires.

Bendruose gynybos ir vidaus reikalų ministrų pietuose aptarta ES kova su terorizmu bei galimybės stiprinti kariuomenės bei teisėsaugos bendradarbiavimą, keitimąsi informacija bei veiksmų derinimą šioje kovoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Rekordinis būsimų pirmokų skaičius Vilniuje – steigiamos papildomos klasės (1)

Į sostinės mokyklas jau užsiregistravo daugiau kaip 6,8 tūkst. pirmokų, papildomai steigiamos pirmosios klasės 15 mokyklų – šį rudenį pirmąsias klases pradės lankyti apie 400 daugiau vaikų nei pernai.

Lietuvis atskleidė kitą emigracijos pusę: 4 darbuotojai apgyvendinti 6 kv. m. dydžio garažuose (22)

Iš Lietuvos išvykęs Laurynas nori perspėti visus, kurie mano, kad emigrantų gyvenimas lengvesnis ir geresnis.

Įvertino Gedimino kalno tvarkymą: bandoma išsaugoti nesąmones (15)

Gedimino kalnas Lietuvai toks svarbus simbolis, kad valdžia bijo kažką daryti, LRT radijui sako tinklaraštininkas Ričardas Savukynas-Rokiškis Rabinovičius.

Derybos prasidėjo: ministerijos turi sutaupyti apie 187 mln. eurų (3)

Pirmadienį prasideda oficialios diskusijos dėl vadinamojo Vyriausybės „pokyčių krepšelio“.

Įtariami ėmę kyšius už neįgalumo nustatymą, bet buvo sučiupti STT (27)

Visi devyni korupcija įtariami Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos darbuotojai nedirbs, žada šios institucijos vadovas Manfredas Žymantas.