R. Karbauskis - už narystę ES ir NATO

 (37)
Trečiadienį R. Karbauskį ir Krikščionių demokratų sąjungos (KDS) pirmininką, Seimo narį Kazį Bobelį priėmė prezidentas V. Adamkus.

Sekmadienį vykusiuose rinkimuose preliminariai Valstiečių partija gavo 213, KDS - 16 mandatų. Kai kuriuose rajonuose šios partijos buvo sudariusios koaliciją.

Valstiečių partija tikisi, kad jos atstovai vadovaus 20-čiai Lietuvos savivaldybių iš 60-ties, daugiausia rajonuose.

Prezidentūra apie V. Adamkaus susitikimą su dviejų partijų lyderiais nepranešė.

Šalies vadovo atstovė spaudai Violeta Gaižauskaitė patvirtino BNS, kad toks pokalbis vyko. Ji neatmetė galimybės, kad prezidentas priims ir kitų rinkimuose laimėjusių partijų atstovus.

Pats R. Karbauskis BNS korespondentui sakė su šalies vadovu aptaręs rinkimų rezultatus, Valstiečių partijos poziciją dėl transatlantinių šalies siekių, Suvalkijos cukrinių runkelių augintojų protestą.

Jis pabrėžė, kad iki šiol Valstiečių partijos ir KDS atstovai nebuvo kviečiami į pasitarimus Prezidentūroje, kur rinkdavosi parlamentinių jėgų lyderiai.

"Dabar, atrodo, taip nebebus, mes būsime kviečiami visada, kada vyks pasitarimai", kalbėjo R. Karbauskis.

Jo teigimu, šalies vadovas supranta, kad žmonių simpatijos šiek tiek pasikeitė ir reikia taikytis su šiandienos realijomis, taip pat suvokia, jog išsiplėtė Lietuvos partijų spektras, "atsirado keletas naujų įtakingų partijų".

Kalbėdamas su prezidentu apie Valstiečių partijos poziciją dėl ES ir NATO, R. Karbauskis sakė aiškinęs, kad žiniasklaida neteisingai pateikė jo pasisakymus, "išėmė juos iš konteksto".

Seimo nario teigimu, jis remia šalies narystę ES, tačiau mano, jog būtina padaryti pertrauką eurointegracijos procese, kad Lietuva nustatytų savo pozicijas.

Jo nuomone, 10-15 metų reikia šalies pasiruošimui tapti ES nare. Valstiečių partija taip pat neprieštarauja Lietuvos narystei NATO, tačiau mano, kad būtina atsižvelgti ir į kitus prioritetus ir lėtinti pasirengimo procesą.

R. Karbauskis prašė prezidento neteikti Konstitucijos pataisos dėl žemės pardavimo užsieniečiams šios kadencijos Seimui, taip pat pasirūpinti, kad sutartis su Pasaulio prekybos organizacija nebūtų pasirašoma iki naujojo parlamento išrinkimo šį rudenį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Ko dabartiniai diplomatai gali pasimokyti iš 1918 m. Lietuvos?

Sąjunga su Saksonija, bendra valstybė su Kuršu, Britanijos protektoratas, bendra Lenkijos ir Lietuvos valstybė ar atkurta Didžioji kunigaikštystė kartu su Baltarusija – visi šie Lietuvos ateities variantai buvo svarstomi 1918–1920 metais. Pasakojimų ciklą apie tai, kaip galėjo susiklostyti Lietuvos likimas, pradeda LRT TELEVIZIJOS laida „Istorijos detektyvai“.

Apklausa: du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja (82)

Kaip ir prieš mėnesį bei tuo pačiu metu prieš metus, du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja. Tiesa, šįkart tokių gyventojų yra kiek mažiau nei prieš praėjusius Seimo rinkimus, po ekonominės krizės.

Prieš šiuos Seimo rinkimus gyventojai optimistiškesni dėl demokratijos veikimo (29)

Nors nepatenkintų demokratijos veikimu gyventojų dalis išlieka šiek tiek aukštesnė nei manančių priešingai ir neturinčių nuomonės šiuo klausimu, prieš šiuos Seimo rinkimus nepatenkintų tuo yra 10 procentinių punktų mažiau nei prieš praėjusiuosius – 2012 metų rugsėjį.

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras apsilankys Latvijoje ir Lietuvoje (8)

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras Jurgenas Ligis ateinančią savaitę atvyks su vizitu į Latviją ir Lietuvą, pranešė pareigūnai.

Baigiamos nešioti rinkėjų kortelės (22)

Gyventojams šį šeštadienį baigiamos nešioti rinkėjų kortelės. Pasak vyriausiosios rinkimų komisijos, jas turėtų būti spėta išnešioti laiku – iki vakaro.