Valdančiąją koaliciją formuojanti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) tikisi iki penktadienio išgirsti konservatorių ir socialdemokratų atsakymus, ar jie pasirengę derėtis dėl valdančiosios koalicijos formavimo.
Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Domantas Pipas

Tačiau jau dabar aišku, kad plačiosios arba vadinamosios nacionalinės vienybės koalicijos nebus, sako LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

„Manau, kad penktadienį turėsime daug atsakymų į klausimus. Manau, kad po penktadienio bus galima kalbėti apie tai, su kuo bus galima pradėti derybas. Tikiuosi, kad kitą savaitę turėsime apčiuopiamų rezultatų, galėsime kalbėti apie valdančiąją koaliciją“, – antradienį Seime BNS sakė R. Karbauskis.

Antradienio vakarą „valstiečių“ konsultacinė grupė partijos ir sąrašo lyderiams pristatė susitikimų su konservatoriais bei socialdemokratais rezultatus.

„Iš konservatorių girdėti ta pati retorika kol kas, bet mes suprantame, kad jie mus girdėjo. Socialdemokratai penktadienį turės prezidiumo posėdį, jie turėtų komentuoti savo sprendimą. Galbūt ten (pas socialdemokratus – BNS) konstruktyvumo yra daugiau šiandien. Mūsų požiūriu, mes to laikomės, kad nacionalinės vienybės koalicija arba didžioji koalicija būtų Lietuvai palankiausias variantas. Jeigu taip neišeis, tada tikriausiai su kažkuria iš tų partijų galima koalicija“, – teigė R. Karbauskis.

Per antradienio susitikimus ir konservatoriai, ir socialdemokratai pareiškė nematantys galimybės dirbti bendroje valdančiojoje koalicijoje. Todėl LŽVS pirmininkas pripažino, kad jų sumanymas dėl plačiosios koalicijos greičiausiai nebus įgyvendintas.

„Nacionalinės vienybės koalicija, atrodo, kad neįmanoma. Kaip suprantu potencialūs mūsų partneriai, nėra pasirengę perlipti per savo ambicijas ir suprasti, kad yra dalykai, dėl ko negalime būti opozicija: tai ir emigracija, ir demografinė situacija, skurdas. Bet, matyt, yra kokie nors interesai, galbūt asmeniniai įsižeidimai“, – svarstė R. Karbauskis.

Anot jo, esminis klausimas, į kurį turi sau atsakyti socialdemokratai ir konservatoriai, – ar ketverius metus jie nori dirbi opozicijoje, ar valdžioje.

R. Karbauskio teigimu, jeigu vis dėlto abi partijos nuspręstų pasirinkti darbą opozicijoje, „valstiečiai“ mėgintų suburti koaliciją iš mažųjų partijų.

„Jeigu ir taip neišeitų, nė su viena iš jų, galiu užtikrinti, kad dauguma vis tiek bus sudaryta, nes yra dar per 20 Seimo narių. Dėl koalicijos sudarymo abejonių neturiu. Tik trečias variantas yra ne pats palankiausias Lietuvai, nes valdančioji koalicija būtų neskaitlinga“, – sakė jis.

Pasak politiko, tokiu atveju galėtų būti sudaryta mažumos Vyriausybė, užsitikrinus „Tvarkos ir teisingumo“, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos–Krikščioniškų šeimų sąjungos paramą, keliais nariais padidinus savo frakciją.

R. Karbauskis atmetė nuogąstavimus dėl pirmalaikių Seimo rinkimų grėsmės.

„Kita vertus, dėl daugelio svarbių, vertybinių sprendimų mes visą laiką gausime daug daugiau balsų negu bus valdančiojoje koalicijoje. Žinau, kad konservatorių frakcijoje yra aibė žmonių, kurie mums dėl alkoholio kontrolės pritars ir daugeliu kitų klausimų“, – sakė jis.

Kita vertus, R. Karbauskis teigė esąs beveik tikras, kad pavyks dėl koalicijos susitarti arba su konservatoriais, arba su socialdemokratais.

„Esu beveik tikras, kad su kažkuriuo iš partnerių, su kuriais šiandien pradėjome kalbas, mes susitarsime“, – sakė jis.

LVŽS per Seimo rinkimus užsitikrino 56 parlamentarų mandatus, konservatoriai Seimo rinkimuose iškovojo 31 mandatą, socialdemokratai – 17 mandatų.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį susitiko su LVŽS bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vadovais ir palinkėjo Seimo rinkimus laimėjusiems „valstiečiams“ suburti skaidrią ir atsakingą valdančiąją koaliciją.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

3 milijardų apyvartą valdančios bendrovės prezidentė: pinigus pradėjau uždirbti vos 12 metų (20)

Iš Glazgo kilusi Allison Kirkby – nedidutė, tvirto sudėjimo šviesiaplaukė valdo kompaniją,...

Lietuviškos kainos galioja ne visiems: pasiūlė mokėti gerokai brangiau (30)

Lietuvoje įdarbinus profesionalę iš užsienio, paaiškėjo labai nemalonus dalykas: visus leidimus...

Akušerė-ginekologė: šlapimo pūslės uždegimas gali turėti baisių pasekmių (1)

„Daugeliu atveju, negydomas šlapimo pūslės uždegimas gali praeiti savaime, be gydymo, jei tik...

M. Kuzminskas įsikūrė D. Sabonio ir V. Mačiulio kaimynystėje (6)

Aistringas Lietuvos krepšinio gerbėjas iš Rygos (Latvija) Normundas Macis papildė savo asmeninę...

Dėl planų griauti pajūrio tualetus ginklus surems teisme: tai – absurdas (86)

Rugpjūčio pradžioje naujieji Palangos paplūdimio tualetai buvo pripažinti neteisėtais...

Tiesiog atėmė žadą: 70 eurų kainavusio bilieto pareikalavo ir iš 4 mėnesių kūdikio (466)

DELFI skaitytoja Virginija pasakoja patekusi į absurdišką situaciją – už galimybę stebėti...

Kuriantiems savo namus – vertingi interjero architektės patarimai (17)

Nemažai apie savo būsto interjerą galvojančių žmonių vis dar iki galo nesupranta, ko gali...

Vyro išradingumas stebina: internautai pametė galvas dėl kambario šuniui (2)

Vienas vyras sumąstė savo šuniui įrengti kambarį po laiptais. Kai jis pasidalino nuotraukomis...

Lietuvos bankas persikels iš prabangaus pastato: specialistai įvardija vienintelį jo privalumą (22)

Lietuvos bankui paskelbus, kad išsikraustys iš pačiame miesto centre esančių pastatų į...

Tūkstančius svarų išleidusi mamytė išpildė savo svajonę – virto „gyva sekso lėlyte“ (15)

Viena dviejų vaikų motina išleido daugiau kaip 10 tūkst. svarų (10,9 tūkst. eurų), kad...