Valdančiosios Valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis tikina, jog šiuo metu frakcijoje nėra nė vieno nario, norinčio ją palikti, o premjero Sauliaus Skvernelio užuominas apie galimą skilimą vadina emocijomis.
Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Andrius Ufartas

R.Karbauskis BNS antradienį sakė, jog padėčiai aiškintis pirmadienio vakarą buvo sušaukęs neeilinį frakcijos posėdį, jame dalyvavo ir Vyriausybės vadovas.

„Mes vakar buvome susirinkę, turėjome labai rimtą didelį posėdį, kuriame viską išsiaiškinome – nėra jokių Seimo narių, kurie nori įkurti kitą frakciją. Tai yra emocijos. Aš specialiai sukviečiau frakciją tam, kad išsiaiškintume. Aš pats girdėjau tai, kad dešimtys Seimo narių nori įkurti kitą frakciją. Vakar specialiai visi susirinkome ir labai atvirai kalbėjomės dvi valandas, ar yra taip iš tikrųjų. Faktas tas – taip nėra“, – sakė R.Karbauskis.

Praėjusią savaitę premjeras S.Skvernelis LRT laidoje „Dėmesio centre“ teigė, kad „valstiečių“ frakcijoje Seime „yra kai kurie simptomai, kurie man tiesiog natūraliai leidžia suabejoti dėl to pasiryžimo, kuris buvo rinkiminės kampanijos metu“.

Paklaustas, ar bendražygiai nesiūlo jam kurti naujos jo paties frakcijos, premjeras patvirtino sulaukiantis tokių pasiūlymų: „Yra tokių pasiūlymų, yra kalbų. Yra nemažai frakcijos narių ir tau jau ne vienetai ir ne dešimtys, kurie nori matyti tą rezultatą, kurį mes žadėjome žmonėms.“

R.Karbauskis antradienį teigė, kad frakcija yra vieninga, o vieši svarstymai apie galimą naują frakcija yra ir nuovargio pasekmė.

„Visi yra pavargę – premjeras, Vyriausybė, Seimas labai daug dirba. Yra labai daug nereikalingų emocijų. Bet pagrindinis dalykas – mes visi vieningi, vis remiame Vyriausybę. (...) Aš pats kėliau klausimą – gal aš esu priežastis, problema. Vakar išsiaiškinome, kad jokių požymių net nėra, kad kas nors norėtų ką nors ardyti ar išeiti. Man reikėjo tą sužinoti, kaip frakcijos vadovui“, – sakė „valstiečių“ vadovas.

Ministras pirmininkas antradienį žurnalistams savo ruožtu teigė, kad ateitis ir konkretūs darbai parodys, ar per frakcijos posėdį iš tiesų pavyko išsiaiškinti visus nesutarimus.

„Tai buvo gal daugiau išsikalbėjimas. (...) Nuomonių skirtumų yra, aš tą pripažįstu“, – sakė S.Skvernelis.

Tačiau pirmadienio pokalbis frakcijoje, premjero teigimu, suteikė vilties, kad daugiau nepasikartos praėjusios savaitės situacija, kai Seimo Švietimo ir mokslo komitetas priėmė Vyriausybės pozicijai ir numatomai reformai prieštaraujantį sprendimą.

Pastaruoju metu įtampų „valstiečių“ gretose Seime kilo dėl nesutarimų rengiantis aukštojo mokslo reformai. „Valstiečio“ Eugenijaus Jovaišos vadovaujamas Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė Vytauto Didžiojo universiteto ir Lietuvos edukologijos universiteto jungimuisi. Premjero sudarytai darbo grupei dėl aukštojo mokslo pertvarkos plano vadovaujanti švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė mano, kad sprendimai dėl LEU ir VDU jungimo dabar neturėtų būti priimami ir reikėtų palaukti balandžio pabaigos, kai minėta darbo grupė pateiks išvadas dėl visos aukštojo mokslo pertvarkos.

Seimo komiteto sprendimas sulaukė griežtos Vyriausybės vadovo kritikos. S.Skvernelis praėjusią savaitę pranešė apskųsiantis esą savo buvusios darbovietės interesais besirūpinantį E.Jovaišą Seimo etikos sargams, tačiau kol kas to nepadarė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Žiema artėja: yra sprendimų, kurie nepatiks „valstiečių“ rinkėjams (20)

Žiema artėja, o ją savo reitingais gali pajusti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga...

Teko samdyti net saugos tarnybą: Lietuvai priklausančiame kelte įstrigo 12 pabėgėlių (122)

„ DFDS Seaways “ kelte „Kaunas Seaways“ aptikta 12 pabėgėlių, DELFI patvirtino įmonės...

Už mokesčių mokėtojų pinigus – kelias į niekur (75)

Kėdainių rajono pakraštyje esančiame Miegėnų kaime verda aistros – gyventojai nesuvokia, kam...

Įvardijo, kiek asmenų „Karklėje“ sučiupo su narkotikais: skaičiai stebina (12)

Savaitgalį vykusio festivalio „ Karklė Live Music Beach “ dalyvius patikrinę policininkai ir...

Svaiginanti 28-metės karjera: nuo modelio iki artimos D. Trumpo bendražygės (5)

Naująja komunikacijos departamento vadove JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijoje laikinai...

Smūgis A. Bosui: prabangų namą prašoma sulyginti su žeme (529)

Vilniaus pašonėje, miškų apsuptyje, prasidėjusias Lietuvoje žinomo verslininko Antano Boso...

Pirmadienio vakarą – visiškas Saulės užtemimas (6)

Rugpjūčio 21 d. įvyks neeilinis visiškas Saulės užtemimas, kurį galės stebėti tūkstančiai...

Martynas Pocius. Čempionatas, kurio niekada nepamiršiu (1)

Interneto platformoje „Sporto namai“ kiekvieną dieną savo jausmais, mintimis ir rūpesčiais...

Atostogų metu dėl viešosios tvarkos pažeidimo sulaikyta Vilniaus prokurorė (31)

Pirmadienį Vilniuje dėl viešosios tvarkos pažeidimo sulaikyta neblaivi Vilniaus apylinkės...

Kūdikį pražudęs Ramzis keliasi naujam gyvenimui: jau spėjo pasirodyti vestuvėse (251)

Po patirto šoko ir nelaimingo atsitikimo, kurio metu žuvo kūdikis, dobermano Ramzio gyvenimas...