Plati vyriausybė, kurią sudarytų „valstiečiai“, socialdemokratai ir konservatoriai, būtų geriausias spendimas Lietuvai, LRT RADIJO laidoje tvirtino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis.
Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Domantas Pipas

Tačiau vėliau šią nuomonę jis pakeitė – bendras darbas neįmanomas. Su tuo sutiko ir konservatorius Kęstutis Masiulis bei socialdemokratas Algirdas Sysas. „Negalime dalyvauti nacionalinės vienybės vyriausybėje, nes mums nepriimtinas darbas su konservatoriais“, – LRT RADIJUI tvirtino A. Sysas.

Neatmeta galimybės dirbti mažumos vyriausybėje

Nors iš pradžių buvo tvirtinama, kad penktadienį turėtų būti paskelbta, kas galimai sudarys valdančiąją koaliciją, ketvirtadienį R. Karbauskis to nepatvirtino. Anot politiko, iš pradžių buvo numatyta, kad penktadienį turėtų rinktis tiek socialdemokratų, tiek konservatorių prezidiumas, tačiau pastarieji susitikimą nukėlė į kitą savaitę.

A. Sysas tai įvardijo kaip politinius žaidimus, tačiau R. Karbauskis laikėsi kitos nuomonės: „To nevadinsime nei žaidimais, nei kažkaip kitaip. Suprantame, kad vyksta vidinės diskusijos, vidiniai ginčai, vidinės abejonės. Tai normalus politinis procesas.“

Jis akcentavo – po to, kai bus sudaryta Seimo vadovybė, bus likę dar du mėnesiai, skirti sudaryti vyriausybę, todėl problemų neturėtų kilti. „Tiesiog dabar reikia sulaukti vienų ir kitų sprendimų. Galimas variantas, kuris tikrai nėra atmestinas, – darbas mažumos vyriausybėje. Taip yra buvę ne vienoje šalyje, tai normali praktika. Mūsų frakcija tokia didelė, kad gali pretenduoti į tokį valdymą ir prisiimti visą atsakomybę, tartis su partneriais“, – sako R. Karbauskis.

Konservatorių konsultacijos dėl koalicijos netenkina, socialdemokratai trūkumų nemato

Pasak R. Karbauskio, nacionalinės vienybės koalicija būtų naudinga Lietuvai: „Noriu pasakyti, kad kviečiu ir socialdemokratų partiją, ir konservatorių partiją sudaryti nacionalinės vienybės koaliciją. Jei to nebuvo galima suprasti iš mūsų ankstesnių pareiškimų, tai darau dabar. Nacionalinės vienybės koalicija iš tikrųjų būtų naudingiausia Lietuvai. Ji priverstų mus visus ieškoti sprendimų, kurie ilgalaike prasme būtų naudingi visiems Lietuvos žmonėms. Tai mano pareiškimas.“

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) nario Kęstučio Masiulio nuomone, tokie kvietimai turėtų būti dalijami ne radijo laidose. Be to, į susitikimus su partijomis turėtų ateiti partijų vadovai, o ne eiliniai jos nariai: „Jie turėtų aiškiai pasakyti, kad nori dirbti su TS-LKD. Bet tai tik formalus dalykas. Reikia sėsti ir pradėti derinti tas programines nuostatas, dėl kurių sutarėme.“

K. Masiulis pabrėžė – visos partijos pagrindines problemas įvardintų panašiai ar net taip pat, tačiau kiekviena partija gali siūlyti skirtingus tų problemų sprendimo būdus. „Neužtenka pakvietimo. Reikia pradėti šnekėtis apie tokius dalykus. Jei pozicijos pakankamai artimos, vyriausybė sudaroma“, – tikino K. Masiulis.

Savo ruožtu A. Sysas tvirtino, kad visi į Seimą išrinkti nariai yra lygūs, todėl derybos gali būti vykdomos įvairiai, o ne tik tarp partijų pirmininkų. „Turime gerbti rinkėjų sprendimą ir tuos kolegas, su kuriais reikės dirbti. Vien jūsų požiūris daug ką pasako. Viešai atsakėme – negalime dalyvauti nacionalinės vienybės vyriausybėje, nes mums nepriimtinas darbas su konservatoriais“, – teigė A. Sysas.

Reaguodamas į ginčą, kilusį tarp A. Syso ir K. Masiulio, R. Karbauskis vis dėlto pripažino – idėja sukurti plačią vyriausybę gali būti ir neįgyvendinta: „Labai apgailestauju, kad Lietuvos gyventojams tenka to klausytis, bet ir tikrųjų suprantu, kad mūsų didysis noras turėti susiklausymą, bendrą darbą yra neįmanomas.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

A. Kubilius prabilo apie spąstus, kurie gali sutrukdyti pasivyti ES pragyvenimo vidurkį (188)

Lietuvai pasivyti Europos Sąjungos (ES) pragyvenimo vidurkį gali sukliudyti vidutinių pajamų...

JAV karo laivo įgulai atsirūgo vizitas Klaipėdoje: sekso vakarėlis baigėsi skandalu (112)

Dar vasario pradžioje į Klaipėdą draugiško vizito užsukęs JAV karo laivas „ USS Hue City...

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (2)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo...

V. Putinas spaudžia Baltarusiją dėl Baltijos šalių (269)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas didina spaudimą Baltarusijai nukreipti naftos krovinių...

Greitkelyje Vilnius – Kaunas vilkikas nuvažiavo nuo kelio: formuojasi kilometrinės spūstys (9)

Greitkelyje Vilnius – Kaunas vilkikas nuvažiavo nuo kelio. Sprogus padangai jis atsidūrė...

A. Užkalnis. Blogybių šaknis yra dviratininkai (255)

Nežinau, ar jūs pastebėjote, bet mūsų vasarėjančioje Lietuvoje (iki kitų metų tikrai...

Ėmė griežčiau tikrinti remontuojamus kelius: už broką skyrė baudų (42)

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos griežtina kokybės...

Išgelbėtas kajaku į Rusiją Juodąja jūra plaukęs mokslininkas (2)

Turkijoje buvo išgelbėtas keliautojas ir mokslininkas iš Rumunijos Chirazi Marianas, kuris...

Papildomi eksperimentai: D. Adomaičiui tenka galvoti ne tik apie Europos čempionatą

Nors dabar Dainiaus Adomaičio galvoje daugiausiai vietos užima mintys apie artėjantį Europos...

Jautrūs plaukai: patarimai jiems plauti

DELFI Stilius jau rašė, kas kiek dienų reikėtų plauti sausus ir riebius plaukus, tačiau žmones...