R. Dagys kaltina profsąjungų manipuliavimu

Tarp neseniai skilusios Socialdemokratų partijos narių yra daug aktyvių profsąjungų veikėjų, kurie, R. Dagio teigimu, painiodami savo veiklą su partine veikla, bando suskaldyti ir profsąjungas.

Pasak R. Dagio, tarptautinės organizacijos nusivylė Lietuvos profesinių sąjungų veikla, kurios nedidėja ir vienija vos 5 proc. dirbančiųjų.

"Ne tik lietuviams aišku, kad nėra profsąjungų lyderių ir narių ryšio. Blogai, kai normaliai veikiančioms profesinėms sąjungoms lyderiai nėra reikalingi. Tai liudija faktas, kad profsąjungų lyderiai skelbę, jog kovos už teisingą strateginių objektų privatizavimą, surinko tik apie 13 tūkst. parašų", interviu dieraščiui "Lietuvos aidas" sakė R. Dagys.

Šeštadienį Lietuvos profesinių sąjungų susivienijimas (LPSS) surengė protesto akciją "Prie bet kokios valdžios žmonės nori valgyti".

Šią akciją organizavo LPSS pirmininkas, Socialdemokratų frakcijos narys Algirdas Sysas, kuriam pritarė Lietuvos profesinių sąjungų centras (LPSC) bei Lietuvos darbininkų sąjunga.

R. Dagys "Lietuvos aidui" teigė, jog kai yra bėdų, galima patriukšmauti, tačiau nė vienas profsąjungų organizuotas mitingas nebuvo naudingas, jų lyderiai nieko nesugeba padaryti.

"Pirmiausia ponui A. Sysui reikėtų tinkamai atlikti savo, kaip Seimo nario, pareigas - rengti įstatymų pataisas ir tobulinti profsąjungų sistemą bei kurti realias profesines sąjungas, o ne vadovauti mažėjančioms grupėms", sakė R. Dagys.

Be to, anot R. Dagio, laikas profesinių sąjungų lyderiams vienytis, "nes dabar jie nesusitaria nė vienu klausimu".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Mirė asmeninis V. Adamkaus gydytojas R. Nargėla (38)

Rugsėjo 30 dieną, eidamas 75-uosius metus, netikėtai mirė žymus Lietuvos pulmonologas, asmeninis prezidento Valdo Adamkaus gydytojas Remigijus Valdemaras Nargėla.

Ko dabartiniai diplomatai gali pasimokyti iš 1918 m. Lietuvos? (5)

Sąjunga su Saksonija, bendra valstybė su Kuršu, Britanijos protektoratas, bendra Lenkijos ir Lietuvos valstybė ar atkurta Didžioji kunigaikštystė kartu su Baltarusija – visi šie Lietuvos ateities variantai buvo svarstomi 1918–1920 metais. Pasakojimų ciklą apie tai, kaip galėjo susiklostyti Lietuvos likimas, pradeda LRT TELEVIZIJOS laida „Istorijos detektyvai“.

Apklausa: du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja (130)

Kaip ir prieš mėnesį bei tuo pačiu metu prieš metus, du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja. Tiesa, šįkart tokių gyventojų yra kiek mažiau nei prieš praėjusius Seimo rinkimus, po ekonominės krizės.

Prieš šiuos Seimo rinkimus gyventojai optimistiškesni dėl demokratijos veikimo (34)

Nors nepatenkintų demokratijos veikimu gyventojų dalis išlieka šiek tiek aukštesnė nei manančių priešingai ir neturinčių nuomonės šiuo klausimu, prieš šiuos Seimo rinkimus nepatenkintų tuo yra 10 procentinių punktų mažiau nei prieš praėjusiuosius – 2012 metų rugsėjį.

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras apsilankys Latvijoje ir Lietuvoje (8)

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras Jurgenas Ligis ateinančią savaitę atvyks su vizitu į Latviją ir Lietuvą, pranešė pareigūnai.