Generalinė prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Seimo nario, kandidato į prezidentus Valdemaro Tomaševskio veiksmų. Kitas parlamentaras - konservatorius Gintaras Songaila - kaltino V.Tomaševskį jį apšmeižus.
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)
Pakartotinai išnagrinėjusi G.Songailos pareiškimą, Generalinė prokuratūra pareiškė, kad V.Tomaševskio veiksmai "gali būti vertinami kaip turintys BK 154 str. 2 d. (šmeižimas) numatytos nusikalstamos veikos požymių", tačiau konstatavo, jog ikiteisminio tyrimo pradėti neprivalo. Anot prokurorų, Baudžiamasis kodeksas numato, kad ikiteisminį tyrimą Generalinė prokuratūra privalo pradėti tik tada, kai nusikalstamas epizodas turi visuomeninę reikšmę.

"Vieši konfliktai tarp politikų ir Seimo narių vyksta dažnai, bet kokie konfliktai jokios reikšmės visuomenei neturi, nes tiek politikai, tiek Seimo nariai neturi visuomenės pasitikėjimo arba jais pasitiki tik nedidelė dalis Lietuvos gyventojų", -teigiama Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus prokuroro Sigito Jankausko atsakyme G.Songailai.

Prokuroras siūlo konservatoriui dėl V.Tomaševskio veiksmų kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka.

"Manau, kad Generalinės prokuratūros prokuroro motyvai yra skandalingi, atspindi nihilistinį požiūrį ne tik į Seimą, kitas valstybės institucijas, bet ir į pačią valstybę", - teigia G.Songaila.

Anot jo, Vilniaus apygardos teismas savo nutartyje gana aiškiai nurodė, kad tokie atvejai turi visuomeninę reikšmę, o Seimo nariai turi teisę į teisinę gynybą dėl šmeižto.

Konservatoriaus teigimu, procesas privataus kaltinimo tvarka Seimo nario V.Tomaševskio atžvilgiu neįmanomas, kol jis turi Seimo nario neliečiamybę. Seimo nario neliečiamybė gali būti sustabdyta Seimo tik tuo atveju, jei dėl to į Seimą kreipiasi Generalinė prokuratūra.

Praėjusių metų gruodį Generalinė prokuratūra dėl to paties taip pat buvo priėmusi nutarimą nepradėti ikiteisminio tyrimo, nes neaptiko nusikaltimo sudėties, tačiau Vilniaus apygardos teismas šį nutarimą panaikino.

G.Songaila gruodį kreipėsi į generalinį prokurorą Algimantą Valantiną, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl kito parlamentaro - Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderio V.Tomaševskio teiginių, kuriuos pavadino kriminaliniu šmeižimu. V.Tomaševskis pareiškė, kad konservatorius esą galėjo būti KGB agentas.

Apie tai, kad G.Songaila neva galėjo bendradarbiauti su KGB, V.Tomaševskis prabilo, kai konservatorius ėmėsi iniciatyvos išsiaiškinti, ar Lenko korta neprieštarauja Seimo nario mandatui. Su tokiu klausimu G.Songaila kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją, kuri kreipimąsi perdavė Seimui.

"Tai skandalas, nes Lietuvos VRK viršijo savo įgaliojimus. Mums Lietuvos Seimo narių mandatus gal panaikinti tik Seimas. Mano nuomone, kažkas nori pabloginti gerus Lietuvos santykius su Lenkija. Tai provokacija. Neatmetu galimybės, kad G.Songaila gali būti KGB agentas", - Lenkijos dienraščiui "Rzeczpospolita" tuomet pareiškė V.Tomaševskis.

Jis ir kitas LLRA atstovas Seime Michailas Mackevičius, turintys Lenko kortas, VRK yra pateikę paaiškinimus, kad jie nėra susiję priesaika ar pasižadėjimu užsienio valstybei.

Skundą VRK pateikusio G.Songailos teigimu, V.Tomaševskis ir M.Mackevičius galimai nuslėpė savo ryšius su užsienio valstybe ir taip galėjo pažeisti Konstituciją.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

G. Paluckas rėžė koalicijos partneriams: reikia ne naikinti, o kurti (58)

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas sukritikavo penktadienį...

Kiek studentai mokės už butus Vilniuje (46)

Rugpjūtis ir rugsėjis tradicinis būsto nuomos pikas miestuose, kuriuose yra aukštosios mokyklos....

Laukiniai reklamos vakarai: feisbuko žvaigždėms – savos taisyklės (50)

Praėjusią savaitę nuskambėjusi istorija, kai Lietuvos bankas viešai pabarė feisbuko...

Kraupi moters išpažintis: brolis pirma pardavė kiemo draugams, o toliau prievartavo pats (139)

Nuo savo praeities ji bėgo ilgai ir baisią paslaptį slėpė ir nuo mylimųjų, ir nuo vaikų,...

Pasiruoškite: vaizdas sostinės gatvėse skirsis kaip diena ir naktis (33)

Pirmąsias rugsėjo savaites eismas sostinėje taps kur kas intensyvesnis – į gatves išvažiuos...

(Ne)laimingoji turistė išgyveno jau trečiąją teroro ataką

Po Europą keliaujanti jauna Australijos pilietė buvo įvykių epicentre, kai teroristai surengė...

Kas nutinka, kai po žeme sprogsta atominė bomba

Egzistuoja daug būdų, kaip žemėje iškasti milžinišką duobę, tačiau neabejotinai pats...

Ar tai jau ženklas? „Valstiečių“ ministerijoje atsirado postas buvusiai V. Tomaševskio bendražygei (96)

Žemės ūkio ministro, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) atstovo Broniaus...

Dvejus metus laukta „Karklė“ prasidėjo: festivalininkai į linksmybes neskuba (9)

Penktadienio vidurdienį festivalis „ Karklė “ pagaliau atvėrė vartus. Ir nors palapinių...

Turistai iš JAV ir Vokietijos atvyksta į Lietuvą dėl neįprastos pramogos (9)

Jeigu artimiausią sekmadienį ir pirmadienį – rugpjūčio 20 dieną Vilniuje ir rugpjūčio 21...