Pirmadienį Generalinė prokuratūra ketina pateikti oficialius įtarimus koncerno „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui, susijusius su parlamentaro „darbiečio“ Vytauto Gapšio epizodu.
Raimondas Kurlianskis
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Generalinės prokuratūros prokuroras Justas Laucius teisme žurnalistams sakė, kad oficialūs įtarimai, susiję su šiuo politiku, verslininkui iki šiol nebuvo pateikti vien dėl jo dviejų advokatų didelio užimtumo. Prokuroras išsamiai nedetalizavo naujų įtarimų R.Kurlianskiui, tačiau minėjo, kad jie susiję su prekyba poveikiu.

„Nuo birželio 2 dienos yra piliečiui R.Kurlianskiui surašytas papildomas įtarimas, jam inkriminuoti įtarime papildomi epizodai keli. Epizodai, susiję su Seimo nario Vytauto Gapšio papirkimu, taip pat ir su prekyba poveikiu, kalbant apie veiksmus, susijusius su Seimo nariu V.Gapšiu. Tik yra atsitikę taip, kad dėl advokatų negalėjimo, vienokių ar kitokių priežasčių nedalyvavimo, mes jau antra savaitė vis su šiuo įtarimu, kaip sakoma, liaudiškai tariant, tampomės ir niekaip negalim ponui Kurlianskiui įteikti“, – žurnalistams pirmadienį sakė J.Laucius.

Prokuroras minėjo, kad veikos susijusios su didelės vertės papirkimu ir didelės vertės prekyba poveikiu.

Jis vylėsi, kad advokatų užimtumas atslūgs ir bus realizuota R.Kurlianskio teisė žinoti, kuo yra įtariamas.

Paklaustas, ar bus kreipiamasi į Seimą dėl V.Gapšio neliečiamybės panaikinimo, J.Laucius atsakė, kad tai yra generalinio prokuroro kompetencija – peržiūrėjęs bylos medžiagą jis įvertins, ar pakanka duomenų tokiam prašymui.

„Šiuo metu įtariamųjų yra tiek, kiek yra. Galbūt jų galėtų atsirasti daugiau, tačiau kai kurie iš jų yra saugomi imuniteto nuo patraukimo baudžiamojon atsakomybėn“, – sakė prokuroras. Jis netikslino nei politikų asmenybių, nei einamų pareigų.

V.Gapšio namuose ir darbo vietoje Seime teisėsauga yra atlikusi kratas. Jis apklaustas specialiuoju liudytoju. Šis statusas suteikiamas esant duomenų apie galimą nusikaltimą, bet nesant galimybės pateikti įtarimų. V.Gapšys, kaip Seimo narys, turi teisinę neliečiamybę. Ją panaikinti gali tik Seimas.

Tuo metu Vilniaus apygardos teismas pirmadienį išnagrinėjo Generalinės prokuratūros skundą nepratęsti suėmimo politinės korupcijos byloje įtariamam R.Kurlianskiui. Nutartis bus skelbiama trečiadienį.

Verslininkas į teismo posėdį atvyko su savo advokatu Romualdu Mikliušu, prieš posėdį bendrauti su žurnalistais jis nepanoro, po posėdžio skubiai pasišalino iš teismo.

Skundą nagrinėjo trijų teisėjų kolegija. Apygardos teismo sprendimas dėl kardomosios priemonės verslininkui bus galutinis ir neskundžiamas.

Generalinė prokuratūra skundu prašė panaikinti Vilniaus miesto apylinkės teisėjo nutartį, kuria atmestas prokuratūros prašymas leisti pratęsti suėmimo terminą dviem mėnesiams. Pateiktame skunde taip pat prašoma teismo leisti pratęsti įtariamajam suėmimo terminą dviem mėnesiams, šį terminą skaičiuojant nuo tos dienos, kai Vilniaus apygardos teismas priimtų savo sprendimą.

Prokuroras J.Laucius po posėdžio žurnalistams sakė, kad apylinkės teismo nutartis nepratęsti suėmimo yra neteisėta ir nepagrįsta, duomenų skirti suėmimą yra pakankamai.

„Skundą pateikusio prokuroro manymu, dabar sunkiais nusikaltimais įtariamam asmeniui skirtos kardomosios priemonės yra nepakankamos siekiant užtikrinti jo dalyvavimą baudžiamajame procese, apriboti galimybes trukdyti tyrimui, daryti poveikį su tyrimu susijusiems asmenims ar sunaikinti, paslėpti ikiteisminiam tyrimui reikšmingus daiktus“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Šiuo metu R.Kurlianskiui skirtos šios kardomosios priemonės: 25 tūkst. eurų piniginis užstatas, namų areštas dviem mėnesiams bei rašytinis pasižadėjimas neišvykti, uždraudžiant bendrauti su nurodytais įtariamajam asmenimis, tarp jų ir su buvusiu liberalų lyderiu Eligijumi Masiuliu.

Gegužės 31 dieną Vilniaus miesto apylinkės teismas atmetė prokuroro prašymą pratęsti suėmimą R.Kurlianskiui dviem mėnesiams. Politikų papirkimu įtariamas R.Kurlianskis tą pačią dieną paleistas į laisvę.

Teismas nurodė, jog R.Kurlianskis nuo 22 val. iki 6 val. turi būti savo gyvenamojoje vietoje. Teisėjas sakė, kad R.Kurlianskis bus įspėtas, jog už namų arešto sąlygų pažeidimus jam gali būti skirta kita kardomoji priemonė, pavyzdžiui, suėmimas arba intensyvi priežiūra.

Gegužės 12 dieną sulaikytas R.Kurlianskis įtariamas papirkimu, prekyba poveikiu ir neteisėtu disponavimu valstybės paslaptimi. Teisėsauga įtaria, kad jis perdavė 106 tūkst. eurų kyšį tuometiniam Liberalų sąjūdžio lyderiui E.Masiuliui ir per Seimo narį „darbietį“ V. Gapšį už kyšius siekė paveikti Darbo partijos narius.

R.Kurlianskis yra kelias televizijas valdančio „Laisvo ir nepriklausomo kanalo“ grupės valdybos pirmininkas ir naujienų portalą alfa.lt valdančios „Alfa Media“ valdybos pirmininkas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (33)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (21)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (29)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (80)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (85)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1122)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (52)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (83)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (4)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...