Tokie duomenys aiškėja pabaigus ikiteisminį tyrimą dėl bažnyčios gaisro.

„Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad gaisro išvakarėse buvo suveikusi priešgaisrinė signalizacija, tačiau buvęs „Tytuvėnų piligrimų centro“ vadovas netinkamai atliko savo pareigas ir pažeisdamas teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles, nepatikrino kodėl suveikė priešgaisrinė signalizacija ir ją išjungė“, - skelbiama prokurorų pranešime.

P. Jurkaičiui oficialiai pateikti kaltinimai, jam gresia baudžiamoji atsakomybė.

„Kaltinimai tarnybos pareigų neatlikimu ir dėl neatsargumo didelės kultūrinės reikšmės turinčių vertybių sunaikinimu ir sugadinimu, dėl kurių didelės žalos patyrė valstybė bei Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos parapija, pateikti buvusiam viešosios įstaigos „Tytuvėnų piligrimų centras“ vadovui“, - teigiama prokurorų pranešime.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ir prokurorai išsamaus tyrimo metu nustatė, kad praėjusių metų sausio 25-26 d. naktį Tytuvėnų Bernardinų vienuolyno palėpėje kilusio gaisro priežastis buvo netinkamai eksploatuojamas pastato palėpėje įrengtas kieto kuro katilų dūmtraukis, kuriam įkaitus užsidegė medinės stogo konstrukcijos.

Vis dėlto ilgai linksniuota versija, esą prisidengiant gaisru buvo išvogtos Tytyvėnuose saugotos bažnytinio meno vertybės, atmesta. Pasak tyrimui vadovavusios Šiaulių apylinkės prokuratūros prokurorės Deimantės Banaitienės, tyrimo metu buvo tiriamos įvairios įvykio versijos, tarp kurių ir galima bažnytinių vertybių vagystė, tačiau gautos ekspertų išvados šią versiją visiškai paneigė.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad dėl kilusio gaisro Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos parapijai buvo padaryta daugiau nei 6, 4 milijonų litų žala. Dėl gaisro padarytos žalos ir jos atstatymo darbams atlyginti Kultūros paveldo departamentas pareiškė 11, 6 milijonų litų civilinį ieškinį.

Baudžiamąją bylą, kurią sudaro dešimt tomų tyrimo metu surinktų dokumentų, nagrinės Kelmės rajono apylinkės teismas.