Prognozuojamas konservatorių ir liberalų susijungimas

 (15)
Socialdemokratų lyderis Vytenis Andriukaitis teigia, kad pastarieji įvykiai konservatorių partijoje rodo, jog vasaros pradžioje gali susiformuoti konservatorių ir liberalų sąjunga.
Spaudos konferencijoje trečiadienį jis teigė, kad Vilniaus mero rinkimai bei "aršiausio" liberalų lyderio kritiko Gedimino Vagnoriaus pašalinimas iš partijos rodo, kad konservatoriai bando ieškoti ryšio su liberalais.

"Aš tvirtai įsitikinęs, kad tai pirmieji realūs žingsniai - suvienijamos liberalų ir konservatorių jėgos Vilniaus miesto taryboje, suvienijamos prokubiliaus jėgos parlamente, šalinami aršiausi R. Pakso priešai", kalbėjo V. Andriukaitis.

Jis teigė visiškai "nenustebsiąs", jei po kelių mėnesių Lietuvos politiniame žemėlapyje atsiras konservatorių - liberalų partija.

"Tvirtai tikiu, kad ši politinė taktika jau įgyvendinama", pabrėžė socialdemokratų lyderis.

Jis spėja, kad "sukalti" naują bloką iš Andriaus Kubiliaus ir R. Pakso šalininkų nusprendė konservatorių vadovas Vytautas Landsbergis.

"V. Landsbergiui, ko gero, nieko kita nebelieka, kaip tapti šešėliniu politiniu šios sąjungos tėvu ir mėginti toliau formuoti bent kiek stipresnę aiškiai dešinę politinę jėgą", kalbėjo V. Andriukaitis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Socialdemokratai pasiruošę kalbėti dėl koalicijos (12)

Socialdemokratų rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas sako, jog socdemai kalbėsis su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) dėl galimybės formuoti valdančiąją koaliciją.

„Valstiečiai“ konsultacijas su galimais koalicijos partneriais planuoja pradėti antradienį (3)

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sudarė darbo grupę konsultacijoms su socialdemokratais ir konservatoriais, pokalbius tikimasi pradėti antradienį.

Susipažinkite: mokslininkai, galvijų augintojai ir kiti naujojo Seimo nariai (118)

Suskaičiavus Seimo rinkimų antrojo turo rezultatus paaiškėjo, ką į šalies parlamentą išrinko Lietuvos piliečiai. Po kelių savaičių parlamentarų kėdes užims žmonės, daugelio kurių pavardės yra menkai težinomos, nors į Seimą išrinkti naujokai antrajame ture įveikė ir patyrusius politikos vilkus.

„120s“ žinios: Prezidentė, nugalėtojai ir lapė

Šiandien trumposiose „120s žiniose“ žiūrėkite prezidentė linki „valstiečiams“ suburti skaidrią ir atsakingą koaliciją; R. Karbauskis sako abu svarbiausi postai turi priklausyti jiems; G. Landsbergis sako, kad derybos negali vykti dviem frontais Labanoro girioje nufilmavo drąsią lapę.

V. Putino žaidimai prie Baltijos šalių: ko laukti ateityje (98)

Buvusi KGB būstinė Vilniuje yra niūri vieta, kurioje vaidenasi. Tai didelis XIX a. neoklasicistinės architektūros pastatas, kurio sienos buvo pakankamai storos, kad nuslopintų bet kokius tardomųjų riksmus. Kameros pastato rūsyje yra tokios pat šaltos ir drėgnos, kokios jos buvo sovietmečiu, akmeniniai laiptai veda į slogią ir klaustrofobišką patalpą, kurioje buvo įvykdyta mirties bausmė tūkstančiams įkalintųjų ir kurios sienoje dar matyti kulkų pėdsakų. Galite įsivaizduoti, kaip žmonės tais laikais skubėdavo pro šalį, bijodami pažvelgti į pastato pilkšvą fasadą, nes žinojo, kas vyksta už jo sienų, žurnale „The Spectator“ rašo Paulas Woodas.