Profsąjungos reikalauja išskirtinio dėmesio policijai

 (3)
Lietuvos vidaus reikalų sistemos (VRS) respublikinės profesinės sąjungos reikalauja vidaus reikalų sistemą pripažinti prioritetine sritimi ir skirti pakankamai lėšų, kad ji funkcionuotų normaliai ir efektyviai.
Antradienį policijos profsąjungos paskelbė reikalavimus Seimui bei Vyriausybei, kurie buvo priimti Lietuvos VRS respublikinės profesinės sąjungos neeiliniame suvažiavime gegužės 27 dieną.

"Lietuvos vidaus reikalų sistemos darbuotojų, kaip valstybės sergėtojų, užtikrinančių jos suverenumą, viešąją tvarką, žmonių saugumą, rimtį ir ramybę, darbo ir gyvenimo sąlygos pasiekė kritinę ribą. Stebint, kaip iš esmės jau baigiamos panaikinti anksčiau taikytos socialinės garantijos, tampa nebeaišku, ar Lietuvai iš viso reikalinga vidaus reikalų sistema bei jos darbuotojai", rašoma profsąjungos laiške.

Policijos profsąjunga reikalauja VRS pripažinti prioritetine sritimi ir skirti pakankamai lėšų, kad ji galėtų ne tik varganai egzistuoti, bet funkcionuotų normaliai ir efektyviai.

Anot laiško, Lietuvos policija, kitos VRS tarnybos atsidūrė ant bankroto ribos. Negaudami visų numatytų net ir apkarpyto biudžeto lėšų, pareigūnai negali normaliai dirbti.

Teigdami, jog dauguma VRS transporto priemonių yra apgailėtinos būklės, neatitinka dabarties reikalavimų, visiškai susidėvėjusios, o įstaigų pastatai yra apgailėtinos išvaizdos, griūvantys, policijos darbuotojai reikalauja skirti lėšų VRS įstaigų transportui atnaujinti bei jo pritaikymui atlikti specifines funkcijas bei skirti lėšų VRS įstaigų pastatų remontui.

Kaltindamos valstybę, jog ji VRS pareigūnui neužtikrina socialinių garantijų, profsąjungos reikalauja, jog dabar VRS darbuotojams išeinant į pensiją, būtų taikomi pensijų įstatymai, galioję jų priėmimo į darbą metu.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

A. Butkevičius: socialdemokratai greičiausiai derėsis su „valstiečiais“ dėl koalicijos (10)

Socialdemokratai greičiausiai apsispręs toliau derėtis su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga dėl galimybės formuoti valdančiąją koaliciją, BNS sako šios partijos pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius. Jis teigia pats dalyvausiantis derybų grupėje.

Socialdemokratai neatsilieka nuo konservatorių: blaškosi ir ieško kaltų (12)

Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius turėtų dirbti iki pavasario, teigia LRT.lt kalbinti šios partijos jaunosios kartos politikai, minimi tarp kandidatų į pirmininko postą – Mindaugas Sinkevičius ir Andrius Palionis.

Maskvos arbitražas nutraukė V. Antonovo bylą prieš Lietuvą (14)

Maskvos arbitražas penktadienį nutraukė 40 mlrd. Rusijos rublių vertės (apie 557 mln. eurų) buvusio bankrutavusio banko „Snoras“ didžiausio akcininko Vladimiro Antonovo inicijuotą bylą prieš Lietuvą.

Su vienu konservatorių reikalavimu „valstiečiai“ sutiko (722)

Valstiečių ir žaliųjų sąrašo lyderis Saulius Skvernelis penktadienį susitiko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu. Politikas teigia, kad konkretus siūlymas nebuvo išsakytas, bet durys deryboms lieka atviros.

Teisėjų taryba pritarė teisėjo V. Paškevičiaus atleidimui (12)

Teisėjų taryba penktadienį vienbalsiai nusprendė patarti prezidentei atleisti iš pareigų galbūt neblaivų vairavusį teisėją Valerijų Paškevičių. Teisininkas iš pareigų atleidžiamas kaip pažeminęs teisėjo vardą.