Profsąjungos nutarė atšvęsti gegužės pirmąją

 (3)
Lietuvos profesinių sąjungų centro ir Lietuvos profesinių sąjungų susivienijimo atstovai nutarė prisiminti senas tradicijas ir paminėti gegužės 1-ąją - tarptautinę darbo šventę.
Oficialus renginys šia proga vyks Vilniaus Sporto rūmuose.

Tarptautinė darbo šventė - gegužės 1-oji - pasaulyje bus minima jau daugiau nei šimtąjį kartą. Pasak socialdemokratų partijos pranešimo, ši diena suteikia galimybę viso pasaulio darbo žmonėms apsvarstyti savo judėjimų pasiekimus ir toliau tęsti solidarią veiklą.

Gegužės 1-osios šventės tradicijos siekia 1886 metus, kai Jungtinėse Amerikos Valstijose, Čikagoje, kilo darbininkų protestų banga ir prasidėjo kovos bei streikai dėl aštuonių valandų darbo dienos.

1889 metais Paryžiuje Tarptautinė darbo žmonių asociacija gegužės 1-ąją paskelbė tarptautine darbininkų švente.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Vanagaitė: jei būčiau 30, su vyrais elgčiausi kitaip (61)

Tik viena ar dvi santuokos iš dešimties yra iš tikro laimingos, sako viešųjų ryšių specialistė, populiarių knygų autorė Rūta Vanagaitė. Du kartus išsiskyrusi 61-erių moteris teigia šiandien suprantanti, kokias klaidas padarė santykiuose su vyrais ir ragina jaunas merginas jų nekartoti.

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (26)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (30)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (58)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (892)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.