Birželio 20 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione Radviliškyje profesinę karo tarnybą pradės jaunesnysis eilinis Linas Jakštas. Jis yra pirmasis 2015 m. pavasarį atnaujintą privalomąją pradinę karo tarnybą baigęs šauktinis, kuris pasirašė su Lietuvos kariuomene profesinės karo tarnybos sutartį.
Linas Jakštas
© KAM nuotr.

Gegužės pabaigoje Dragūnų batalione Klaipėdoje intensyvią devynių tarnybą baigęs j. eil. L. Jakštas mėnesį pailsėjo ir pirmadienį prisistatys savo naujosios tarnybos vietos vadams.

Radviliškio mieste dislokuotą, ugnies paramą sausumos pajėgoms teikiantį ir strateginių objektų oro gynybą vykdantį batalioną Linas pasirinko ne tik dėl to, kad šis kariuomenės padalinys yra arčiau namų. „Noriu ginti Lietuvos oro erdvę, noriu prisidėti prie Lietuvos saugumo užtikrinimo, nes to ir siekiau, nusprendęs savanoriškai atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą,“ – sako Kuršėnuose (Šiaulių r.) gyvenantis L. Jakštas.

Linas sako, kad jam visada patiko aviacija, visada norėjo būti arti ar bent jau netoli lėktuvų, naikintuvų, oro gynybos sistemų. „Jau užsirašęs į privalomąją pradinę karo tarnybą žinojau, jog ją baigęs bandysiu darbintis būtent Oro gynybos batalione“, - sako Linas.

Lino pasirinktas Lietuvos kariuomenės vienetas yra Karinių oro pajėgų dalinys, įkurtas 2000 metais. Jis yra ginkluotas moderniomis raketinėmis oro gynybos sistemomis RBS-70 ir STINGER. Oro gynybos batalioną sudaro trys oro gynybos, viena apžvalgos radarų ir viena štabo ir aprūpinimo baterijos.

Kelias į kariuomenę, pirmas šūvis iš automatinio ginklo

2013 m. Šiaulių profesinio rengimo centre L. Jakštas įgijo vidurinį, o 2014 m. – automobilių elektromechaniko kvalifikaciją. Iki tarnybos Lietuvos kariuomenėje vaikinas keletą metų dirbo civilio darbą Lietuvoje ir užsienyje. Liepą Linas švęs 21-ąjį gimtadienį.

„Visada maniau, jog karininko specialybė yra viena garbingiausių ir gerai vertinamų. Ilgai nedvejojau ir užsirašiau į pirmąjį šaukimą - taip galėjau parodyti ir savo atsidavimą savo šaliai. Tapti kariu paskatino ir noras suprasti tai, kaip jautėsi mūsų tėvai, kai jiems reikėjo tarnauti sovietinėje kariuomenėje. Be to, noriu turėti, ką papasakoti senatvėje anūkams ir vaikams,“ – motyvus atvedusius į kariuomenę vardija j. eil. L. Jakštas.

Tarnybą su pirmuoju šauktinių būriu atnaujinus nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą j. eil. L. Jakštas pradėjo praėjusių metų rugpjūčio pabaigoje. Jis tarnybą atliko Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono sunkiosios ginkluotės kuopos Prieštankiniame būryje. L. Jakštas yra vienas iš 500 bataliono šauktinių, kurie pirmieji nusprendė savo noru atlikti pareigą šaliai.

Paklaustas apie tai, kas labiausiai įsiminė jam per devynių mėnesių tarnybos laikotarpį, Linas išskiria pratybas miškuose.

„Turbūt labiausiai įsiminė miškai ir miegas juose, kai turėdavome vos ne aklinoje tamsoje brautis per mišką įsikibę į vienas kito nugarą, kad neatsiskirtume ir liktume kartu. Arba, kai po nelengvos užduoties, grįžę į susitelkimo rajoną poilsiui ir miegui, gaudavome valandėlę miegui, nors žinodavome, jog jo ir taip nedaug klius. Bet tas miegas būdavo geriausias - nors ir trumpas ir nelabai patogus. Ir šaudymas pirmą kartą iš automatinių ginklų - tai buvo kažkas tokio, ką manau daug kas nori išmėginti ir prisiminti,“ – sako Linas.

Paklaustas, ar pasikeitė jo požiūris apie kariuomenę prieš pradedant tarnybą ir jau ją atlikus, karys teigė nuomonės iš esmės nepakeitęs. „ Ir toliau esu įsitikinęs, kad kario profesija yra garbinga. Tik ji tinka ne kiekvienam. Tai aš supratau tarnaudamas Lietuvos kariuomenėje. Čia tarnauti yra sunkiau nei prieš tai maniau,“ – sako j. eil. L. Jakštas.

2015 m. pavasarį atnaujintą devynių pradinę privalomąją pradinę karo tarnybą pirmieji 500 Dragūnų bataliono šauktinių baigė gegužės 21 d. Iš jų apie 130 planuoja tęsti tarnybą Lietuvos kariuomenėje ir stoti į profesinę karo tarnybą. Birželio pabaigoje į atsargą bus išleisti dar 600 karių. Tarp jų taip pat yra per 160 karių, ketinančių toliau savo gyvenimą susieti su Lietuvos kariuomene.

Primename, kad susidomėjusius tarnyba Lietuvos kariuomenėje kviečiame kreiptis į Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius ar poskyrius.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Į populiarumo viršūnes braunasi primiršta šventė: išleidžia tūkstančius eurų (27)

Jei anksčiau prabangiausia šeimos švente buvo įvardijamos vestuvės , tai pastaruoju metu į...

Hobis tapo antrąja profesija (5)

Garsiausiame Pietų Dzūkijos turguje, veikiančiame Lazdijų rajono Veisiejų miesto pakraštyje,...

Orai: įspūdingą karštį nuplaus liūtys (1)

Panašu, kad šį savaitgalį vėl sulauksime panašios karščio kulminacijos kaip ir praėjusį:...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (24)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Sutemus į „Karklę“ sugūžėjo minios: konfiskuoja ir alkoholį, ir narkotikus papildyta 23:40 (76)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (23)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (8)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (17)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (11)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...

Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (76)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...