Pro mokyklos langą iššokusios merginos elgesys palieka daug neatsakytų klausimų ir svarstymų, kodėl taip nutiko ir kas mokinės laukia toliau, kai ji sugrįš į mokyklą?

Praėjus savaitei po keturiolikmetės mokinės šuolio pro vienos Alytaus mokyklos langą, įstaigoje emocijos ir įtampa šiek tiek nuslūgo. Tačiau klasės, kurioje mokėsi keturiolikmetė, auklėtojai apie visa tai kalbėti buvo nelengva. Pasak jos, įtampa vis dar jaučiama.

„Kai tai nutiko, mokinių emocijos buvo įvairios – vieni jautė pyktį, kiti baimę, nesaugumą, nerimą. Buvo ir tokių, kurie verkė. Kai kurie vaikai naktį net miegojo su savo tėvais“, – pasakojo pedagogė.

Po įvykio su klasės mokiniais dirbo psichologė iš Alytaus miesto pedagoginės psichologinės tarnybos, mokyklos socialinė pedagogė. Klasės auklėtoja klasėje daug kalbėjosi su vaikais. Šią savaitę mokykloje organizuojamas tėvų susirinkimas.

Nelaimė apaugo komentarais ir nepagrįstais gandais, kad paauglė galėjo priklausyti neformaliai grupei, aukštinančiai mirties kultą, arba tai, kad iš merginos buvo tyčiojamasi, jos bendravimo ir elgesio būdas buvo keisti.

Tačiau klasės auklėtoja teigė, kad jokių patyčių tikrai nebuvo, paauglė elgesio problemų irgi neturėjo. Pernai tarp auklėtinės ir dar vienos merginos tebuvo iškilęs vienas konfliktas, tačiau jis nebuvo stiprus. Mokinė mokėsi vidutiniškai, tačiau savo gebėjimus ji vertino realiai ir neteko pastebėti, kad ji išgyventų dėl mokymosi rezultatų. Apie nelaimingą meilę girdėti irgi neteko.

Nėra duomenų, kad mokinė priklausė kokiai nors grupei. Mergina nebuvo pastebėta iššaukiančiai atrodanti ar besirengianti. „Niekada nesidomėjau mergaitės socialinių tinklų profiliais, nežinau aš jos kito pasaulio, tačiau kartais ir vaiko tėvai, draugai apie jį nieko nežino. Net patys geriausi psichologai, socialiniai pedagogai ne visuomet gali pastebėti, kas vyksta vaiko pasaulėvaizdyje“, – sakė mokytoja.

Mergaitės šeima – normali, tvarkinga, nebuvo problemiška. Paauglės santykiai su seneliu buvo ypač artimi ir šilti, ji gerai sutarė ir su senele.

Senelė dažnai ateidavo į mokyklą pasikalbėti su auklėtoja, dalykų mokytojais, nuolat domėjosi, kaip sekėsi jos anūkei. Motina į susirinkimus irgi ateidavo.

Mokytoja teigė, kad mergina galėjo išgyventi dėl to, jog jos motina išvykusi dirbti į užsienį. „Visi vaikai išgyvena, kai jų tėvai užsienyje. Tačiau norėčiau pabrėžti, kad prie tokio žingsnio dažniausiai vienas įvykis ar viena problema nepriveda, tai turėjo būti ištisas procesas“, – įsitikinusi pedagogė.

Šiuo metu mergaitės motina iš užsienio grįžusi.

Klasės auklėtoja apgailestavo, kad mokykloje šiuo metu nėra dirbančio psichologo, dabar jis ypač reikalingas.

„Mano žiniomis, mokinė nori sugrįžti į šią mokyklą ir į tą pačią klasę, todėl labai svarbu dirbti ir tinkamai paruošti ne tik tos klasės mokinius, kurioje mokėsi mano auklėtinė, bet ir visos mokyklos bendruomenę, mokinių tėvus“, – sakė moteris.

Paklausta, kas, jos nuomone, šioje situacijoje būtų geriausia paauglei – likti mokytis šioje mokykloje ar pereiti į kitą, kad būtų išvengta patyčių ar kito negatyvaus elgesio jos atžvilgiu, mokytoja nesiėmė spręsti.

„Mes dirbame, kad ji galėtų pas mus sugrįžti saugiai, tačiau mokykloje mokosi daug mokinių ir mes negalime garantuoti už juos visus“, – teigė mokytoja.

Pagalbos telefonai:

Psichologinės pagalbos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
Jaunimo linija
Budi savanoriai konsultantai
8 800 28888 I-VII
visą parą
Vaikų linija
Budi savanoriai konsultantai, profesionalai
116 111 I-VII
11:00 - 21:00
Linija Doverija (parama teikiama rusų kalba)
Budi savanoriai konsultantai. Pagalba skirta paaugliams ir jaunimui.
8 800 77277 I-V
16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linija
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai
8 800 66366 I-VII
10:00 - 21:00
Vilties linija
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai
116 123 I-VII
visą parą

Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.

Emocinė parama internetu

„Vaikų linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.ltAtsako per dvi dienas
„Jaunimo linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/internetasAtsako per dvi dienas
„Vilties linija“Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.comAtsako per tris darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.ltAtsako per tris dienas

Krizių įveikimo centre (Olandų g. 19 - 2, Vilnius,  www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai.  Darbo laikas:  I, III, V 16.00–20.00 

Visa papildoma informacija – puslapyje www.klausau.lt