Privatūs keleivių vežėjai grasina kelių blokadomis

Klaipėdos privačių vežėjų asociacijos "Autosektorius" prezidentas Edmundas Bartkus penktadienį spaudos konferencijoje pareiškė, kad nuo kitos savaitės visoje Lietuvos privatūs keleivių vežėjai ims blokuoti kelius ir valstybinius objektus.

Pasak E. Bartkaus, nepatenkinti vežėjai pasirengę blokuoti ir Ignalinos atominę elektrinę.

"Mes nebijome baudų už nesankcionuotus piketus ir jas pasiruošę mokėti ", teigė E. Bartkus.

Kada ir kokie objektai bus pradėti blokuoti, artimiausiu metu nuspręs specialiai įkurtas komitetas.

Vežėjų pasipiktinimą sukėlė penktadienį "Valstybės žiniose" paskelbtas Finansų ministerijos įsakymas, kad privatūs vežėjai turi kreiptis į mokesčių inspekcijas ir registruoti kasos aparatus. Įmonės, turinčios iki 3 automobilių, tai turi padaryti per vieną mėnesį.

Privačius vežėjus taip pat piktina patentų panaikinimas nuo balandžio 1 dienos. Panaikinus patentus, vežėjai nebegalės vežti keleivių be bilietų.

Pasak E. Bartkaus, jei nepavyks susitarti su Klaipėdos mokesčių inspekcija, kad jiems nebūtų skirtos baudos už važinėjimą be patentų, nuo šeštadienio apie 500 privačių vežėjų nutrauks darbą mieste.

"Mes kovosime, kad smulkioms personalinėms įmonėms išliktų patento mokestis, nes kitu atveju smulkus verslas bus sužlugdytas, sunaikintas", sakė E. Bartkus.

Nuo balandžio 1 dienos patentai juridinio asmens teisės neturinčioms individualioms keleivinio transporto įmonėms bei ūkinėms bendrijoms nebegalioja, todėl joms kasos aparatai bus privalomi, jos privalės deklaruoti ūkinės komercinės veiklos pajamas ir mokėti fizinių asmenų pajamų mokestį, pranešė Finansų ministerija.

Kasos aparatų įvedimo tvarką nustatys Valstybinė mokesčių inspekcija.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Interpeliacijas krašto apsaugos ir žemės ūkio ministrams remia tik opozicija (1)

Valdančiųjų frakcijų atstovai trečiadienį ketina palaikyti krašto apsaugos ministro socialdemokrato Juozo Oleko ir žemės ūkio ministrės „darbietės“ Virginijos Baltraitienės atsakymus į interpeliacijos klausimus.

Emigracijos tragedija turi ir nematomą pusę: specialistai Lietuvai žada labai liūdną ateitį (246)

Emigracijos mastai stulbina. Kas valandą iš Lietuvos išvyksta 4–5 žmonės. Per dieną – beveik 100. Per metus šalį palieka per 35 tūkst. lietuvių.

K. Komskis gina brolį: taip galėjo pasitaikyti bet kuriam medžiotojui (159)

Pasklidus žiniai, kad vakar medžioklės metu Seimo nario Kęsto Komskio brolis nušovė pasieniečių tarnybinį šunį, parlamentaras pripažįsta, kad incidentas labai nemalonus ir tikrai netyčinis, įvykdytas ginantis. Anot parlamentaro, nepaisant to, brolis medžiotojas Arvydas Komskis savo veiksmų neišsižada ir ketina bendradarbiauti su visomis tarnybomis.

V. Baltraitienė: J. Miliaus atleidimas yra politizuotas premjeras atleidimą vadina teisėtu (27)

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė sako, jog Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus atleidimas yra politizuotas ir kol kas neaišku, kas nuo spalio 5 dienos laikinai vadovaus tarnybai.

Nedrausmingiems parlamentarams siūloma nurėžti algas (26)

Seimo nariui, be svarbios pateisinamos priežasties nedalyvavusiam Seimo posėdžiuose, kuriuose iš anksto buvo numatyti ir numatytu laiku įvyko balsavimai dėl teisės aktų priėmimo, to mėnesio atlyginimą siūloma sumažinti po 5 procentus už kiekvieną praleistą posėdį. Taip pat po 5 procentus siūloma sumažinti parlamentaro algą už kiekvieną praleistą komiteto ir komisijos posėdį.