Privatizavimo patarėjai - pinigų švaistymas

 (13)
Prezidentas pakvietė Premjerą, ūkio ministrą, "Lietuvos energijos" (LE) vadovą bei derybininką su LE privatizavimo patarėju, kad jie paaiškintų spaudoje aprašytus skandalingus faktus.
Prezidentas Valdas Adamkus panoro pamatyti sutartį, kuri numato Lietuvai nenaudingus finansinius ir kitokius įsipareigojimus.

Tuo tarpu Premjeras Andrius Kubilius spaudos domėjimąsi LE reikalais vadina "propagandine kampanija".

"Restruktūrizavimas ir dalinis privatizavimas palies tikrai didelius interesus ir gana stiprias interesų grupes, todėl prognozuojame ir laukiame, kad pertvarkymas susilauks karštos reakcijos ir bandymų jį stabdyti įvairiausiomis priemonėmis, iš jų ir propagandinėmis kampanijomis",– vakar spaudos konferencijoje aiškino p. Kubilius.

Premjerui nepatinka, kad visuomenė buvo informuota apie Vytenio Junevičiaus, Ūkio ministerijos viceministro ir pagrindinio derybininko su LE patarėju nesugebėjimą apginti valstybę nuo įsipareigojimų iki nurodyto termino "pasiekti susitarimą" dėl elektros energijos tarifų, priimti patarėjo siūlomus teisės aktus, atskirai apmokėti sutartines, išimtines, papildomas paslaugas bei sankcijas.

Lietuvai patarėjas kainuotų apie 17 mln. Lt. O prie šios sumos pridėjus visus priklausančius mokesčius, kuriuos valstybė įsipareigoja sumokėti, patarėjo "kaina" Lietuvai viršytų ir 20 mln. Lt.

Tokius uždarbius Lietuvos konsultacinės bendrovės gali tik sapnuoti. Tačiau sutarčiai neprieštaraujančios Vyriausybės vadovas pasirengęs būti dosnus valstybės sąskaita, tad konsorciumas "CIBC Wood Gundy" gaus tai, ko prašo.

Miglovaras Jankauskas, UAB "Investicinių projektų konsultantai" (IPK) direktorius, nesistebi, kad valstybė tiek prižadėjusi, nes tokių sutarčių ir įsipareigojimų matęs ne vieną. Nors konsorciumą sudaro užsienio kompanijų pavadinimai, faktiškai darbą atliks vietos "darbininkai".

Ponas Jankauskas įtaria, kad privatizuojant stambius objektus patarėjo konkurso sąlygos dažnai būna pritaikomos kuriam nors subjektui, kad jis konkursą laimėtų. Tą žinodamos, į didžiuosius konkursus lietuviškos firmas net neina, nors jų darbas Lietuvai kainuotų dešimteriopai pigiau.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Socialdemokratai pasiruošę kalbėti dėl koalicijos (73)

Socialdemokratų rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas sako, jog socdemai kalbėsis su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) dėl galimybės formuoti valdančiąją koaliciją.

„Valstiečiai“ konsultacijas su galimais koalicijos partneriais planuoja pradėti antradienį (17)

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sudarė darbo grupę konsultacijoms su socialdemokratais ir konservatoriais, pokalbius tikimasi pradėti antradienį.

Susipažinkite: mokslininkai, galvijų augintojai ir kiti naujojo Seimo nariai (600)

Suskaičiavus Seimo rinkimų antrojo turo rezultatus paaiškėjo, ką į šalies parlamentą išrinko Lietuvos piliečiai. Po kelių savaičių parlamentarų kėdes užims žmonės, daugelio kurių pavardės yra menkai težinomos, nors į Seimą išrinkti naujokai antrajame ture įveikė ir patyrusius politikos vilkus.

„120s“ žinios: Prezidentė, nugalėtojai ir lapė

Šiandien trumposiose „120s žiniose“ žiūrėkite prezidentė linki „valstiečiams“ suburti skaidrią ir atsakingą koaliciją; R. Karbauskis sako abu svarbiausi postai turi priklausyti jiems; G. Landsbergis sako, kad derybos negali vykti dviem frontais Labanoro girioje nufilmavo drąsią lapę.

V. Putino žaidimai prie Baltijos šalių: ko laukti ateityje (204)

Buvusi KGB būstinė Vilniuje yra niūri vieta, kurioje vaidenasi. Tai didelis XIX a. neoklasicistinės architektūros pastatas, kurio sienos buvo pakankamai storos, kad nuslopintų bet kokius tardomųjų riksmus. Kameros pastato rūsyje yra tokios pat šaltos ir drėgnos, kokios jos buvo sovietmečiu, akmeniniai laiptai veda į slogią ir klaustrofobišką patalpą, kurioje buvo įvykdyta mirties bausmė tūkstančiams įkalintųjų ir kurios sienoje dar matyti kulkų pėdsakų. Galite įsivaizduoti, kaip žmonės tais laikais skubėdavo pro šalį, bijodami pažvelgti į pastato pilkšvą fasadą, nes žinojo, kas vyksta už jo sienų, žurnale „The Spectator“ rašo Paulas Woodas.