Prieš gėjų eitynes - visuotinė mobilizacija

 (647)
Per Vilniuje vyksiančias seksualinių mažumų eitynes bus mobilizuotos visos įmanomos policijos pajėgos. Pagelbėti bus pasirengę net Viešojo saugumo tarnybos (VST) prie Vidaus reikalų ministerijos daliniai. Tai atsieis per 200 tūkst. litų, rašo „Lietuvos žinios“.
Prieš gėjų eitynes - visuotinė mobilizacija
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Gėjų, lesbiečių, biseksualų ir transseksualų eitynės Vilniuje vyks pirmą kartą, į jas rengiasi suvažiuoti apie 300 seksualinių mažumų atstovų iš visos Europos.

Eisena prasidės gegužės 8-ąją 13 val., bus žygiuojama nuo "Forum Palace" rūmų iki "Reval Hotel Lietuva" viešbučio.

Pasak Policijos departamento generalinio komisaro pavaduotojo Sauliaus Skvernelio, pareigūnai aptvers visą teritoriją prie Neries upės, o žiūrovai galės stebėti eiseną, bet į aptvertą teritoriją jie nebus įleidžiami.

"Labai prašau įspėti visus žiūrovus - bent mažiausias bandymas patekti į teritoriją ar ketinimas ką nors sviesti iš karto sulauks reakcijos - visi pareigūnai dėl to griežtai įspėti".

Baiminamasi, kad gali kilti incidentų, nes prieš neįprastą eiseną pasisakė nemaža dalis visuomenės ir daugiau nei 50 Seimo narių.

ELTA
Registruoti (0) Anonimiški (647)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

„Tautiška giesmė“ skambės nuo Palangos iki Čikagos, Honkongo ir Kijevo Maidano

Keliašimtinėje „flash mob“ akcijoje Čikagoje, pėsčiųjų žygyje į Punską Lenkijoje ir ten, kur už pilietiškumą ir laisvę neseniai liejosi kaimyninės tautos kraujas – Kijevo Maidane. Šįvakar lietuviai visame pasaulyje buriasi vienintelei ryškiai mūsų tautos tradicijai švęsti valstybines šventes – kad ir kur būtų, 21:00 vietos laiku giedoti „Tautišką giesmę“. „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ iniciatyvos organizatoriai fiksuoja bent 500 taškų Lietuvoje ir arti 100 taškų pasaulyje, kuriuose šiandien garsiai skambės Lietuvos himnas.

Ambasadorius A. Gelūnas: UNESCO norime sėdėti prie sprendimų stalo (1)

Lietuvos ambasadorius prie Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Arūnas Gelūnas mano, kad šalis turi didelius šansus patekti į UNESCO Vykdomąją tarybą, o tai reikštų reikštų priėmimą prie sprendimą stalo.

Prezidentūroje įteikti valstybės apdovanojimai (16)

Pirmadienio rytą Prezidentūroje šalies vadovė Dalia Grybauskaitė Valstybės - Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo - dienos proga valstybės apdovanojimus įteikė kelioms dešimtims lietuvių ir užsieniečių.

Linksmybės baigėsi: Palangą merkia lietus atnaujinta (84)

Palangoje viešinčių poilsiautojų linksmybėms, panašu, atėjo galas. Pirmadienio rytą ėmė lyti, griaudi perkūnija, pučia smarkus vėjas.

Naktis su greitosios pagalbos medikais: tokios Palangos dar nematėte (109)

Radijo stotelei pradėjus garsiai pypsėti Palangos greitosios medicinos pagalbos skyriuje budintys medikai pašoko iš savo vietos. Prieš akis – dar viena nerami naktis.