Prie Rusijos sienos nusidriekė automobilių eilės

"Jeigu Rusijos pasienio ir muitinės tarnybos dirbs tokiu tempu kaip pastarąsias dvi paras, Kybartuose vairuotojams eilėje teks laukti net iki trijų parų", rašoma pranešime.

Panemunės PKP lengvųjų automobilių vairuotojai pastarosiomis dienomis laukia apie parą, sunkvežimių - apie pusę paros.

Ramoniškių PKP eilėje laukia apie 200 automobilių, prognozuojamas laukimo laikas - apie pusę paros.

Negaišdami laiko, vairuotojai į Kaliningrado sritį gali išvažiuoti per Nidos PKP, kuriame eilių nėra.

Eilės Kybartų, Panemunės ir Ramoniškių PKP ir anksčiau nuolat susidarydavo, o tokį jų padidėjimą pastarosiomis dienomis lėmė kainų skirtumas kaimyninėse valstybėse, teigia pasieniečiai.

Lietuvoje pabrangus benzinui, Kaliningrado srityje jo kainos liko tokios pačios, todėl Lietuvos gyventojai važiuoja į Rusiją nusipirkti pigiau.

Litras 95 E markės benzino Lietuvoje kainuoja apie 2 litus 70 centų, tuo tarpu degalinėse Kaliningrado srityje - tik 1 litą 5 centus.

Pasieniečiai pastebi, kad, artėjant pavasario darbams, labai padaugėjo pigesnio benzino į Rusiją vykstančių Lietuvos ūkininkų. Jie per sieną važiuoja sunkiasvore technika, turinčia didelius kuro bakus.

Kaliningrado srityje kur kas pigesnės ir kitos pramoninės bei maisto prekės.

Cukraus kilogramas Kaliningrado srityje kainuoja vos daugiau nei litą, pusės litro butelis degtinės - nuo 4 litų, ir tai skatina nedideliais kiekiais vežti į Lietuvą produktus ir prekes.

Eilių padidėjimą Kybartų PKP iš dalies lėmė ir tai, kad Rusijos pusėje esančio Černyševskojės punkto muitininkai šiomis dienomis pradėjo naudoti naujus kompiuterius su nauja ir sudėtingesne nei anksčiau naudota tikrinimo ir duomenų kaupimo programa.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Apklausa: du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja (31)

Kaip ir prieš mėnesį bei tuo pačiu metu prieš metus, du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja. Tiesa, šįkart tokių gyventojų yra kiek mažiau nei prieš praėjusius Seimo rinkimus, po ekonominės krizės.

Prieš šiuos Seimo rinkimus gyventojai optimistiškesni dėl demokratijos veikimo (17)

Nors nepatenkintų demokratijos veikimu gyventojų dalis išlieka šiek tiek aukštesnė nei manančių priešingai ir neturinčių nuomonės šiuo klausimu, prieš šiuos Seimo rinkimus nepatenkintų tuo yra 10 procentinių punktų mažiau nei prieš praėjusiuosius – 2012 metų rugsėjį.

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras apsilankys Latvijoje ir Lietuvoje (4)

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras Jurgenas Ligis ateinančią savaitę atvyks su vizitu į Latviją ir Lietuvą, pranešė pareigūnai.

Baigiamos nešioti rinkėjų kortelės (16)

Gyventojams šį šeštadienį baigiamos nešioti rinkėjų kortelės. Pasak vyriausiosios rinkimų komisijos, jas turėtų būti spėta išnešioti laiku – iki vakaro.

Vilniuje vyks robotų eitynės ir bepiločių orlaivių pasirodymai (8)

Vilniuje baigiamajame Inovacijų savaitės renginyje šeštadienį rengiamas robotų paradas ir kovos, bepiločių orlaivių pasirodymai.