Prie Prezidentūros - Žemaitijos parlamento atstovų piketas

 (2)
Trečiadienį prie Prezidentūros piketavo Žemaitijos visuomeninio parlamento atstovai, kėlę daugiau nei 10 įvairiausių reikalavimų.
Apie 10 pagyvenusio amžiaus piketuotojų laikė plakatus su užrašais prieš bendrovės "Williams International" veiklą Lietuvoje, reikalavo visiško Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) savarankiškumo, taip pat reikalaujančiais užkirsti kelią korupcijai, suteikti prezidentui teisę skirti generalinį prokurorą.

Piketuotojų rezoliucijoje reikalaujama paremti Žemaitijos biokuro gamyklai, suteikiant mokesčių lengvatų, netrukdyti gaminti biokurą iš rapso, taip pat atšaukti "Lietuovs telekomo" įvestą abonementinį mokestį, sustabdyti Klaipėdos uosto bendrovių "Lisco" ir "Klasco" perpardavinėjimą.

Žemaitijos visuomeninio parlamento koordinatorius Justinas Burba sakė BNS, kad trečiadienį po pietų piketuotojai su tais pačiais reikalavimais rinksis prie STT būstinės, vėliau - prie Finansų ministerijos.

Balandžio viduryje J. Burba paskelbė rengiąs žygį per Žemaitiją, kurio pagrindinis tikslas - formuoti sausio mėnesį suburto Žemaitijos visuomeninio parlamento tarybą.

Klaipėdiškis verslininkas J. Burba prieš kelerius metus pagarsėjo dėl savo idėjos gaminti biokurą. Dėl finansinių pažeidimų jam buvo iškelta baudžiamoji byla, ir jis kurį laiką slapstėsi nuo teisėsaugos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Nori negerti, bet nebegali: kada įvyksta lemtingas pokytis (16)

Dar tik pusė aštuntos, o prie kioskelio būriuojasi kompanija. „Baltus arklius reik baidyt“, – į labo ryto palinkėjimą atsako gyviausias.

Kur dingsta rinkimų atlyginimams skirti pinigai: pirmininkai apšvarino savo narius? (81)

Rinkimų apylinkių komisijų nariai neseniai gavo atlyginimą už rugsėjo mėnesį. Atlyginimai, žinoma, nedideli, tačiau kai kurių komisijų nariai skundžiasi, kad dėl to kaltas ne tik mažas finansavimas, tačiau ir nesąžiningi komisijų pirmininkai, kurie sau išsimoka daug didesnes algas.

Seimas svarstys siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams (6)

Seimas svarstys kelių parlamentarų siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams – tokioms pataisoms po pateikimo pritarta šią savaitę.

„Baltosios pirštinės“ׅ: per pastarąsias 2 dienas – apie 40 pranešimų apie rinkimų pažeidimus (25)

Vos apie 20 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus buvo gauta antrąją išankstinio balsavimo antrajame Seimo rinkimų ture dieną. Lygiai tiek pat skundų buvo gauta ir trečiąją, kai balsavimas buvo vykdomas tik specialiuosiuose paštuose ir namuose, praneša „Baltosios pirštinės“

Buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą teisiamas už neapykantos prieš Lietuvą kurstymą (45)

Lenkijoje prieš teismą stojo buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą Alekxanderis Kossas, kuris kaltinamas, kad savo rinkimų programoje kurstė neapykantą prieš Lietuvą.