Prezidentūros kanclerio postą palikęs Osvaldas Markevičius kaltina šalies vadovo patarėjus spaudimu bei teigia, kad su juo buvo susidorota. Darbą Prezidentūroje penktadienį palikęs O.Markevičius žurnalistams teigė, kad traukiasi, nes nebeturi galimybių gintis nuo "to spaudimo, kuris buvo daromas". Pasiteiravus, kas jam darė spaudimą, ekskancleris teigė, jog - prezidento patarėjai.
Prezidentūra
© DELFI
"Iš patarėjų pusės buvo daromas spaudimas, jis buvo atliekamas pakankamai subtiliai, įvedant papildomus kontrolės elementus man, kaip kanceliarijos vadovui, kaip institucijos vadovui, atsakingam už visą instituciją. Vietoj to, kad užsiiminėti tuo, kuo turėtų - teikti patarimus prezidentui, jie pradėjo kontroliuoti įstaigos vadovą. Manau, kad tai ir buvo vienas iš tų pretekstų, kuris leido man suprasti, kad šioje institucijoje aš nesu pageidaujamas", - dėstė jis.

O.Markevičius "papildomais kontrolės elementais" vadina įpareigojimą kai kuriuos savo veiksmus derinti su Prezidentūros Teisės departamentu.

Lapkričio mėnesį kilus vadinamajam "tualetų skandalui", prezidentas Valdas Adamkus priėmė sprendimą, kuriuo, siekiant užtikrinti Kanceliarijos veiklos skaidrumą ir teisėtumą, įpareigojo kanclerį prieš sudarant sutartis su fiziniais ir juridiniais asmenimis bei leidžiant įsakymus suderinti juos su Teisės departamentu.

Tačiau Teisės departamento vadovė Aušra Rauličkytė žurnalistams sakė, kad praktika, įpareigojanti kanclerį derinti savo veiksmus, buvo įvesta todėl, kad buvo pastebėta daug kanclerio padarytų pažeidimų.

"Daugelis kanclerio veiksmų, tvarkant ūkinius reikalus, vykdant viešuosius pirkimus, nebuvo niekam žinomi, tai buvo jo atsakomybė. Bet mes pamatėme, kad tų pažeidimų yra labai didelių, būtent tie pažeidimai kenkia visai institucijai. Ūkinė veikla, už kurią atsakingas kancleris, pradėjo mesti šešėlį visai institucijai. Dėl to buvo imtasi priemonių, kurios užtikrintų, jog tai, kas vyksta Kanceliarijoje būtų žinoma, ir būtų galima užtikrinti skaidrumą ir teisėtumą", - sakė ji.

Anot teisininkės, "skaidrumo ir teisėtumo reikalavimas negali būti vertinamas kaip spaudimas".

Vietoj Prezidentūros kanclerio postą penktadienį palikusio Osvaldo Markevičiaus šias pareigas laikinai eis Teisės departamente dirbantis prezidento patarėjas Česlovas Atkočaitis.

Kaip pranešė prezidento spaudos tarnyba, šiose pareigose Č.Atkočaitis dirbs, kol Valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka šias pareigas eiti bus paskirtas kitas asmuo.

Tai, kad O.Markevičiui gali tekti palikti tarnybą, pradėjo aiškėti spalio viduryje, prieš Didžiosios Britanijos karalienės Elizabeth II vizitą į Vilnių, kai viešumon iškilo remonto Prezidentūroje istorija.

Be rūmų keleto patalpų, buvo suremontuoti ir tualetai, kuriuose įrengti prabangūs aksesuarai iš garsaus Italijos dizainerio Gianni Versace katalogo. Prezidentūros patalpų remontas kainavo maždaug 200 tūkst. litų.

Kancleris tada viešai tvirtino, kad tualetų aksesuarų pasirinkimą derino su prezidento asistente Božena Krasovskaja ir net prezidento žmona Alma Adamkiene. Po tokių kanclerio pareiškimų V.Adamkus pareiškė nebematąs galimybių toliau dirbti su O.Markevičiumi.

O.Markevičius Prezidentūroje dirbo nuo 2005 metų vasario.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (7)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (197)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias (14)

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Eksperimentas: 7 absoliutaus pritarimo vyrui dienos (19)

Kas bus, jei ištisą savaitę pamėginsime pritarti bet kokiam vyro sprendimui? Eksperimentas, kurį...

Tris kartus už nuosavus tvirtesni dantys – per parą (48)

„ Dantys per vieną valandą – dantys vienai valandai“, – anksčiau ironizuodavo...

Rusijos propagandos gniaužtuose atsidūrusios šalies atstovė: žmonės mąsto, emigruoti ar dar palaukti (296)

Jauna moteris, buvusi kandidatė Moldovos prezidento rinkimuose Maia Sandu yra pasiryžusi...

Prasidėjo visiškas Saulės užtemimas: pasigrožėkite vaizdais (28)

Rugpjūčio 21 d. įvyks neeilinis visiškas Saulės užtemimas, kurį galės stebėti tūkstančiai...

Žvaigždžių gretos byra: Europos čempionatas – be būrio elitinių žaidėjų (22)

Savaitgalį vos per 24 valandas iš Europos krepšinio čempionato žaidėjų sąrašo buvo...

Į susišaudymo Vilniuje sūkurį pateko ir S. Stavickis-Stano (112)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis, tarp...

Vilniuje esančioje Antakalnio gatvėje aidėjo šūviai papildyta 20.44 (83)

Šiandien Vilniuje aidėjo šūviai. Antakalnio gatvėje esančioje kavinėje tarp susipykusių...