Prezidentės atstovės spaudai advokatas byloje dėl valstybės paslapties atskleidimo Giedrius Danėlius į generalinio prokuroro pavaduotojo postą siūlytas atsižvelgiant tik į jo kompetenciją ir patirtį prokuratūroje, teigia prezidentės patarėjas vidaus politikai Mindaugas Lingė.
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

„Kiek žinoma, renkamasi pagal kompetenciją ir pagal reputaciją. Kiek man žinoma, tas pasirinktas asmuo yra 16 metų išdirbęs prokuratūros sistemoje anksčiau, matyt, teisinei, prokuroro aplinkai jis yra žinomas, jis nėra naujokas. Tačiau tas žingsnis, atsitraukimas buvo grynai dėl tų situacijų, kai jis buvo išėjęs iš prokuratūros, kai turėjo kitus santykius — advokato, kad jo iš tikrųjų tos ankstesnės bylos, kokios bebūtų buvusios, netrukdytų dirbti“, — Žinių radijui teigė prezidentės patarėjas.

Jis dar kartą priminė, jog teikti G. Danėlių buvo asmeninis generalinio prokuroro Evaldo Pašilio pasirinkimas. Pasak M.Lingės, nors prokuratūros komandos formavimui ir reikalingas prezidentės pritarimas, tai yra generalinio prokuroro „asmeninė funkcija, jo pareiga“, o kiekvienas teikimas prezidentei „dar nereiškia paskyrimo“.

G.Danėlius penktadienį pranešė nebekandidatuosiantis į generalinio prokuroro pavaduotojo pareigas. Savo sprendimą jis motyvavo tuo, jog buvę ir esami jo įsipareigojimai klientams „gali sudaryti interesų konflikto regimybę“ bei mesti šešėlį prokuratūros sistemos nešališkumui.

Šiuo metu G. Danėlius yra koncerno „MG Baltic“ valdybos nario Romano Raulynaičio advokatas galimos politinės korupcijos byloje. Vykstant šiam tyrimui R.Raulynaitis buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas. E. Pašilis ir R. Raulynaitis mokėsi viename kurse Vilniaus universitete, Teisės fakultete. Paskutinį kartą daugiau kaip prieš pusmetį vyko bendras kursiokų susitikimas, kuriame taip pat dalyvavo ir R.Raulynaitis, patvirtino Generalinė prokuratūra.

G.Danėlius būtų atsakingas už Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentą.

Sprendimai atidėliojami

Sprendimai dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovo Jono Miliaus nušalinimo ir žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės neformalios vakarienės su medžiokle yra vilkinami, teigia Prezidentės vyriausiasis patarėjas vidaus politikos klausimams Mindaugas Lingė.

Pasak M. Lingės, istorija su V. Miliumi tapo netoleruotinai ištęsta ir brandžioje vakarietiškoje demokratijoje tokie klausimai turėtų būti sprendžiami taikant kitokius standartus bei tempus.

„Nematome veiksmų, kad ta istorija būtų kuo greičiau baigta“, – „Žinių radijui“ antradienį sakė M. Lingė.

„Yra atidėliojama ir ieškoma būdų atidėlioti šitą klausimą“, – pridūrė Prezidentės patarėjas.

M. Lingė taip pat sukritikavo žemės ūkio ministrės sprendimą kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl galimo interesų supainiojimo rengiant neoficialią vakarienę su Latvijos žemės ūkio ministru Janiu Dūklavu, J. Miliumi bei verslininkais.

„Ką reiškia etikos komisijos išvados? Tai yra papildomas laikas ir, kita vertus, tikrai įdomiai atrodo, kad į etikos komisiją kreipiasi pati ministrė, dėl kurios elgesio yra kylančios problemos. Jeigu komisija gauna surašytą prašymą, kuris surašytas taip, kad būtų man palankiau (....), tai etikos komisija taip ir atsakys, kaip ministrė nori girdėti“, – teigė M. Lingė.

VMVT vadovui J. Miliui teisėsauga yra pareiškusi įtarimus dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo, tačiau pats V. Milius iš pareigų trauktis neketina.

Premjeras Algirdas Butkevičius dėl žemės ūkio ministrės likimo teigė apsispręsiantis po J. Miliaus ir V. Baltraitienės spaudos konferencijos, kurioje pareigūnai turėjo pateikti paaiškinimus dėl neoficialios vakarienės, tačiau vėliau A. Butkevičius pareiškė, jog sprendimą dėl V. Baltraitienės priims susipažinęs su VTEK išvadomis.

V. Baltraitienės teigimu, neoficialios vakarienės su užsienio kolegomis yra įprasta praktika, taip pat nesureikšmino fakto, jog tokiuose renginiuose dalyvauja ir verslo atstovai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Paėmusieji būsto paskolas viliojami galimybe sutaupyti nemenką sumą (55)

Tūkstančiai šalies gyventojų įsigydami nuosavą būstą skolinosi pinigų iš bankų....

Kiek studentai mokės už nuomą Kaune (5)

Kaunas , kaip ir kiti šalies miestai, šiemet sulauks kiek mažiau studentų nei ankstesniais...

S. Skvernelis nemato pagrindo kalbėti apie pirmalaikius rinkimus (57)

Šiuo metu kalbėti apie pirmalaikius parlamento rinkimus nėra jokio pagrindo, sako premjeras...

Sankcijų Kryme ir Donbase sulaukęs asmuo tapo Rusijos pasiuntiniu JAV (93)

Pirmadienį, rugpjūčio 21 d., Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskyrė Anatolijų Antonovą...

Tokio saulės užtemimo nebuvo visą šimtmetį: neapsieita be kuriozų

Vienoje rančoje Oregone – pirmoje JAV valstijoje, galėjusioje stebėti retą visišką saulės...

„Alfa Romeo Stelvio“: perėja į vairuotojo pasaulį (24)

2757 metrų aukštyje Italijos kalnuose, netoli Šveicarijos, esanti perėja, kurioje – net 48-ių...

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (24)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Atstumta kalytė prarado gyvenimo džiaugsmą: laimei, ją pastebėjo geras žmogus (7)

Liepos mėnesį palikdami savo 5-erių metų augintinę Manhatano gyvūnų priežiūros centre,...

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (314)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...