Prezidentas V. Adamkus ragina daugiau dėmesio skirti šalies įvaidžiui

Pirmadienį vykusiame susitikime su Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) nariais prezidentas atkreipė dėmesį į aktualiausius, jo nuomone, užsienio politikos reikalus.

Prezidento atstovė spaudai Violeta Gaižauskaitė sakė žurnalistams, kad šalies vadovas priminė sausį išsakytą siūlymą paskirtį pareigūną, kuruosiantį Lietuvos integraciją į NATO.

URK pirmininko Audroniaus Ažubalio "misteriu NATO" pavadintą diplomatą greičiausiai skirtų Vyriausybė. Ateityje jis galėtų tapti pagrindiniu Lietuvos derybų su aljansu koordinatoriumi.

V. Adamkus ir parlamentarai sutarė, jog būtina daugiau dėmesio skirti informacijos apie Lietuvą pateikimui, paskiriant už šią veiklą atsakingą instituciją.

A. Ažubalis teigė, kad dar nėra nuspręsta, kam pavesti rūpintis Lietuvos įvaizdžio gerinimu pasaulyje. Jo nuomone, šią instituciją galėtų paskirti prezidento vadovaujama Užsienio politikos koordinavimo taryba.

"Dar nuo prezidento Algirdo Brazausko laikų įvaizdžio klausimas tęsiasi, tęsiasi, tęsiasi", sakė A. Ažubalis. Jis priminė, kad dar per A. Brazausko kadenciją buvo sukurta Įvaizdžio koordinacinė taryba, tačiau jos darbas nebuvo produktyvus, nes taryba neturėjo realių galių.

V. Adamkus atkreipė Seimo komiteto narių dėmesį į prastą visuomenės informavimą apie integracinius reikalus.

Pasak V. Gaižauskaitės, pateikiama informacija yra sunkiai suprantama ir todėl būtina daugiau dėmesio skirti kasdieniam visuomenės informavimui. Jos teigimu, prezidentas siūlė apie būsimos narystės ES naudą daugiau kalbėti ir per Seimo bei savivaldybių rinkimų kampanijas.

A. Ažubalis pripažino, kad didelė dalis atsakomybės dėl neigiamo visuomenės požiūrio į Lietuvos eurointegraciją tenka ir politikams, kalbantiems Briuselio biurokratų kalba.

Prezidentas V. Adamkus taip pat išreiškė susirūpinimą dėl sudėtingo Lietuvos atstovybių užsienio valstybėse finansavimo bei šalies įsiskolinimų už narystę tarptautinėse organizacijose. Pavyzdžiui, dabar Lietuva Jungtinėms Tautoms skolinga daugiau nei 2 mln. litų.

"Jei užsienio politika ir integracija į ES ir NATO yra vienas prioritetų, negali būti taip, jog ambasadų darbas būtų paralyžuotas dėl finansų stokos", kalbėjo V. Gaižauskaitė.

Tai jau trečiasis prezidento susitikimas su Seimo URK nariais per dvejus jo kadencijos metus. Sutapo, kad kiekvieno pokalbio metu komitetui vadovavo vis kitas parlamentaras. Per pirmąjį susitikimą URM pirmininku buvo Mečys Laurinkus, vėliau paskirtas Valstybės saugumo departamento vadovu. Antrame pokalbyje URK vadovavo dabartinis finansų ministras Vytautas Dudėnas. A. Ažubalis URK pirmininku tapo pernai lapkritį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Nešvarūs žaidimai: už skambių pareiškimų – gudrus skyrybų planas (4)

Į viešumą kyla vis daugiau skandalingų spėjimų, kodėl galėjo subyrėti viena gražiausių Holivudo porų – Angelina Jolie ir Bradas Pittas. Anot biografo, skyrybas A. Jolie galėjo planuoti ilgą laiką, o viešai sutrypti B. Pittą – gudraus plano dalis.

Savaitgalio orai: dvi skirtingos dienos

Antrasis rudens mėnuo šį savaitgalį mums padovanos šiltus orus, tačiau poilsio dienos bus kontrastingos. Šeštadienį vėjas nurims, daug kur nušvis saulė. Sekmadienį per šalį keliaus lietaus debesys ir vėl bus vėjuota.

Konservatorius A. Navickas seka A. Pitrėnienės pėdomis: klaidos bado akis (331)

Feisbuke išplitęs švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės lankstinukas su klaida žodyje „ačiū“, panašu, ne vienintelis neraštingumo pavyzdys šios rinkimų kampanijos metu. DELFI pasiekė laiškas su konservatoriaus, ilgamečio redaktoriaus Andriaus Navicko reklamine skrajute.

Policija sako pasiekusi rimtų poslinkių tyrime dėl kibernetinių atakų prieš institucijų tinklalapius (11)

Policija teigia pasiekusi rimtų poslinkių ikiteisminiame tyrime dėl plataus masto kibernetinių atakų, šį pavasarį įvykdytų prieš Lietuvos valstybės institucijų tinklalapius.

Prabilo dar vienas brolis iš Komskių šeimos: pateikė tragiškos medžioklės detalių (1180)

Antradienį pasieniečių šuns Ramzio nušovimu pasibaigusiai medžioklei vadovavo medžiotojų klubo „Rambynas“ vadas Zenonas Komskis – vienas iš brolių Komskių ketverto. Jis DELFI tvirtino, kad šuo nušautas ne iš piktybiškų paskatų.