Prezidentas V. Adamkus prašo nekonfrontuoti

 (1)
Trečiadienį vykusiame susitikime su Seimo konservatorių frakcijos vadovybe V. Adamkus klausė, ar ši įtampa yra užprogramuota, ar atsitiktinė.

Šalies vadovas domėjosi priežastimis, kodėl Seime iki šiol nesvarstomas jo pateiktas įstatymas dėl privatizavimo fondo lėšų valdymo tvarkos, taip pat kodėl valdančioji partija nevykdo anksčiau duotų pažadų.

Pavyzdžiui, Seimui nutarus nesvarstyti prezidento siūlytų Visuomenės informavimo įstatymo pataisų, Seimas įsipareigojo kitą dokumento projektą parengti iki vasario 8 dienos, tačiau to nepadarė.

Po susitikimo prezidento atstovė spaudai Violeta Gaižauskaitė sakė žurnalistams, jog ryškėjanti konfrontacija kelia šalies vadovo susirūpinimą, nes tai apsunkina bendradarbiavimą.

"Prezidentas teiravosi, ar tokia konfrontacinė politika yra tiesiog programinis rinkiminis konservatorių tikslas, ir pasiūlė šį klausimą apsvarstyti trečiadienį frakcijos posėdyje", pažymėjo V. Gaižauskaitė.

Tačiau Konservatorių frakcijos seniūnas Arvydas Vidžiūnas teigė neišgirdęs jokio prezidento siūlymo ką nors svarstyti.

"Nesiūlė joks prezidentas nieko apsvarstyti jokiame posėdyje, bet mes patys šnekėsime", kalbėjo A. Vidžiūnas.

Jis teigė apgailestaująs, jog šalies vadovas pats neišeina kalbėtis su žurnalistais.

V. Gaižauskaitei informuojant žiniasklaidos atstovus apie V. Adamkaus ir konservatorių frakcijos vadovų susitikimą, A. Vidžiūnas nuolat neigiamai purtė galvą.

"Kai kalba spaudos atstovas, nelieka nuoširdumo niuansų", teigė Seimo narys. Jis pabrėžė, jog prezidento žodžiuose įžvelgė norą dirbti kartu.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Ekspertai: iniciatyva mažinti parlamentarų – noras įsiteikti rinkėjams

Nuo 2000-ųjų mažinti Seimo narių skaičių buvo siūloma 6 kartus. Skyrėsi tik iki kiek jų turi sumažėti – 101, 111 ar gal iki 121. Šį kartą idėjos autorystė priklauso Darbo partijai. Nors po pateikimo pritarta nuostatai sumažinti Seimo narių iki 111, tačiau tikimybė, kad tai taps tikrove, beveik lygi 0.

Orai: užgrius šilti, bet šlapi pokyčiai (4)

Paskutinę rugsėjo savaitę sulauksime permainų. Iki savaitės vidurio orai bus sausi, temperatūra žymiai nesikeis. Tačiau antroje savaitės pusėje termometrų stulpeliai šoktels aukštyn. Deja, bet šiluma mėgautis trukdys smarkus vėjas ir pliaupiantis lietus.

F. Kukliansky: Vilniaus merai keičiasi, bet niekas neranda vietos žydų gelbėtojų paminklui (40)

Rugsėjo 23-ąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Ilgus metus Holokausto tema Lietuvoje buvo nutylima, o prezidentas Algirdas Brazauskas, atsiprašęs žydų tautos, toli gražu ne vien pagirtas buvo. Šiandien jau net vokiečiai mano, kad Lietuva yra pirmoji Rytų Europos valstybė, kuri atvirai kelia savo gyventojų kaltės klausimą. Maždaug prieš mėnesį solidžiausiame Vokietijos dienraštyje „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ publikuotas straipsnis apie Lietuvos pastangas atvirai kalbėti apie Holokausto istoriją.

Kaip vakarais laiką leido Maironis? (38)

Rugsėjo 16-ąją Maironio lietuvių literatūros muziejuje lankytojams bus atvertas literatūros klasiko, prelato Maironio memorialinis butas, kuris per pastaruosius metus restauruotas visiškai tiksliai.

Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų ir atkurti žydų institutą (40)

Puoselėjant žydų paveldą, Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų, atkurti žydų mokslinį institutą, o Vyriausybės rūmuose įamžinti prie Lietuvos valstybės atkūrimo prisidėjusių žydų atminimą.