Prezidentas V. Adamkus pats išsiuntė R. Paksą į JAV

 (5)
Prezidentūra taiso ir konkretina prezidento Valdo Adamkaus teiginius, neva jis nežinojęs apie savo patarėjo Rolando Pakso kelionę į JAV.
"Noriu patikslinti, kad prezidentas nesakė nežinąs apie kelionę. Prezidentas sakė "taip, aš žinojau, kad ponas Paksas ruošėsi į JAV" ir jai pritarė. Kitas dalykas, prezidentas yra valstybės vadovas, o ne Prezidentūros buhalteris ar kelionių organizatorius", spaudos konferencijoje pirmadienį sakė V. Adamkaus atstovė spaudai Violeta Gaižauskaitė.

Praėjusią savaitę grįždamas iš atostogų Meksikoje ir užsukęs į Jungtines Valstijas, V. Adamkus dienraščiui "Lietuvos rytas" teigė, kad "mes jo (R. Pakso - BNS) į JAV nesiuntėme, kelionės nefinansavome ir neorganizavome".

R. Paksas toje pačioje spaudos konferencijoje sakė, kad jo kelionė buvo suderinta su prezidentu V. Adamkumi. Pasak R. Pakso, vizito programą rengė Prezidentūros darbuotojai, JAV ambasada Vilniuje bei Lietuvos diplomatai Jungtinėse Valstijose.

Anot V. Gaižauskaitės, V. Adamkus norėjo, jog ekspremjeras geriau susipažintų su "reikalų tvarkymu" Amerikoje, valstybės administracijos pareigūnų darbu.

Praėjusią savaitę V. Adamkus, kalbėdamas apie ekspremjero R. Pakso kelionės tikslus, sakė, kad "tai aktyvus, jaunas politikas, kuris Vakarų pasaulį pažįsta labai ribotai".

V. Gaižauskaitė nepaaiškino motyvų, kodėl vasario 19 dieną darbą Prezidentūroje baigiantis R. Paksas buvo išsiųstas į JAV semtis patirties.

Kalbėdamas apie viešnagę JAV, ekspremjeras sakė, jog be dalyvavimo JAV ir Baltijos šalių chartijos minėjime, jis turėjęs 28 susitikimus.

R. Paksas kalbėjosi su JAV senatoriais, kongresmenais, Valstybės departamento pareigūnais, nevyriausybinių organizacijų atstovais, prestižinių leidinių žurnalistais, verslininkais, energetikos bendrovių atstovais, jam taip pat "teko kalbėtis" su valstybės sekretorės pavaduotoju Stroube Talbott (Straubu Talbotu) ir filantropu George Sorosu (Džordžu Sorošu).

Vėliau R. Paksas patikslino, kad pokalbis su S. Talbott trukęs 2-3 minutes prie pietų stalo per Chartijos metinių paminėjimą.

Ekspremjeras ypač pabrėžė, kad JAV lietuvių bendruomenėms jis nesakęs rinkimų kampanijai būdingų kalbų ir neieškojęs paramos Liberalų sąjungai.

Pernai lapkritį prezidento patarėju specialiems pavedimams pradėjęs dirbti R. Paksas kuravo energetikos klausimus. Iki tol tokios pareigybės Prezidentūroje nebuvo.

Jo suburta ekspertų grupė parengė studijas dėl bendrovės "Lietuvos energija" restruktūrizavimo ir privatizavimo bei dėl energijos linijos į Vakarus statybos.

"Šis darbas yra baigtas, medžiaga surinkta ir padėta į reikiamų pareigūnų stalčius", pažymėjo R. Paksas.

Pasak V. Gaižauskaitės, prezidentas dar nėra apsisprendęs, ar skirs kitą asmenį į šias pareigas. "Jei bus poreikis, bus ieškoma žmogaus, kuris nuolat kuruotų šias problemas", kalbėjo atstovė spaudai.

Kalbėdamas apie JAV bendrovės "Williams" mestus kaltinimus, neva pastarojo meto derybose su "LUKoil" jis rėmė Rusijos bendrovės interesus, R. Paksas atmetė šiuos priekaištus. "Šis puslapis yra užverstas, ir mes nebandome grįžti į tai, kas buvo anksčiau. Mes linkime amerikiečiams sėkmės, kad jie susitartų su rusais, kad būtų stabilus žaliavos tiekimas, modernizuojama gamykla", kalbėjo R. Paksas.

Kaip žinoma, pernai spalį R. Paksas atsistatydino iš ministro pirmininko pareigų, nesutikdamas su parengtąja pasirašyti Vyriausybės sutartimi su "Williams International" dėl "Mažeikių naftos" privatizavimo.

R. Paksas ir jo šalininkai teigė, kad sutartis ekonomiškai labai nenaudinga Lietuvai, tačiau jo kritikai valdantieji konservatoriai vėliau teigė, kad būtent Lietuvos derybininkų neryžtingumas sutartį sudaryti greitai pablogino jos sąlygas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Mirė asmeninis V. Adamkaus gydytojas R. Nargėla

Rugsėjo 30 dieną, eidamas 75-uosius metus, netikėtai mirė žymus Lietuvos pulmonologas, asmeninis prezidento Valdo Adamkaus gydytojas Remigijus Valdemaras Nargėla.

Ko dabartiniai diplomatai gali pasimokyti iš 1918 m. Lietuvos? (5)

Sąjunga su Saksonija, bendra valstybė su Kuršu, Britanijos protektoratas, bendra Lenkijos ir Lietuvos valstybė ar atkurta Didžioji kunigaikštystė kartu su Baltarusija – visi šie Lietuvos ateities variantai buvo svarstomi 1918–1920 metais. Pasakojimų ciklą apie tai, kaip galėjo susiklostyti Lietuvos likimas, pradeda LRT TELEVIZIJOS laida „Istorijos detektyvai“.

Apklausa: du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja (114)

Kaip ir prieš mėnesį bei tuo pačiu metu prieš metus, du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja. Tiesa, šįkart tokių gyventojų yra kiek mažiau nei prieš praėjusius Seimo rinkimus, po ekonominės krizės.

Prieš šiuos Seimo rinkimus gyventojai optimistiškesni dėl demokratijos veikimo (32)

Nors nepatenkintų demokratijos veikimu gyventojų dalis išlieka šiek tiek aukštesnė nei manančių priešingai ir neturinčių nuomonės šiuo klausimu, prieš šiuos Seimo rinkimus nepatenkintų tuo yra 10 procentinių punktų mažiau nei prieš praėjusiuosius – 2012 metų rugsėjį.

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras apsilankys Latvijoje ir Lietuvoje (8)

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras Jurgenas Ligis ateinančią savaitę atvyks su vizitu į Latviją ir Lietuvą, pranešė pareigūnai.