Prezidentas V. Adamkus nesigaili skyręs ordiną M. Misiukoniui

 (3)
"Todėl šio savo sprendimo nelaikau klaida. Nors man pačiam jis ir nebuvo lengvas. Aš niekada neužmiršiu miškuose išžudytų savo jaunystės draugų, ištremtų artimųjų. Niekada nepateisinsiu sovietų nusikaltimų", spaudos konferencijoje antradienį sakė V. Adamkus.

Jis pažymėjo, kad M. Misiukonis 1990 metų pradžioje prisiekė nepriklausomai Lietuvai, ištikimai ją gynė, padėdamas išvengti daug didesnių aukų 1990 ir 1991 metais.

"Man visad buvo ir liks šventas Lietuvos partizanų atminimas. Niekas negali ištrinti ribos tarp gėrio ir blogio, tarp pasipriešinimo ir kolaboravimo. To niekada nedarysime. Bet manau, kad atkurtoji Lietuvos valstybė turi duoti žmogui galimybę atsitiesti", kalbėjo šalies vadovas.

Vasario 16-sios proga jo įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinas pirmajai Lietuvos premjerei Kazimierai Prunskienei ir VR ministrui M. Misiukoniui sukėlė dalies visuomenės nepasitenkinimą bei protestus.

K. Prunkskienę teismas yra pripažinęs bendradarbiavus su KGB, o M. Misiukonis yra buvęs aukštas Sovietų sąjungos saugumo Lietuvos padalinio pareigūnas.

V. Adamkus teigė suprantąs ir gerbiąs jo sprendimui nepritariančius ir kartu išreiškė apgailestavimą, kad daliai žmonių šis jo žingsnis buvo sunkus ir skaudžiai užgavo dar gyvas okupacijos žaizdas.

"Tačiau tikiu, kad mūsų bendrai ateičiai tokio sprendimo reikėjo. Mes privalome turėti drąsos matyti savo istoriją sudėtingą ir prieštaringą. Tai būtina mūsų asmeninei, tautinei ir valstybinei brandai. Būtina, kad dešimtaisias nepriklausomybės metais galėtume be baimės ir neapykantos žiūrėti vienas kitam į akis", sakė prezidentas V. Adamkus.

Dalis politikų, įskaitant Atkuriamojo ir dabartinio Seimo pirmininką Vytautą Landsbergį, yra pareiškę, kad M. Misiukonis pats turėtų atsisakyti ordino, tačiau eksministras sakė to nedarysiąs.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Lietuvos ambasadoriumi Švedijoje siūloma skirti A. Rimkūną

Pirmadienį posėdyje Vyriausybė pritarė finansų viceministro Algimanto Rimkūno kandidatūrai į ambasadoriaus Švedijoje postą.

Vyriausybė atidėjo svarstymą dėl J. Miliaus likimo (41)

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovas Jonas Milius nesvarsto, ką darytų, jei pirmadienį Vyriausybė priimtų sprendimą jį atleisti iš pareigų.

„Geležinio Vilko“ štabo kariai antrąsyk vadovaus jungtinei NATO brigadai (4)

Nuo pirmadienio daugiau nei pusantro šimto Lietuvos karių dalyvaus trijų savaičių trukmės tarptautinėse lauko taktinėse pratybose „Allied Spirit V“ („Sąjungininkų dvasia V“) Vokietijoje.

Nauja tvirtovė Vilniaus draustinyje: grandiozinės N. Numavičiaus uošvių statybos (442)

Pavilnių regioninio parko draustinyje dygsta didžiulis namas, priklausantis turtingiausio lietuvio, pagrindinio VP grupės akcininko Nerijaus Numavičiaus uošviams – Elenai ir Igoriui Leontjevams. Statybos draustinyje vyksta su Vilniaus savivaldybės išduotais leidimais, tačiau kyla klausimas, ar tokios statybos draustinyje yra leistinos.

Prezidentė apdovanos parolimpiados medalininkus (3)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį apdovanos parolimpiadoje medalius iškovojusius Lietuvos sportininkus ir jų trenerius.