Prezidentas V. Adamkus išvyksta į Lenkiją

Ceremonijoje dalyvaus Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis, Vokietijos vadovas prezidentas Johannesas Rau, Slovakijos - Rudolfas Šusteris, Ukrainos - Leonidas Kučma, Vengrijos - Arpadas Gioncas, Čekijos - Vaclavas Havelas, Lietuvos prezidentas V. Adamkus bei popiežiaus atstovas kardinolas Angelo Sodano.

Lenkijoje Gnieznas laikomas išskirtiniu miestu - besivienijančios Europos simboliu, Lenkijos valstybingumo pripažinimo pradžia.

Prieš tūkstantį metų ten įvyko Romos ir Vokietijos cezario Ottono III susitikimas su Lenkijos valdovu Boleslawu Chrobru, po kurio Lenkija buvo priimta į krikščioniškųjų Europos šalių šeimą.

Gniezne 1979 metais popiežius Jonas Paulius II Rytų ir Vakarų Europą kvietė susivienyti.

1997 metais šiame mieste įvyko 6 valstybių prezidentų, kuriame dalyvavo ir tuometinis Lietuvos vadovas Algirdas Brazauskas, susitikimas su Jonu Pauliumi II prie Šventojo Wojciechaus kapo. Tuomet popiežius kalbėjo apie būtinybę nugriauti "sienas širdyse, kurios skiria Europą".

Sekmadienį į Gniezną atvykę septyni prezidentai dalyvaus Šv. Mišiose Gniezno Katedroje, vėliau - Rotušėje rengiamuose televizijos debatuose, taip pat aplankys paminklą B. Chrobrui.

Minėjimas baigsis iškilminga prezidentų garbei rengiama vakariene.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Mirė asmeninis V. Adamkaus gydytojas R. Nargėla (38)

Rugsėjo 30 dieną, eidamas 75-uosius metus, netikėtai mirė žymus Lietuvos pulmonologas, asmeninis prezidento Valdo Adamkaus gydytojas Remigijus Valdemaras Nargėla.

Ko dabartiniai diplomatai gali pasimokyti iš 1918 m. Lietuvos? (5)

Sąjunga su Saksonija, bendra valstybė su Kuršu, Britanijos protektoratas, bendra Lenkijos ir Lietuvos valstybė ar atkurta Didžioji kunigaikštystė kartu su Baltarusija – visi šie Lietuvos ateities variantai buvo svarstomi 1918–1920 metais. Pasakojimų ciklą apie tai, kaip galėjo susiklostyti Lietuvos likimas, pradeda LRT TELEVIZIJOS laida „Istorijos detektyvai“.

Apklausa: du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja (128)

Kaip ir prieš mėnesį bei tuo pačiu metu prieš metus, du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja. Tiesa, šįkart tokių gyventojų yra kiek mažiau nei prieš praėjusius Seimo rinkimus, po ekonominės krizės.

Prieš šiuos Seimo rinkimus gyventojai optimistiškesni dėl demokratijos veikimo (34)

Nors nepatenkintų demokratijos veikimu gyventojų dalis išlieka šiek tiek aukštesnė nei manančių priešingai ir neturinčių nuomonės šiuo klausimu, prieš šiuos Seimo rinkimus nepatenkintų tuo yra 10 procentinių punktų mažiau nei prieš praėjusiuosius – 2012 metų rugsėjį.

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras apsilankys Latvijoje ir Lietuvoje (8)

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras Jurgenas Ligis ateinančią savaitę atvyks su vizitu į Latviją ir Lietuvą, pranešė pareigūnai.