Prezidentas užtrenkė duris A. Butkevičiui į naująjį Seimą

 (3)
Malonės komisijos posėdyje nutarta nesvarstyti A. Butkevičiaus malonės prašymo, "kol nebus išnaudotos visos įstatymų numatytos lygtinio atleidimo nuo bausmės galimybės".

Apie tai žurnalistams po Malonės komisijos posėdžio pranešė Prezidentūros Teisės departamento vadovas Armanas Abramavičius.

Pasak jo, A. Butkevičius jau dabar gali pasinaudoti tokia galimybe.

Malonės prašymo patenkinimas būtų atvėręs kelią A. Butkevičiui rudenį balotiruotis Seimo rinkimuose.

A. Butkevičius, atlikęs jau daugiau nei pusę bausmės, už gerą elgesį galėtų išeiti laisvėn anksčiau laiko ir teismo sprendimu.

Tačiau tai būtų paleidimas lygtinai, o neatlikęs visos bausmės asmuo negali balotiruotis Seimo rinkimuose.

Todėl A. Butkevičius, vildamasis prezidento malonės ir galimybės dalyvauti Seimo rinkimuose, anksčiau prašė savo kolonijos administracijos neteikti prašymo teismui paleisti jį pirma laiko.

Jeigu jis dabar tokį prašymą pateiktų ir teismas nuspręstų nuteistąjį parlamentarą paleisti pirma laiko, jis turėtų galimybę kelis mėnesius dirbti dabartinės kadencijos Seime, nes tebeturi parlamentaro mandatą. 39-erių metų A. Butkevičius, atliekantis laisvės atėmimo bausmę už pasikėsinimą sukčiauti stambiu mastu, prezidento malonės paprašė pernai rudenį, nors kaltu neprisipažįsta.

Parlamentaras 1998 metais buvo nuteistas kalėti pusšeštų metų ir nelaisvėje jau praleido 28 mėnesius.

Šiemet teismas dvejais metais sutrumpino jo bausmės laiką.

Pernai Seimo dešinioji dauguma inicijavo mėginimą panaikinti A. Butkevičiaus parlamentaro mandatą, tačiau ši iniciatyva nesurinko pakankamai Seimo narių balsų.

Suteikti malonę A. Butkevičiui Lietuvos prezidentą nuolat ragina įvairios šalies ir tarptautinės žmogaus teisių gynimo organizacijos.

Šiemet tai primygtinai ragino padaryti Tarpparlamentinės sąjungos Parlamentarų žmogaus teisių komitetas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Kauno rajonui – ugniagesių iš Vokietijos dovanos

Vokietijos ugniagesiai gelbėtojai į Kauno rajoną vėl atvežė keliolika tonų labdaros, o Pagynės vaikų namams perdavė „Ford Transit“ mikroautobusą.

Siūloma įteisinti žalos atlyginimo mechanizmą iš Vyriausybės narių (10)

Siūloma įtvirtinti neribotą žalos atlyginimo mechanizmą iš atsakingų Vyriausybės narių, kurie privalo solidariai atlyginti valstybei žalą, padarytą dėl kolegialios institucijos sprendimų, priimtų pažeidžiant įstatymus ir kitus teisės aktus.

Premjeras: VMVT dalies įmonių už nustatytus pažeidimus nenubaudė (5)

Premjeras Algirdas Butkevičius paaiškino, kad Jonas Milius neteko Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovo posto nustačius, kad dalis įmonių už nustatytus pažeidimus nebuvo nubaustos.

DELFI „Balsuok 2016” debatuose – L. Linkevičius prieš A. Ažubalį (29)

DELFI tęsia „Balsuok 2016”debatų ciklą. Ketvirtadienį 11 val. tiesioginėje vaizdo konferencijoje diskutuos užsienio reikalų ministras, socialdemokratas Linas Linkevičius ir buvęs užsienio reikalų ministras, konservatorius Audronius Ažubalis.

Tauragėje atidaromas buvusioje NKVD būstinėje įkurtas muziejus (11)

Ketvirtadienį Tauragėje duris atveria iš esmės pertvarkytas Kovų ir kančių istorijos muziejus. Tauragės krašto muziejaus padalinys ypatingas tuo, kad jis įkurtas buvusioje NKVD būstinėje. Teigiama, jog anksčiau vien visuomeniniais pagrindais veikęs Kovų ir kančių istorijos muziejus, įrengtas Tauragės rajono savivaldybės iniciatyva, dabar yra vienas moderniausių Lietuvoje, rašo „Lietuvos žinios“.